Talibanci uřízli prsty dvěma afghánským voličům

Kábul - Příslušníci ozbrojeneckého hnutí Taliban uřízli dvěma afghánským voličům inkoustem smáčené prsty. Stalo se tak krátce poté, co ve čtvrtek odvolili v tamních všeobecných volbách, informuje server FoxNews.

Přidejte svůj názor

Afghánská vláda zavedla máčení prstů lidí, kteří již odvolili, do "nesmytelného" inkoustu proto, aby tím zabránila volebním podvodům, tedy aby nemohli lidé volit opětovně.

Inkoust na prstech se však stal osudným pro dva Afghánce v provincii Kandahár. Talibanci podle jejich prstů poznali, že byli volit, a uřízli jim je.

Taliban Afgháncům dlouhou dobu před čtvrtečními volbami vyhrožoval, že pokud budou volit, stanou se terčem jejich útoků. Svým výhrůžkám Taliban dostál – po celé zemi během čtvrtečních voleb uskutečnil 135 atentátů. Většinou se jednalo o menší incidenty, které se obešly bez ztrát na životech, větší útoky si však vyžádaly životy devíti civilistů a 14 příslušníků bezpečnostních složek.

Přestože afghánská vláda prezentovala opatření v podobě máčení prstů do "nesmytelného" inkoustu jako dokonalé opatření proti volebním podvodům, mezinárodní pozorovatelé ve své předběžné zprávě uvedli, že opatření se minula účinkem a po celé zemi došlo k hromadnému falšování hlasů.

Nekalý průběh voleb potvrdilo i to, že se za vítěze čtvrtečních prezidentských voleb v pátek označili hned dva kandidáti – současný prezident Hamíd Karzáí i jeho hlavní rival Abdulláh Abdulláh. Oba shodně prohlásili, že získali nadpoloviční počet hlasů a že vyhráli v prvním kole volby.

Afghánská Nezávislá volební komise (IEC) již apelovala na tábory všech kandidátů, aby se zdržely oznamování odhadů volebních výsledků, dokud nebudou 25. září oficiálně zveřejněny.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Íránská armáda bude ovládat jednu z nejlepších zbraní světa. Karrar si…

23.08.2017 22:12 Aktualizováno O íránském tanku Karrar toho zatím moc slyšet nebylo. Útržky, které se objevují v tamních médiích i…

Irácká armáda postupuje k centru Tall Afaru, IS nasadilo ostřelovače

23.08.2017 19:39 Bagdád - Blíž k centru Tall Afaru dnes postoupila irácká armáda. Boje o město vypukly v neděli.…

V Saúdské Arábii zatkli chlapce (14), tančil macarenu. Video vyvolalo…

23.08.2017 18:44 Aktualizováno Rijád - V Saúdské Arábii byl zadržen chlapec (14), který na rušné silnici ve městě Džidda tančil…

Erdogan nepovolí zformování kurdského státu, pohrozil vojenskou akcí

23.08.2017 16:21 Ankara - Turecko podle prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana nedovolí, aby se na hranici se Sýrií…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama