Útok Turecka na Sýrii? Z Moskvy a Damašku přicházejí první reakce

Ankara/Moskva - Moskva vyjádřila obavy z turecké vojenské operaci v severosyrském Afrínu. Obě strany přitom vyzvala ke zdrženlivosti. Ruské ministerstvo obrany dnes oznámilo, že z oblasti Afrínu už stáhlo své vojenské pozorovatele.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Turecká armáda (Turkish Army)

Současná operace nazvaná Olivová ratolest začala v pátek, kdy Turecko ze svého území zahájilo ostřelování Afrínu. V ostřelování armáda pokračovala dnes ráno a následně oznámila, že zasáhla pozice kurdské Strany demokratické unie (PYD), její ozbrojené složky YPG a Strany kurdských pracujících (PKK).

"Pozice Moskvy ohledně vyřešení syrské krize je neměnná a je založena na zachování syrské územní integrity a respektování svrchovanosti země," uvedla ruská diplomacie.

K dění v oblasti se vyjádřil i Franc Klincevič, první místopředseda branného výboru Rady federace, horní parlamentní komory. "Není to jen Sýrie, kdo bude požadovat zastavení té operace. Rusko její požadavek podpoří a poskytne Sýrii diplomatickou pomoc," řekl.

Syrské ministerstvo zahraničí odsoudilo Turecko za zahájení vojenské operace proti Kurdům. Diplomacie nazvala operaci agresí a uvedla, že Afrín je "nedílnou součástí Sýrie".

Turecká diplomacie uvedla, že o dění v Afrínu informovala všechny důležité hráče v Sýrii a syrské vládě zaslala písemné vyjádření. Damašek nicméně prohlásil, že ho Ankara o vojenské operaci neinformovala.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Katar zakázal v zemi výrobky ze zemí, které ho bojkotují

27.05.2018 11:16 Katar - Katar zakázal ve své zemi veškeré zboží, které pochází ze Saúdské Arábie, Spojených…

Izrael ostřeloval Pásmo Gazy, zemřeli dva Palestinci

27.05.2018 10:11 Gaza - Izraelská armáda v noci na dnešek zabila dva lidi v palestinském Pásmu Gazy. S odvoláním na…

Izraelský voják zraněný u Ramalláhu zemřel, útočník na něj shodil obrovský…

27.05.2018 08:13 Jeruzalém - Izraelský voják zraněný při čtvrteční razii nedaleko Ramalláhu na okupovaném Západním…

Video proti islámu a Mohamedovi? Egyptský soud nařídil zablokovat YouTube

26.05.2018 20:21 Aktualizováno Káhira - Egyptský soud dnes nařídil zablokovat na měsíc přístup k internetovému serveru YouTube…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama