Libanon vypálil tři rakety na Izrael, ten odpověděl ostřelováním

Týros - Nejméně tři rakety vystřelené z Libanonu dopadly v pátek na sever Izraele. Izraelská armáda odpověděla ostřelováním místa, z něhož byly rakety odpáleny, informuje agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Z hornaté oblasti Galileje, kam rakety dopadly, prozatím nejsou hlášena žádná zranění. Izraelská média informovala, že třetí raketa poškodila sloup elektrického napětí.

Izraelská armáda incident potvrdila a podnikla protiútok. Mluvčí armády uvedl, že za útok je odpovědná libanonská vláda.

Mise mírových pozorovatelů OSN v Libanonu UNIFIL vyslala k hranicím stejně jako libanonská vláda vojáky, aby zabránili eskalaci napětí. "UNIFIL je v kontaktu s oběma stranami. Přesvědčujeme je, aby se vzdaly jakýchkoliv nepřátelských aktů, které by mohly vést k další eskalaci," uvedla mluvčí mise.

Za posledních zhruba sedm měsíců se jedná o první podobný incident.

Během lednové izraelské ofenzívy v Gaze, která si vyžádala více než 1300 životů na palestinské straně a 14 mrtvých Izraelců, ostřelovali ozbrojenci z jižního Libanonu severní Izrael, což vyvolalo obavy z otevření další fronty.

Izrael vedl válku s libanonským Hizballáhem v roce 2006. Důvodem byl únos dvou izraelských vojáků do Libanonu. Měsíční konflikt si vyžádal asi tisíc mrtvých, většina z nich byli Libanonci. Hizballáh během války vypálil na izraelské území na čtyři tisíce raket. Izrael se považoval za vítěze války, přestože veřejné mínění přinutilo vládu armádu z Libanonu stáhnout kvůli vzrůstajícím ztrátám na izraelské straně.

Témata: Izrael | raketa
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čtvrtá manželka Usámy bin Ládina promluvila. Co se stalo noci, kdy byl…

23.05.2017 23:52 Aktualizováno Strůjce nechvalně známého teroristického útoku z 11. září 2001 Usáma bin Ladin byl se svou čtvrtou…

Turecko vetuje spolupráci NATO s Rakouskem, Vídeň zuří a mluví o…

23.05.2017 22:07 Londýn - Zpravodajský server BBC informuje o tom, že Turecko vetuje spolupráci NATO s Rakouskem a…

Trump v Izraeli: Násilí musí skončit. Netanjahu i Abbás jsou připraveni…

23.05.2017 14:40 Aktualizováno Jeruzalém - Americký prezident Donald Trump se dnes přesunul z Jeruzaléma do osm kilometrů…

Islámská mocnost se reformuje? Mediální klam, varuje analytik Pentagonu

23.05.2017 00:01 Návštěva prezidenta Donalda Trumpa v Saudské Arábii zdůraznila nejen americké spojenectví s tímto…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama