Islámský stát je zoufalý? Do svých řad přijal muže na vozíku, pak ho posadil do dodávky a...

Islámský stát se uchyluje k tomu, že do svých řad přijímá i takové džihádisty, kteří by jinak do boje jít nikdy nemohli. To je i případ radikála, který je sice na vozíku, ale který se rozhodl pomoci IS páchat zvěrstva,

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Islámský stát (ISIS)

„Stejně jako ostatní progresivní a inkluzivní organizace nabízí Islámský stát svým zaměstnancům rovné příležitosti. Jen se podívejte na tuto referenci: 'Je pravda, že jsem zdravotně postižený, ale dostal jsem hodně návrhů, pokud jde o oblasti, v nichž bych mohl pracovat',“ píše server Jihad Watch.

Zdá se vám to přitažené za vlasy? Opak je pravdou. Islámský stát opravdu naverboval i džihádistu upoutaného na invalidní vozík, který byl naložen do nákladního auta nacpaného výbušninami, se kterým tento muž odjel a díky „improvizovanému výbušnému zařízení" ho použil k útoku na Kurdy.

Za pomoci islámského státu se zdravotně postižený Abu Abdilla Ash-Shami rozhodl „přijmout práci“ v krátkodobé a vysoce rizikové oblasti sebevražedného atentátnictví, píše server. Džihádista prý vyslyšel nejvyšší volání a rozhodl se zemřít za Alláha. A protože vedl džihád jako mudžahedín, bude v ráji údajně odměněn 80 tisíci sluhy a 72 pannami.

Jeho příprava před útokem byla zachycena na video. To mimo jiné popisuje „koordinované a vícenásobné" útoky páchané na jih od řeky Eufrat. Ukazuje také různé zajaté a mučené Kurdy. Pak se džihádista označovaný jako Abu Abdilla Ash-Shami rozloučí se svou plačící dcerou a synovcem.

Džihádisté následně zvednou sebevražedného atentátníka z kolečkového křesla a položí ho na sedadlo řidiče. Atentátník ostatní nabádá, aby také vedli sebevražedné operace a „šli po ateistech a odpadlících", tedy po Kuredech, a aby vypořádali nejen s nimi, ale i „ostatními náboženstvími a nevěřícími“.

„Je pravda, že jsem zdravotně postižený, ale dostal jsem hodně návrhů, pokud jde o oblasti, ve kterých bych mohl pracovat ... Nedělám to ze slabosti nebo z důvodu nějaké úzkosti nebo utrpení," říká džihádista na kameru. Pak se nahrávání vypne. Video poté ukazuje výbuch, který údajně náklaďák s výbušninami způsobil.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nálety syrské armády zabily v Ghútě od neděle 250 civilistů

20.02.2018 21:45 Aktualizováno Damašek - Při náletech syrské armády na východní Ghútu u Damašku zahynulo od nedělního večera přes…

Napětí na Blízkém Východě se zvyšuje: Zabijeme tě, vyhrožují Íránci…

20.02.2018 18:12 Aktualizováno Teherán – Zdá se, že napětí na Blízkém Východě se opět vyostřuje. Zatímco Izrael podnikl několik…

Turecko bombardovalo spojence syrského režimu

20.02.2018 17:38 Aktualizováno Damašek - Turecká armáda bombardovala spojence syrského režimu, jejichž síly dnes vstoupily do…

Turci prchají Řecka, 17 jich požádalo o azyl

20.02.2018 16:30 Ankara/Atény - Skupina 17 Turků přeplula na člunu ze západního pobřeží Turecka na řecký ostrov…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama