Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu

Miranšáh - Při sobotním útoku amerického bezpilotního letounu v Pákistánu zemřelo nejméně devět ozbrojenců. Informuje o tom agentura Reuters.

Diskuse: 0

Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu - anotační foto
reklama

Agentura AFP píše s odvoláním na důvěrný zdroj z místní bezpečnosti o 10 mrtvých islamistech. Nejméně dvě rakety podle jeho slov dopadly do uzavřeného areálu v Severním Vazíristánu.

Dva členové bezpečnostních složek v městě Miranšáh, vzdáleného asi 70 kilometrů od místa útoku, řekli, že ozbrojenci používali areál jako výcvikové středisko.

Kmenové oblasti Severní a Jižní Vazíristán leží při hranicích s Afghánistánem a jsou považovány za jedno z hlavních útočišť bojovníků Talibanu a teroristické sítě Al-Káida.

Vztahy Spojených států a Pákistánu se výrazně zhoršily poté, co americké komando loni v květnu v pákistánském městě Abotabádu zabilo vůdce Al-Káidy Usámu bin Ládina. Američané akci podnikli, aniž by o ní Pákistánce předem informovali.

Napětí mezi Washingtonem a Islámábádem zesílilo po listopadovém náletu Američanů na území poblíž afghánských hranic, při němž zemřelo 24 pákistánských vojáků. Oba státy vedly samostatná vyšetřování, která dospěla k rozdílným závěrům.

Pákistán požaduje zastavení amerických náletů na svém území. Podle Pákistánců jsou kontraproduktivní, protože často zabíjejí civilisty, provokují antiamerické nálady a ohrožují svrchovanost země. Američané je však považují za účinnou zbraň v boji proti Al-Káidě a Talibanu.

Podle údajů think-tanku New America Foundation nálety bezpilotních letounů zabily v Pákistánu za posledních osm let až 2680 lidí.

reklama
Klíčová slova: Pákistán USA

Diskuse

Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg bude mít dceru. Dala mi „like“ na ultrazvuku, říká - anotační foto

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg bude mít dceru. Dala mi „like“ na...

01.08.2015 05:19 Aktualizováno Palo Alto (USA) – Zakladatel a šéf Facebooku Mark Zuckerberg a jeho manželka Priscilla Chanová v pátek svým...

Opalují si prsty, aby se vyhnuli registraci. Tohle jsou děsivé praktiky...

01.08.2015 05:19 Aktualizováno Londýn – Uprchlická krize doléhá na všechny země, Velká Británie je co se týče přílivu uprchlíků v relativním...

Islámský stát plánuje vyvolat konec světa. Toto se píše v tajných dokumentech

01.08.2015 05:19 Aktualizováno Washington – Islámský stát podle nalezeného dokumentu připravuje obrovský teroristický čin v Indii, který by...

Ve Vietnamu zajistili pašované vojenské zbraně. Údajně jsou z Česka - anotační foto

Ve Vietnamu zajistili pašované vojenské zbraně. Údajně jsou z Česka

01.08.2015 04:06 Hanoj - Vietnamští celníci a policisté dnes na mezinárodním letišti v Ho Či Minově Městě zajistili velkou...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 7837 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama