Řešení krize? Jeruzalém jako hlavní město dvou států

Brusel - Jeruzalém by se měl stát hlavním městem dvou států. Vyřešil by se tak spor mezi izraelskou a palestinskou stranou. V rozhovoru s Mahmúdem Abbásem to dnes řekla šéfka unijní diplomacie Federica Mogheriniová.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Izrael, Jeruzalém

Mogheriniová ujistila Abbáse, že EU podporuje mírová jednání o řešení izraelsko-palestinského konfliktu. Zopakovala unijní postoj, že jedinou možností, jak zajistit mír a bezpečnost v regionu jsou dva státy - izraelský a palestinský.

Uvedla také, že Jeruzalém by měl být hlavním městem obou těchto státních útvarů a jeho konečný status by se měl vyjednat ke spokojenosti obou stran.

Šéfka unijní diplomacie rovněž pozvala Abbáse do Bruselu, aby se tam v lednu setkal s ministry zahraničí EU. Abbás pozvání přijal.

Mogheriniová také ocenila dnešní výzvu Abbáse k nenásilným protestům proti Trumpově rozhodnutí. Demonstrace vypukly už dnes v Gaze.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Palestinský útočník pobodal v Jeruzalémě Izraelce, byl zastřelen

18.03.2018 18:29 Jeruzalém - V jeruzalémském Starém Městě dnes zaútočil Palestinec nožem. Pobodal člena izraelských…

Přesun velvyslanectví ČR do Jeruzaléma? Ambasador poslal tajný vzkaz,…

18.03.2018 17:29 Aktualizováno Jeruzalém/Praha - Izraelská televize Channel 10 tvrdí, že Česká republika začala zjišťovat možnosti…

Sýrie už neexistuje? Turecko slaví, Osmanská říše se rozšiřuje. Novinářky…

18.03.2018 17:07 Aktualizováno Afrín/Praha - Spojenecké oddíly turecké armády vstoupily do města Afrín, podle tureckého prezidenta…

Turci dobyli město Afrín. Kurdové utekli se staženým ohonem, jásá Erdogan

18.03.2018 16:15 Aktualizováno Ankara/Damašek - Spojenecké oddíly turecké armády dnes vstoupily do severosyrského města Afrín.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama