Jemenští povstalci vypálili rakety na cíle v Saúdské Arábii

Rijád - Šíitští povstalci dnes vypálili několik raket z Jemenu na cíle v sousední Saúdské Arábii. Podle médií saúdskoarabská protivzdušná obrana několik z nich sestřelila, jednu z nich přímo nad Rijádem.

Přidejte svůj názor

Vlajka Jemenu

V metropoli nicméně byly slyšet nejméně tři výbuchy a nad městem se vznášel dým, uvedla agentura Reuters. Informace o možných obětech či hmotných škodách nebyly známy.

Podle povstalecké televizní stanice Al-Masíra rebelové mířili v Rijádu na budovu ministerstva obrany. Dalším terčem bylo zařízení ropné společnosti Saudi Aramco ve městě Nadžrán. V tomto případě protivzdušná obrana raketu rovněž zachytila. Stejně tak protivzdušná obrana zafungovala i v případě rakety vypálené na město Džizán. A saúdskoarabská armáda rovněž zneškodnila dva povstalecké bezpilotní letouny.

Už začátkem loňského listopadu zneškodnila Saúdská Arábie balistickou raketu, která byla vypálena z Jemenu směrem k mezinárodnímu letišti v Rijádu. Na konci března vypálili šíitští povstalci na Saúdskou Arábii sedm raket. Při útoku v Rijádu zahynul jeden egyptský občan a další dva jeho krajané utrpěli zranění. Jedna z raket tehdy zničila dům, ve kterém civilisté z Egypta žili.

Jemen sužuje konflikt, v němž proti sobě bojují šíitští Húsíové a vláda prezidenta Abdar Rabbúa Mansúra Hádího. Té od března 2015 pomáhá koalice v čele se sunnitskou Saúdskou Arábií. Válka si už vyžádala více než 10.000 lidských životů a přinutila přes tři miliony lidí opustit domov.

Šíité již v minulosti vypálili několikrát rakety na Saúdskou Arábii a mířili i na Rijád. Saúdská Arábie tvrdí, že jim tyto zbraně poskytl Írán. Téhož názoru jsou Spojené státy. Teherán ale vyzbrojování rebelů popírá.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Moskva zneužila záběry z natáčení filmu. Chtěla dokázat, že chemický útok…

25.04.2018 21:54 Damašek - Ruská státní televize lživě prezentovala zákulisní fotografie štábu z natáčení mého filmu…

Kritici přesunu ambasád do Jeruzaléma jsou zbabělci, myslí si Zeman

25.04.2018 21:45 Aktualizováno Praha - Prezident Miloš Zeman dnes na oslavách 70 let od vzniku Izraele na Pražském hradě opět…

Při střelbě v Gaze zemřel už druhý palestinský novinář

25.04.2018 21:41 Gaza - Palestinský novinář Ahmad abú Husajn, kterého postřelili izraelští vojáci, když připravoval…

Dárcovská konference k Sýrii? OSN očekává sumu 4,4 miliardy dolarů

25.04.2018 20:01 Aktualizováno Brusel - Částku 4,4 miliardy dolarů (92 miliard Kč) na humanitární pomoc lidem v Sýrii slíbili v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama