Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu

Miranšáh - Při sobotním útoku amerického bezpilotního letounu v Pákistánu zemřelo nejméně devět ozbrojenců. Informuje o tom agentura Reuters.

Diskuse: 0

Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu - anotační foto
reklama

Agentura AFP píše s odvoláním na důvěrný zdroj z místní bezpečnosti o 10 mrtvých islamistech. Nejméně dvě rakety podle jeho slov dopadly do uzavřeného areálu v Severním Vazíristánu.

Dva členové bezpečnostních složek v městě Miranšáh, vzdáleného asi 70 kilometrů od místa útoku, řekli, že ozbrojenci používali areál jako výcvikové středisko.

Kmenové oblasti Severní a Jižní Vazíristán leží při hranicích s Afghánistánem a jsou považovány za jedno z hlavních útočišť bojovníků Talibanu a teroristické sítě Al-Káida.

Vztahy Spojených států a Pákistánu se výrazně zhoršily poté, co americké komando loni v květnu v pákistánském městě Abotabádu zabilo vůdce Al-Káidy Usámu bin Ládina. Američané akci podnikli, aniž by o ní Pákistánce předem informovali.

Napětí mezi Washingtonem a Islámábádem zesílilo po listopadovém náletu Američanů na území poblíž afghánských hranic, při němž zemřelo 24 pákistánských vojáků. Oba státy vedly samostatná vyšetřování, která dospěla k rozdílným závěrům.

Pákistán požaduje zastavení amerických náletů na svém území. Podle Pákistánců jsou kontraproduktivní, protože často zabíjejí civilisty, provokují antiamerické nálady a ohrožují svrchovanost země. Američané je však považují za účinnou zbraň v boji proti Al-Káidě a Talibanu.

Podle údajů think-tanku New America Foundation nálety bezpilotních letounů zabily v Pákistánu za posledních osm let až 2680 lidí.

reklama
Klíčová slova: Pákistán USA

Diskuse

Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Uprchlíci útočí kousek od hranic: Sexuální útoky migrantů, lidé mají strach...

02.05.2016 20:38 Aktualizováno Vídeň - Jen pár desítek kilometrů od slovenských hranic s Rakouskem se nachází městečko Bruck an der Leitha....

Mám pít alkohol a obarvit se na blond? Kdybych byl bílý, nestalo by se to,...

02.05.2016 20:37 Aktualizováno Stockholm - Yasri Khan, muslimský politik, který minulý měsíc opustil švédskou Stranu zelených poté, co...

Musí umírat po tisících. Vystřílej klub, až přijedou policisté, odpal se....

02.05.2016 20:06 Aktualizováno Paříž – Nejmenovaný francouzský novinář se úspěšně infiltroval mezi džihádisty a pronikl tak do jejich...

Zaostalé Rusko není velmoc, Putin mu nepomáhá, varuje prestižní magazín

02.05.2016 19:41 Aktualizováno Washington - Ruský prezident Vladimir Putin vrací zemi do doby, kdy jí vládli caři a bolševici. Ruskou...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Hlasovali byste pro vystoupení České republiky z Evropské unie?

Hlasovalo 5531 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama