Turecko lže? Islámský stát v syrském Afrínu není, vzkázaly kurdské milice

Damašek - Turecko tvrdí, že operace na severu Sýrie probíhá v rámci boje s terorismem. Podle příslušníka koalice arabsko-kurdských milicí SDF je to však jen záminka, protože v oblasti kolem Afrínu radikálové Islámského státu (IS) nejsou.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Turecká armáda (Turkish Army)

"Celý svět ví, že DAIŠ (arabská zkratka pro Islámský stát) v Afrínu není," uvedl v rozhovoru s Reuters vysoce postavený člen SDF Redur Xelil.

Turecká armáda v úterý oznámila, že při její operaci v regionu přišlo o život nejméně 260 příslušníků syrské kurdské milice YPG, která působí v rámci SDF, a také radikálové z IS. Xelil uvedl, že tato čísla jsou přemrštěná, ale přesný počet mrtvých nesdělil. Řekl však, že o život při operaci přišlo několik desítek tureckých vojáků a jejich spojenců ze Svobodné syrské armády (FSA).

Také exilová Syrská exilová organizace pro lidská práva (SOHR) uvedla, že na obou stranách jsou desítky mrtvých. Při tureckém ostřelování Afrínu přišlo o život 28 civilistů, zatímco dva civilisté zemřeli, když kurdské milice YPG v obraně ostřelovaly oblast nedaleko opozicí kontrolovaného města Azáz. V bojích přišlo o život 48 tureckých vojáků a jejich spojenců a 42 členů YPG, uvedl ředitel SOHR Ramí Abdar Rahmán. Ankara tvrdí, že o život přišli dva turečtí vojáci.

Turecká armáda začala ostřelovat Afrín ležící na severu provincie Halab (Aleppo) podél hranic s Tureckem ze svého území v pátek, v sobotu zahájila bombardování regionu a v neděli začala operace pozemních sil turecké armády a jejích povstaleckých spojenců.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nálety syrské armády zabily v Ghútě od neděle 250 civilistů

20.02.2018 21:45 Aktualizováno Damašek - Při náletech syrské armády na východní Ghútu u Damašku zahynulo od nedělního večera přes…

Napětí na Blízkém Východě se zvyšuje: Zabijeme tě, vyhrožují Íránci…

20.02.2018 18:12 Aktualizováno Teherán – Zdá se, že napětí na Blízkém Východě se opět vyostřuje. Zatímco Izrael podnikl několik…

Turecko bombardovalo spojence syrského režimu

20.02.2018 17:38 Aktualizováno Damašek - Turecká armáda bombardovala spojence syrského režimu, jejichž síly dnes vstoupily do…

Turci prchají Řecka, 17 jich požádalo o azyl

20.02.2018 16:30 Ankara/Atény - Skupina 17 Turků přeplula na člunu ze západního pobřeží Turecka na řecký ostrov…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama