Osud Britky vězněné v Íránu je i po Johnsonově návštěvě nejasný

Teherán - Osud Britky íránského původu Nazanin Zaghariové-Ratcliffeové, která je už druhý rok v íránském vězení, se ani po návštěvě britského ministra zahraničí Borise Johnsona v Teheránu nevyjasnil. Johnson o případu hovořil i při dnešní schůzce s prezidentem Hasanem Rúháním.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Boris Johnson, ilustrační fotografie

Podle britského ministerstva zahraničí byla Johnsonova cesta do Íránu "přínosná". Při více než hodinové debatě s Rúháním prý oba politici "mluvili otevřeně" a shodli se, že je třeba se posunout ve všech oblastech, kde existují překážky ve vzájemných vztazích. Jednou z těchto oblastí je i otázka v Íránu vězněných Britů s dvojím občanstvím.

zdroj: YouTube

Írán neuznává princip dvojího občanství; s osobami, které je mají, jedná jako s Íránci a neumožňuje jim kontakt s konzulátem jiného státu. Stejné zacházení se dostává i Nazanin Zaghariové-Ratcliffeové. Tato 37letá zaměstnankyně nadace Thomson Reuters byla zatčena loni v dubnu, když do Íránu přijela za příbuznými s malou dcerou. Posléze byla odsouzena k pěti letům vězení za údajný podíl na spiknutí, jehož cílem bylo svrhnout íránský režim.

Írán nedávno obvinění rozšířil a nyní ženě hrozí další trest. Soudní přelíčení v tomto případě bylo naplánováno na dnešek, nakonec však bylo odsunuto. Manžel Zaghariové-Ratcliffeové to podle serveru BBC považuje za dobré znamení. Íránská agentura Fars napsala, že v případu nenastal žádný nový vývoj.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co s dětmi džihádistů? Analytička upozornila na velké nebezpečí

22.04.2018 00:01 NÁZOR - Nastavení hranice mezi nevinnou a spolupachatelstvím, mezi úmyslem a neznalostí, mezi…

Experti z OPCW v Dúmě odebrali první vzorky

21.04.2018 18:01 Damašek - Experti Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) dnes zahájili práci v syrské Dúmě…

V Malajsii byl spáchán atentát na Palestince

21.04.2018 15:25 Kuala Lumpur - Dva neznámí útočníci dnes ráno v malajsijské metropoli Kuala Lumpuru zabili…

Pět milionů uprchlíků, statisíce mrtvých. Diplomat tepe OSN kvůli válce v…

21.04.2018 09:28 Aktualizováno NÁZOR - "Probíhající tragédie v Sýrii v posledních dnech mimořádně silně tíží mou mysl," konstatuje…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama