Palestinka (17) zfackovala izraelské vojáky. Soud probíhá za zavřenými dveřmi

Jeruzalém - Izraelský vojenský soudce dnes nařídil, aby se proces s palestinskou dívkou konal za zavřenými dveřmi. Ahid Tamímíová (17) je obžalována z útoku na izraelského vojáka.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Izraelské ozbrojené složky

Tamímíová ráno přišla do zaplněného sálu a stačila něco tiše prohodit s příbuznými. Soudce pak ale až na rodinu ze sálu všechny vykázal, podle svých slov v zájmu obžalované.

"Nemyslím, že je pro nezletilou dobré, aby v sále bylo 100 lidí," řekl soudce. Izraelská obhájkyně Tamímíové Gaby Laskyová marně namítla, že si rodina přeje, aby bylo slyšení veřejné. "Soud rozhodl ve svůj vlastní prospěch, ne ve prospěch Ahidy. Abyste to udrželi mimo dohled, je nejlepší zavřít dveře a nedovolit lidem být u slyšení," řekla advokátka.

Podle Laskyové dnes prokura přečetla obžalobu a jednání pak bylo ukončeno. Tamímíová podle obžaloby strkala do vojáků a slovně jim hrozila. "Toto je proces o okupaci a Ahid proti ní vystoupila," řekla obhájkyně Laskyová.

Tamímíová je ve vazbě od 19. prosince. Zadržena byla po útoku, při němž uhodila ozbrojeného izraelského vojáka a pak také jeho kolegu. Čin, při němž byla i její matka a sestřenice, je zachycen na videu, které obletělo sociální sítě.

zdroj: YouTube

Izraelcům, kteří se nedali vyprovokovat k násilné odvetě, se nic nestalo. Palestince hrozí za útok a pobuřování i několikaletý trest. Dívka, která ve vazební věznici oslavila 17. narozeniny, má mnoho příznivců. Izrael podle agentury AP drží ve věznicích až 300 palestinských nezletilců. V případě Tamímíové se vyšetřovalo, zda je její rodina skutečně palestinská, neboť dívka má světlé vlnité vlasy a modré oči. Spekulovalo se o možnosti, že jde o provokatéry.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RB OSN žádá okamžité příměří v Sýrii, Asadova vláda ji ignoruje

25.02.2018 17:51 Damašek - Rada bezpečnosti OSN po několika odkladech nakonec v sobotu jednomyslně schválila…

Syrská armáda navzdory rezoluci OSN o příměří útočí na Ghútu

25.02.2018 15:06 Aktualizováno Damašek/Bejrút - Navzdory sobotní rezoluci Rady bezpečnosti OSN požadující bezodkladné nastolení…

V Iráku popraví 15 Turků za příslušnost k IS

25.02.2018 14:58 Bagdád - Soud v Bagdádu dnes odsoudil k smrti 15 tureckých občanů obžalovaných z příslušnosti k…

Lékaři a zdravotní sestry ve východní Ghútě kolabují. Možnosti péče jsou…

25.02.2018 12:12 Brusel/Praha/Damašek - Počty obětí ve východní Ghútě dramaticky rostou. Možnosti poskytování…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama