Němka dostala v Iráku trest smrti, podporovala Islámský stát

Bagdád - V irácké metropoli byla dnes odsouzena k smrti Němka marockého původu. Podle soudu byla za zapojení do teroristické organizace Islámský stát (IS). Německá média uvádějí, že odsouzenou je Lamia K., která pochází z porýnského Mannheimu.

Přidejte svůj názor 32 komentářů

Islámský stát

Žena byla odsouzena za to, že "poskytovala logistickou a jinou podporu teroristické organizaci," uvedl v prohlášení soudce Abdal Sittar Bajrakdar. Odsouzená se podle něj přiznala, že do Sýrie a následně do Iráku přicestovala se svými dvěma dcerami, které se poté provdaly za bojovníky IS.

V roce 2014 se IS podařilo získat kontrolu nad téměř polovinou Sýrie a téměř třetinou Iráku. O tři roky později přišel o téměř veškeré území, včetně hlavních bašt - iráckého Mosulu a syrské Rakky. Na začátku prosince Irák po třech a půl letech bojů ohlásil definitivní porážku IS. Radikálové v zemi nicméně dále páchají krvavé útoky.

Odsouzená byla podle The Independent zadržena iráckými vojáky, když armáda z rukou IS loni v červenci dobyla Mosul. Spolu s ní bylo zatčeno i mnoho dalších stoupenkyň IS.

V červenci německé ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že byla v Mosulu zatčena 16letá Němka, která se přidala k IS. Německý týdeník Der Spiegel tehdy napsal, že zadrženy byly další tři německé občanky, včetně jedné marockého a druhé čečenského původu. Ženy byly převezeny do věznice nedaleko letiště v Bagdádu a němečtí diplomaté k nim podle týdeníku neměli přístup.

Vstupte do diskuze (32)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejhorší teror v Egyptě má přes 300 obětí. Kdo ještě dýchal, toho…

21.02.2018 09:11 Káhira - Nejhorší teroristický útok v dějinách Egypta si vyžádal přes 300 mrtvých. 25 až 30…

Nálety syrské armády zabily v Ghútě od neděle 250 civilistů

20.02.2018 21:45 Aktualizováno Damašek - Při náletech syrské armády na východní Ghútu u Damašku zahynulo od nedělního večera přes…

Napětí na Blízkém Východě se zvyšuje: Zabijeme tě, vyhrožují Íránci…

20.02.2018 18:12 Aktualizováno Teherán – Zdá se, že napětí na Blízkém Východě se opět vyostřuje. Zatímco Izrael podnikl několik…

Turecko bombardovalo spojence syrského režimu

20.02.2018 17:38 Aktualizováno Damašek - Turecká armáda bombardovala spojence syrského režimu, jejichž síly dnes vstoupily do…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama