V Gaze dochází elektřina, zavírají se nemocnice

Gaza - V důsledku finanční krize a s ní spojeným nedostatkem elektřiny bylo v Pásmu Gazy uzavřeno několik nemocnic a jednotka intenzivní péče pediatrické kliniky.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Situace v Gaze po izraelských náletech

Katar a Spojené arabské emiráty poskytly peníze na generátory, ale instalace potrvá týden. Dosud otevřená zdravotnická zařízení bojují s vysokým počtem pacientů a hrozí v nich šíření infekčních onemocnění, napsal zpravodajský web Al-Džazíra.

Malý Muhammad Širí trpí silnými epileptickými záchvaty a musí být připojen k přístroji, který mu každou hodinu podává léky. V uplynulých 13 dnech přístroj kvůli nedostatku elektřiny závisel na solárních panelech.

Většina dětské nemocnice v Gaze je bez elektřiny. Palestinská samospráva na Západním břehu Jordánu totiž odmítá poslat do enklávy peníze, dokud jí hnutí Hamás, které v Gaze dosud vládlo, nepošle peníze z vybraných daní. Přestože Hamás loni v říjnu slíbil, že palestinské samosprávě předá kontrolu nad Pásmem Gazy, proces stále nebyl dokončen.

Před dvanácti dny museli lékaři na pediatrické klinice v Gaze uzavřít jednotku intenzivní péče, jelikož její provoz vyžadoval příliš mnoho elektřiny. Tři pacienti z oddělení byli přesunuti jinam. Přísun k elektřině má nemocnice pouze šest hodin denně, po zbytek času je závislá na generátorech.

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jemenští rebelové odpálili rakety na město Marib. Pět mrtvých, 18 zraněných

22.05.2018 08:30 Saná - Šíitští povstalci dnes v Jemenu při raketovém útoku na město Marib zabili pět lidí a zranili…

USA pokračují v katastrofální politice? Expert si nebere servítky

22.05.2018 00:01 NÁZOR - Výsledek iráckých parlamentních voleb potvrzuje, že američtí politici a americká média…

Abbás by měl být brzy propuštěn do domácího ošetřování

21.05.2018 20:53 Ramalláh (Palestina) - Palestinský vůdce Mahmúd Abbás se rychle zotavuje a v nadcházejících dvou…

Chcete svrhnout náš režim, obviňují Íránci USA

21.05.2018 20:37 Aktualizováno Teherán - Teherán dnes obvinil Spojené státy ze snahy změnit režim v Íránu. Agentura Reuters…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama