Islámský stát je zoufalý? Do svých řad přijal muže na vozíku, pak ho posadil do dodávky a...

Islámský stát se uchyluje k tomu, že do svých řad přijímá i takové džihádisty, kteří by jinak do boje jít nikdy nemohli. To je i případ radikála, který je sice na vozíku, ale který se rozhodl pomoci IS páchat zvěrstva,

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Islámský stát (ISIS)

„Stejně jako ostatní progresivní a inkluzivní organizace nabízí Islámský stát svým zaměstnancům rovné příležitosti. Jen se podívejte na tuto referenci: 'Je pravda, že jsem zdravotně postižený, ale dostal jsem hodně návrhů, pokud jde o oblasti, v nichž bych mohl pracovat',“ píše server Jihad Watch.

Zdá se vám to přitažené za vlasy? Opak je pravdou. Islámský stát opravdu naverboval i džihádistu upoutaného na invalidní vozík, který byl naložen do nákladního auta nacpaného výbušninami, se kterým tento muž odjel a díky „improvizovanému výbušnému zařízení" ho použil k útoku na Kurdy.

Za pomoci islámského státu se zdravotně postižený Abu Abdilla Ash-Shami rozhodl „přijmout práci“ v krátkodobé a vysoce rizikové oblasti sebevražedného atentátnictví, píše server. Džihádista prý vyslyšel nejvyšší volání a rozhodl se zemřít za Alláha. A protože vedl džihád jako mudžahedín, bude v ráji údajně odměněn 80 tisíci sluhy a 72 pannami.

Jeho příprava před útokem byla zachycena na video. To mimo jiné popisuje „koordinované a vícenásobné" útoky páchané na jih od řeky Eufrat. Ukazuje také různé zajaté a mučené Kurdy. Pak se džihádista označovaný jako Abu Abdilla Ash-Shami rozloučí se svou plačící dcerou a synovcem.

Džihádisté následně zvednou sebevražedného atentátníka z kolečkového křesla a položí ho na sedadlo řidiče. Atentátník ostatní nabádá, aby také vedli sebevražedné operace a „šli po ateistech a odpadlících", tedy po Kuredech, a aby vypořádali nejen s nimi, ale i „ostatními náboženstvími a nevěřícími“.

„Je pravda, že jsem zdravotně postižený, ale dostal jsem hodně návrhů, pokud jde o oblasti, ve kterých bych mohl pracovat ... Nedělám to ze slabosti nebo z důvodu nějaké úzkosti nebo utrpení," říká džihádista na kameru. Pak se nahrávání vypne. Video poté ukazuje výbuch, který údajně náklaďák s výbušninami způsobil.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

RB OSN žádá okamžité příměří v Sýrii, Asadova vláda ji ignoruje

25.02.2018 17:51 Damašek - Rada bezpečnosti OSN po několika odkladech nakonec v sobotu jednomyslně schválila…

Syrská armáda navzdory rezoluci OSN o příměří útočí na Ghútu

25.02.2018 15:06 Aktualizováno Damašek/Bejrút - Navzdory sobotní rezoluci Rady bezpečnosti OSN požadující bezodkladné nastolení…

V Iráku popraví 15 Turků za příslušnost k IS

25.02.2018 14:58 Bagdád - Soud v Bagdádu dnes odsoudil k smrti 15 tureckých občanů obžalovaných z příslušnosti k…

Lékaři a zdravotní sestry ve východní Ghútě kolabují. Možnosti péče jsou…

25.02.2018 12:12 Brusel/Praha/Damašek - Počty obětí ve východní Ghútě dramaticky rostou. Možnosti poskytování…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama