Libanon vypálil tři rakety na Izrael, ten odpověděl ostřelováním

Týros - Nejméně tři rakety vystřelené z Libanonu dopadly v pátek na sever Izraele. Izraelská armáda odpověděla ostřelováním místa, z něhož byly rakety odpáleny, informuje agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Z hornaté oblasti Galileje, kam rakety dopadly, prozatím nejsou hlášena žádná zranění. Izraelská média informovala, že třetí raketa poškodila sloup elektrického napětí.

Izraelská armáda incident potvrdila a podnikla protiútok. Mluvčí armády uvedl, že za útok je odpovědná libanonská vláda.

Mise mírových pozorovatelů OSN v Libanonu UNIFIL vyslala k hranicím stejně jako libanonská vláda vojáky, aby zabránili eskalaci napětí. "UNIFIL je v kontaktu s oběma stranami. Přesvědčujeme je, aby se vzdaly jakýchkoliv nepřátelských aktů, které by mohly vést k další eskalaci," uvedla mluvčí mise.

Za posledních zhruba sedm měsíců se jedná o první podobný incident.

Během lednové izraelské ofenzívy v Gaze, která si vyžádala více než 1300 životů na palestinské straně a 14 mrtvých Izraelců, ostřelovali ozbrojenci z jižního Libanonu severní Izrael, což vyvolalo obavy z otevření další fronty.

Izrael vedl válku s libanonským Hizballáhem v roce 2006. Důvodem byl únos dvou izraelských vojáků do Libanonu. Měsíční konflikt si vyžádal asi tisíc mrtvých, většina z nich byli Libanonci. Hizballáh během války vypálil na izraelské území na čtyři tisíce raket. Izrael se považoval za vítěze války, přestože veřejné mínění přinutilo vládu armádu z Libanonu stáhnout kvůli vzrůstajícím ztrátám na izraelské straně.

Témata: Izrael | raketa
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Arabsko-kurdské milice prý střílejí na syrskou armádu, Rusko hrozí odplatou

21.09.2017 17:42 Aktualizováno Damašek/Moskva - Syrští povstalci podporovaní USA v provincii Dajr az-Zaur zřejmě ostřelovali…

Irák, Írán a Turecko zavrhly kurdské referendum, chtějí společně zakročit

21.09.2017 15:49 Ankara - Ministři zahraničí Iráku, Íránu a Turecka se domluvili, že jejich země jsou společně…

Irácká armáda zahájila bitvu o Havídžu, patří mezi poslední bašty IS v zemi

21.09.2017 14:11 Aktualizováno Bagdád - Irácká armáda dnes zahájila operaci s cílem dobýt z rukou Islámského státu (IS) město…

Sýrie bez Asada? Stále větší počet Syřanů je připraveno jej uznat za…

21.09.2017 13:40 Damašek - V pondělí šéf britské diplomacie Boris Johnson prohlásil, že Spojené království, USA a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama