IS vyhlásil Spojeným státům otevřenou válku? Budou to černé dny a začnou zítra, říká se na videu

Hackerská skupina, která podporuje Islámský stát, vydala nové video s varováním před blížící se kybernetickou válkou. Podle analytiků společnosti JihadoScope skupina jako svůj primární cíl označila Spojené státy. Informuje o tom server International Business Times.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Islámský stát (ISIS)

Skupina, kterou JihadoScope identifikoval jako „Elektronické přízraky chalifátu" (Electronic Ghosts of the Caliphate), o sobě prohlašuje, že ji tvoří „hackeři Islámského státu". Vyhrožuje počítačovými útoky proti nepřátelům IS.

První útok má mířit na Spojené státy. A dojde k němu prý už velmi brzy – konkrétně 8. prosince. „Budete čelit masivní kybernetické válce," varovala ve videu skupina. Plánované kybernetické útoky pak popsala jako „černé dny, které si budete pamatovat". Překlady videa poskytl serveru International Business Times vedoucí analytik společnosti JihadoScope Raphael Gluck.

Podle Glucka se video poprvé objevilo toto pondělí a brzy se rozšířilo prostřednictvím služeb Twitter, Vimeo, Facebook a dalších platforem. Skupina „Elektronické přízraky chalífátu" je jednou z více než deseti hackerských skupin, které se v roce 2016 sloučily a vytvořily Spojený kyber Chalífát. Ten sice posledních několik měsíců nebyl aktivní, to se ale v posledních týdnech změnilo.

Skupina teď hrozí, že „pronikne“ na různé webové stránky včetně serverů vlády a armády. Zároveň označila Ameriku jako svůj první cíl, vysvětluje Gluck. Podle analytika je ale velmi neobvyklé, že skupina určila přesný den útoku. „Je možné, že zveřejnění data je reakcí na tzv. Hackery Islámského státu, kteří udeřili před pár týdny a kteří označili pátek 17. listopadu jako den zahájení své činnosti," řekl Gluck. 

Tato skupina je zatím poslední proislamistickou skupinou hackerů, která hovoří o návratu kybernetické války. Dřívější snahy IS totiž byly částečně potlačeny velkými technologickými společnostmi a sociálními médii.

Skupina hrozí, že ovládne webové stránky, přemění je v nástroje Islámského státu a že rozšíří své poselství pomocí hacknutých účtů na sociálních médiích. Svou výhrůžku hackeři zdůraznili tak, že ukázali počet twitterových účtů, které skupina úspěšně ohrozila.

Zvýšená aktivita IS v on-line světě přichází pár týdnů poté, co skupina muslimských hackerů prohlásila, že odstřihla zpravodajské webové stránky teroristické skupiny , včetně agentury IS Amaq. 

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rodina irácké Miss po její selfie s Izraelkou ze strachu uprchla

16.12.2017 07:23 Bagdád/Tel Aviv - Příbuzní irácké královny krásy Sará Idanové uprchli kvůli výhružkám do Spojených…

Rijád se dál kulturně otevírá, rapper Nelly vystoupil před tamním pánským…

15.12.2017 22:01 Rijád -V Saudské Arábii ve čtvrtek poprvé vystoupil americký rapper Nelly. Nelly, jehož skutečné…

"Mláďata" chalifátu představují bezpečnostní hrozbu. Musíme se o ně…

15.12.2017 10:17 Washington - Společně s porážkou Islámského státu na Blízkém východě musí země řešit novou…

Muslimové se sjednotí proti společnému nepříteli, soudí analytik

15.12.2017 00:01 NÁZOR – Americký prezident Donald Trump vydal 6. prosince nejspornější zahraničněpolitické…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama