Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu

Miranšáh - Při sobotním útoku amerického bezpilotního letounu v Pákistánu zemřelo nejméně devět ozbrojenců. Informuje o tom agentura Reuters.

Diskuse: 0

Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu - anotační foto
reklama

Agentura AFP píše s odvoláním na důvěrný zdroj z místní bezpečnosti o 10 mrtvých islamistech. Nejméně dvě rakety podle jeho slov dopadly do uzavřeného areálu v Severním Vazíristánu.

Dva členové bezpečnostních složek v městě Miranšáh, vzdáleného asi 70 kilometrů od místa útoku, řekli, že ozbrojenci používali areál jako výcvikové středisko.

Kmenové oblasti Severní a Jižní Vazíristán leží při hranicích s Afghánistánem a jsou považovány za jedno z hlavních útočišť bojovníků Talibanu a teroristické sítě Al-Káida.

Vztahy Spojených států a Pákistánu se výrazně zhoršily poté, co americké komando loni v květnu v pákistánském městě Abotabádu zabilo vůdce Al-Káidy Usámu bin Ládina. Američané akci podnikli, aniž by o ní Pákistánce předem informovali.

Napětí mezi Washingtonem a Islámábádem zesílilo po listopadovém náletu Američanů na území poblíž afghánských hranic, při němž zemřelo 24 pákistánských vojáků. Oba státy vedly samostatná vyšetřování, která dospěla k rozdílným závěrům.

Pákistán požaduje zastavení amerických náletů na svém území. Podle Pákistánců jsou kontraproduktivní, protože často zabíjejí civilisty, provokují antiamerické nálady a ohrožují svrchovanost země. Američané je však považují za účinnou zbraň v boji proti Al-Káidě a Talibanu.

Podle údajů think-tanku New America Foundation nálety bezpilotních letounů zabily v Pákistánu za posledních osm let až 2680 lidí.

reklama
Klíčová slova: Pákistán USA

Diskuse

Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Naděje pro lidstvo? Lékaři slibují vakcinu proti nemoci, která zabíjí statisíce lidí - anotační foto

Naděje pro lidstvo? Lékaři slibují vakcinu proti nemoci, která zabíjí statisíce...

30.07.2014 19:10 Aktualizováno Londýn - Experti přicházejí s povzbudivou zprávou. První vakcína proti malárii by mohla být pro běžné...

Moskva bouchla do stolu: Ztráty z protiruských sankcí budou pro USA citelné - anotační foto

Moskva bouchla do stolu: Ztráty z protiruských sankcí budou pro USA citelné

30.07.2014 18:58 Aktualizováno Moskva - Ztráty z "destruktivního a krátkozrakého" zavádění sankcí vůči Rusku budou pro Spojené...

Záplavy v Rumunsku a Bulharsku mají nejméně tři oběti  - anotační foto

Záplavy v Rumunsku a Bulharsku mají nejméně tři oběti

30.07.2014 18:55 Bukurešť/Sofia - Velké záplavy způsobené vydatnými a vytrvalými dešti na jihovýchodě Evropy si v Rumunsku a...

Dálný východ obrátil a podlézá Putinovi: Zaslouží titul Hrdina Ruska

30.07.2014 18:40 Aktualizováno Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin by měl dostat za připojení ukrajinského poloostrova Krym k Rusku...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Kdo myslíte, že sestřelil malajsijský letoun s 295 lidmi na palubě na Ukrajině poblíž hranic s Ruskem?

Hlasovalo 6565 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama