V Sýrii začala válka všech proti všem, píše ruská agentura

Moskva/Damašek - Sýrie nezažívá zrovna klidné období, a to ani tehdy, když byl na jejím území podle některých politiků definitivně poražen Islámský stát. Jak to ale vypadá, teroristická organizace se nechce vzdát území, které dříve ovládala. Islámský stát navíc není jedinou skupinou, která se snaží obsadit klíčová místa. Napsala o tom agentura Lenta.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Ruské bombardování pozic ISIS a rebelů v Sýrii

Předmětem bitvy, kterou TV Telegram Dicectoriate 4 nazývá "válkou všech proti všem", je významná strategická letecká základna Abú al-Duhúr. O ni usilují bojovníci z různých skupin, i teroristických, včetně Islámského státu, i vládní jednotky. Tak to popsala televize Telegram, která se zabývá aktivitami teroristů.

Dnes se médium dozvědělo, že okolo základny zabili představitelé Islámského státu tři vojáky a dalších pět zajali. Podle džihádistů tito mužové zaútočili v blízkosti letecké základny. Krátce předtím oznámili, že "dokázali porazit obranu protureckých bojovníků a tím se též zapojit do bitvy o Abú al-Duhúr.

Současně syrská armáda tvrdí, že zcela zlikvidovala stíhačky organizace "Hayat Tahrir al-Sham", syrské odnože teroristického seskupení Al-Káida, na letecké základně, ve skutečnosti však boje teprve začínají. Jak píše Directoriate 4, boj o základnu tedy povedou tři strany.

Včera média informovala o tom, že syrská armáda je blízko k vytvoření takzvaného kotle na hranicích provincií Idlib, Hamá a Aleppo poblíž letiště Abú al-Duhúr. Pokud se syrské armádě podaří nepřátele obklíčit, bude to znamenat si souboj dvou teroristických organizací, které se mezi sebou nesnášejí.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přesun velvyslanectví ČR do Jeruzaléma? Ambasador poslal tajný vzkaz,…

18.03.2018 10:04 Jeruzalém/Praha - Izraelská televize Channel 10 tvrdí, že Česká republika začala zjišťovat možnosti…

Spojenci turecké armády dobyli město Afrín, civilisté se ukryli do sklepů

18.03.2018 09:46 Ankara/Damašek - Spojenecké oddíly turecké armády dnes vstoupily do severosyrského města Afrín.…

Ze svých domovů v Sýrii prchají tisíce civilistů, bojuje se v Afrínu i…

17.03.2018 18:22 Aktualizováno Damašek - Kvůli bojům mezi Kurdy a tureckou armádu uprchlo ze severosyrského Afrínu od středy 150…

V Turecku propustili novináře Alpaye, ve vazbě strávil 20 měsíců

17.03.2018 13:45 Ankara - Turecký ústavní soud nechal propustit novináře Şahina Alpaye, který strávil ve vazbě 20…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama