Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu

Miranšáh - Při sobotním útoku amerického bezpilotního letounu v Pákistánu zemřelo nejméně devět ozbrojenců. Informuje o tom agentura Reuters.

Diskuse: 0

Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu - anotační foto
reklama

Agentura AFP píše s odvoláním na důvěrný zdroj z místní bezpečnosti o 10 mrtvých islamistech. Nejméně dvě rakety podle jeho slov dopadly do uzavřeného areálu v Severním Vazíristánu.

Dva členové bezpečnostních složek v městě Miranšáh, vzdáleného asi 70 kilometrů od místa útoku, řekli, že ozbrojenci používali areál jako výcvikové středisko.

Kmenové oblasti Severní a Jižní Vazíristán leží při hranicích s Afghánistánem a jsou považovány za jedno z hlavních útočišť bojovníků Talibanu a teroristické sítě Al-Káida.

Vztahy Spojených států a Pákistánu se výrazně zhoršily poté, co americké komando loni v květnu v pákistánském městě Abotabádu zabilo vůdce Al-Káidy Usámu bin Ládina. Američané akci podnikli, aniž by o ní Pákistánce předem informovali.

Napětí mezi Washingtonem a Islámábádem zesílilo po listopadovém náletu Američanů na území poblíž afghánských hranic, při němž zemřelo 24 pákistánských vojáků. Oba státy vedly samostatná vyšetřování, která dospěla k rozdílným závěrům.

Pákistán požaduje zastavení amerických náletů na svém území. Podle Pákistánců jsou kontraproduktivní, protože často zabíjejí civilisty, provokují antiamerické nálady a ohrožují svrchovanost země. Američané je však považují za účinnou zbraň v boji proti Al-Káidě a Talibanu.

Podle údajů think-tanku New America Foundation nálety bezpilotních letounů zabily v Pákistánu za posledních osm let až 2680 lidí.

reklama
Klíčová slova: Pákistán USA

Diskuse

Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Města v Jemenu se otřásají, arabská koalice likviduje pozice šíitů - anotační foto

Města v Jemenu se otřásají, arabská koalice likviduje pozice šíitů

24.05.2015 20:52 Aktualizováno Saná - I dnes pokračovala arabská koalice pod vedením Saúdské Arábie v náletech proti šíitským povstalcům v...

"Čekají vás černé dny!" hrozí Islámský stát

24.05.2015 20:46 Aktualizováno Rijád - Extremistická organizace Islámský stát (IS) se přihlásila k odpovědnosti za páteční sebevražedný...

Avdijivka na Donbasu pod těžkou palbou, koksovna opět mimo provoz

24.05.2015 20:05 Aktualizováno Kyjev - Město Avdijivka nedaleko Doněcka, které je pod kontrolou ukrajinských sil, ostřelují proruští...

Summit G7 v Elmau: Německo očekává násilnosti, obnoví hraniční kontroly - anotační foto

Summit G7 v Elmau: Německo očekává násilnosti, obnoví hraniční kontroly

24.05.2015 19:53 Berlín - Ve dnech 7. a 8. června se na bavorském zámku Elmau bude konat summit sedmi nejvyspělejších ekonomik...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem předjíždění pro kamiony?

Hlasovalo 5403 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama