Talibanci uřízli prsty dvěma afghánským voličům

Kábul - Příslušníci ozbrojeneckého hnutí Taliban uřízli dvěma afghánským voličům inkoustem smáčené prsty. Stalo se tak krátce poté, co ve čtvrtek odvolili v tamních všeobecných volbách, informuje server FoxNews.

Přidejte svůj názor

Afghánská vláda zavedla máčení prstů lidí, kteří již odvolili, do "nesmytelného" inkoustu proto, aby tím zabránila volebním podvodům, tedy aby nemohli lidé volit opětovně.

Inkoust na prstech se však stal osudným pro dva Afghánce v provincii Kandahár. Talibanci podle jejich prstů poznali, že byli volit, a uřízli jim je.

Taliban Afgháncům dlouhou dobu před čtvrtečními volbami vyhrožoval, že pokud budou volit, stanou se terčem jejich útoků. Svým výhrůžkám Taliban dostál – po celé zemi během čtvrtečních voleb uskutečnil 135 atentátů. Většinou se jednalo o menší incidenty, které se obešly bez ztrát na životech, větší útoky si však vyžádaly životy devíti civilistů a 14 příslušníků bezpečnostních složek.

Přestože afghánská vláda prezentovala opatření v podobě máčení prstů do "nesmytelného" inkoustu jako dokonalé opatření proti volebním podvodům, mezinárodní pozorovatelé ve své předběžné zprávě uvedli, že opatření se minula účinkem a po celé zemi došlo k hromadnému falšování hlasů.

Nekalý průběh voleb potvrdilo i to, že se za vítěze čtvrtečních prezidentských voleb v pátek označili hned dva kandidáti – současný prezident Hamíd Karzáí i jeho hlavní rival Abdulláh Abdulláh. Oba shodně prohlásili, že získali nadpoloviční počet hlasů a že vyhráli v prvním kole volby.

Afghánská Nezávislá volební komise (IEC) již apelovala na tábory všech kandidátů, aby se zdržely oznamování odhadů volebních výsledků, dokud nebudou 25. září oficiálně zveřejněny.

Témata:
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mladí Palestinci chtěli pobodat vojáky, ti po nich začali střílet

23.01.2018 14:06 Na Západním Břehu se střílelo. Podle informací které přinesl web The Times of Israel došlo k útoku…

Erdoğan má nový plán: Co hodlá udělat se Sýrií?

23.01.2018 09:10 Ankara - Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan oznámil další plány Ankary v souvislosti s tzv.…

Islámský stát je zpět? Uznávaný deník varuje před potenciálním nebezpečím

23.01.2018 08:09 Ankara/Washington - Turecká vojska nedbala na americké požadavky a zaútočila na sever Sýrie,…

Pence v Izraeli: USA přesunou ambasádu do Jeruzaléma do konce roku 2019,…

22.01.2018 19:51 Aktualizováno Jeruzalém - Americký viceprezident Mike Pence pokračuje v cestě po zemích Blízkého výchpdu. Na úvod…

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama