Napětí na Blízkém Východě se zvyšuje: Zabijeme tě, vyhrožují Íránci Netanjahuovi

Teherán – Zdá se, že napětí na Blízkém Východě se opět vyostřuje. Zatímco Izrael podnikl několik náletů na vojenské cíle v Sýrii, vysoký představitel íránského režimu vyhrožuje izraelskému premiérovi smrtí a zničením hlavního města židovského státu. S informací přišel deník Daily Mail.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Benjamin Netanjahu

Na víkendové bezpečnostní konferenci v Mnichově přednášela své projevy řada světových státníků. Mezi nejvýraznější ale patřilo vystoupení izraelského premiéra Benjamina Netanjahua. Ten obvinil Írán, že prostřednictvím svých dronů narušuje izraelský vzdušný prostor. Jako důkaz si s sebou kus sestřeleného íránského stroje dokonce přinesl na pódium a po čas projevu s ní mával nad hlavou. Prohlásil také, že je to „jasná zpráva pro tyrany z Teheránu“.

Íránská reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Významný činitel íránského režimu Mohsen Rezáí se nechal slyšet, že Íránci Netanjahua zabijí a izraelské hlavní město Tel Aviv srovnají se zemí, pokud bude Izrael nadále podnikat kroky proti jejich zemi. Rezáího slova přitom nelze brát na lehkou váhu. Ten je totiž podezřelý z bombového atentátu v Buenos Aires, při kterém v roce 1994 zahynulo 85 lidí, zejména Židů. V minulosti býval také velitelem íránských revolučních gard.


Íránce, jak již bylo řečeno, rozhněvala zejména Netanjahuova slova během mnichovské konference. Ten dále vyzval Írán, ať přestane narušovat izraelský vzdušný prostor. Varoval jej také, ať nezkouší izraelskou trpělivost. “Jinak budeme nuceni adekvátně reagovat.“ dodal šéf izraelské vlády.

Sprška výhrůžek ze strany Íránu přilétla téměř okamžitě. „Nedáme mu šanci uniknout“ doplnil Rezáí na adresu Netanjahua. Napětí mezi Íránem a Izraelem vzrostlo v poslední době zejména kvůli íránskému angažmá v syrské občanské válce. Izraelci obviňují Teherán že se snaží v regionu mocensky zaplnit prázdné místo které vzniklo v důsledku porážky tzv. Islámského státu.  

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Saúdské Arabky nemusí nosit abáje, překvapil korunní princ

19.03.2018 15:05 Rijád - Saúdské Arabky se v souladu s islámským pravidlem oblékají většinou to tmavých abájí…

IS není mrtev: Tisíce bojovníků jen čekají na příležitost. Kde je jich…

19.03.2018 15:05 Teroristická skupina Islámský stát postupně přichází o území, které získala v minulých letech.…

Exploze v Afrínu zabila 11 lidí. Turecké tažení komplikuje válku proti IS

19.03.2018 14:16 Aktualizováno Damašek - V severosyrském Afrínu došlo v noci na dnešek k explozi, která zabila 11 lidí. Podle…

V boji o Afrín padla občanka Británie. Chtěla dělat svět lepším, truchlí…

19.03.2018 11:48 Damašek/Londýn - V bojích o severosyrský Afrín padla také Britka Anna Campbellová. Otec se o její…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama