Pokud nebudete věřit v islám, zemřete, vzkazuje muslimský duchovní

Praha - Izraelská nezisková organizace MEMRI zveřejnila na konci minulého roku video, v němž kuvajtský duchovní vysvětluje, že otroctví je součástí je islámu, protože jedině tak naučí ženy a děti islámské víře.

Přidejte svůj názor 32 komentářů

Korán

Kuvajtský muslimský duchovní Saalim bin Sad at-Taweel na videu, které zveřejnila izraelská nezisková organizace MEMRI, hovoří o tom, že když se mluví o džihádu ve jménu Alláha, tak to znamená bojovat ve jménu Alláha. Připomíná, že džihád ve jménu Alláha znamená boj. "Pokud by byl islám velbloudem, pak džihád ve jménu Alláha by byl vrcholem jeho hrbu. Prorok Mohammed ho nazýval vrcholem islámu. Bezpochyby patří mezi nejlepší formy bohoslužby. Zahrnuje oběť duše a peněz a velké úsilí si zaslouží velkou odměnu," vysvětluje ve videu duchovní.

Saalim bin Sad at-Taweel ve své řeči uvádí, že existuje jak obranný džihád a ofenzivní džihád. Obranný džihád znamená ochranu sebe samotného, k čemuž dotyčný nepotřebuje fatvu, protože se může bránit jakýmkoli způsobem. Když se aplikuje ofenzivní džihád, znamená to dobývání nepřátelského území a jejich podrobení se islámu. "Pokud odmítnou konvertovat k islámu, jsou nuceni zaplatit daň z hlavy džizju. Pokud odmítnou i to, jsou zabiti. Toto je ofenzivní džihád," uvedl at Taweel.

Duchovní zdůraznil, že hlavním cílem džihádu ve jménu Alláha je nastolení monoteismu, dokud všechna náboženství nebudou spadat pod Alláha. Důvodem, proč bojují, je rozšíření islámu. Al-Taweel se zmínil o tom, že pokud někdo brání rozšiřování islámu mezi všechny lidi, které stvořil Alláh, tak se s ním může válčit, aby se islám mohl rozšířit. "Neděláme to kvůli penězům, kvůli rozšíření muslimských zemí nebo abychom nad nimi převzali kontrolu. Děláme to proto, aby se z nich stali muslimové," míní muslimský duchovní. 

Kuvajtský muslim vyzdvihl přednost islámu: ženy a děti nepřátel nejsou zabity, ale stanou se z nich otroci, aby mohly konvertovat k islámu. "Někteří se snaží toto tvrzení ignorovat a říkají, že žádné otroctví v islámu není. Jak to můžou říct? Je to psané v koránu," brání islámskou víru a otroctví teolog Saalim bin Sad at-Taweel. Tento duchovní vystupoval i v USA a v Evropě, kde přednášel muslimským komunitám. Duchovní vystudoval islámské právo a teologii v Saúdské Arábii, Kuvajtu a Pákistánu.

Vstupte do diskuze (32)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA pokračují v katastrofální politice? Expert si nebere servítky

22.05.2018 00:01 NÁZOR - Výsledek iráckých parlamentních voleb potvrzuje, že američtí politici a americká média…

Abbás by měl být brzy propuštěn do domácího ošetřování

21.05.2018 20:53 Ramalláh (Palestina) - Palestinský vůdce Mahmúd Abbás se rychle zotavuje a v nadcházejících dvou…

Chcete svrhnout náš režim, obviňují Íránci USA

21.05.2018 20:37 Aktualizováno Teherán - Teherán dnes obvinil Spojené státy ze snahy změnit režim v Íránu. Agentura Reuters…

Pompeo vyhrožuje: Írán pozná nevídaný finanční tlak, jadernou zbraň nezíská

21.05.2018 16:19 Washington - Dohoda s Íránem podle nového amerického ministra zahraničí představuje pro svět riziko…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama