Izrael posílil ostrahu svých institucí ve světě

Jeruzalém - Bezpečnostní opatření kolem izraelských zastupitelských úřadů a židovských institucí ve světě byla zpřísněna kvůli možné odvetné akci Íránu za čtvrteční izraelské útoky na íránská zařízení v Sýrii. Izraelská armáda dnes zveřejnila podrobnosti o zasažených místech.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Izrael, ilustrační foto

Podle dnešního izraelského tisku se posilují bezpečnostní opatření u izraelských velvyslanectví, židovských škol a dalších institucí. Zástupci Izraele v cizině dostali pokyn k ostražitosti a změněně rutinního programu, aby zmenšili riziko zasažení případným útokem.

Výzvy se týkají především míst v Jihoafrické republice, Africe a některých oblastí v Asii, kde mají širší zastoupení organizace, jež podporuje Írán.

Teherán pohrozil odvetou už za dubnové útoky na základnu v Sýrii, kterou využívaly íránské revoluční gardy. O život tam přišlo několik Íránců. Izrael teď počítá s tím, že Írán a jeho spojenci připravují útoky proti Izraeli.

Mluvčí íránského ministerstva zahraničí Bahrám Kásemí dnes obvinil Izrael, že si pro zásah v Sýrii vymyslel lživé záminky. "Opakované útoky sionistického režimu v Sýrii byly postaveny na vymyšlených a nepodložených záminkách. Tyto útoky na syrské území jsou zjevnou agresí a dokládají lživý charakter tohoto (izraelského) režimu. Jde mu o to, aby vyprovokoval krize, nedokáže se smířit se stabilitou a bezpečností ve své oblasti," řekl mluvčí.

Izraelská armáda dnes vydala mapky míst, která byla při čtvrtečním útoku v Sýrii zasažena - podle Izraele v odvetě za předchozí íránský útok ze Sýrie na Izrael. Podle armády Izrael zasáhl v Sýrii 50 cílů využívaných Íránci. Je mezi nimi logistické středisko Al-Kisva u Damašku, kde jsou sklady, kanceláře, velitelství a tankovací stanice. Izrael už loni Al-Kisvu označil za možnou íránskou základnu v Sýrii. Dalšími terči čtvrtečních útoků byly objekty používané íránskými revolučními gardisty, dále sklady zbraní, pozorovatelská stanoviště a zásobárny. Ministr obrany Avigdor Lieberman řekl, že zasažena byla "téměř celá" íránská infrastruktura v Sýrii.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kde se vzal medovník? Vedle Čechů a Rusů ho mají rádi i muslimové

26.05.2018 07:55 Dubai - Obyvatelé Spojených arabských emirátů si zamilovali medovník, a to natolik, že jeden…

Sídlo komunistů se stalo terčem útoku, nikdo nezahynul

26.05.2018 06:26 Bagdád - Do zahrady sídla irácké komunistické strany v Bagdádu někdo v pátek vhodil dvě podomácku…

Americké sankce Hizballáh neohrozí, podporovatele ochrání stát, říká…

25.05.2018 20:17 Bejrút - Americké sankce neohrozí libanonské hnutí Hizballáh, ale mohou mít negativní dopad na jeho…

Země budou dále jednat o jaderné dohodě s Íránem

25.05.2018 17:32 Vídeň - Jednání s mocnostmi o ekonomickém balíčku, jehož cílem je zachování jaderné dohody z roku…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama