Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu

Miranšáh - Při sobotním útoku amerického bezpilotního letounu v Pákistánu zemřelo nejméně devět ozbrojenců. Informuje o tom agentura Reuters.

Diskuse: 0

Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu - anotační foto
reklama

Agentura AFP píše s odvoláním na důvěrný zdroj z místní bezpečnosti o 10 mrtvých islamistech. Nejméně dvě rakety podle jeho slov dopadly do uzavřeného areálu v Severním Vazíristánu.

Dva členové bezpečnostních složek v městě Miranšáh, vzdáleného asi 70 kilometrů od místa útoku, řekli, že ozbrojenci používali areál jako výcvikové středisko.

Kmenové oblasti Severní a Jižní Vazíristán leží při hranicích s Afghánistánem a jsou považovány za jedno z hlavních útočišť bojovníků Talibanu a teroristické sítě Al-Káida.

Vztahy Spojených států a Pákistánu se výrazně zhoršily poté, co americké komando loni v květnu v pákistánském městě Abotabádu zabilo vůdce Al-Káidy Usámu bin Ládina. Američané akci podnikli, aniž by o ní Pákistánce předem informovali.

Napětí mezi Washingtonem a Islámábádem zesílilo po listopadovém náletu Američanů na území poblíž afghánských hranic, při němž zemřelo 24 pákistánských vojáků. Oba státy vedly samostatná vyšetřování, která dospěla k rozdílným závěrům.

Pákistán požaduje zastavení amerických náletů na svém území. Podle Pákistánců jsou kontraproduktivní, protože často zabíjejí civilisty, provokují antiamerické nálady a ohrožují svrchovanost země. Američané je však považují za účinnou zbraň v boji proti Al-Káidě a Talibanu.

Podle údajů think-tanku New America Foundation nálety bezpilotních letounů zabily v Pákistánu za posledních osm let až 2680 lidí.

reklama
Klíčová slova: Pákistán USA

Diskuse

Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Matka zabíjela své děti hned po porodu. Soudce byl zhnusen, vynesl přísný trest - anotační foto

Matka zabíjela své děti hned po porodu. Soudce byl zhnusen, vynesl přísný trest

21.04.2015 08:22 Salt Lake City - Američanka (40) z Utahu byla shledána vinnou z vraždy svých šesti dětí, dostala doživotí....

Kapitán ztroskotané lodi s uprchlíky zatčen - anotační foto

Kapitán ztroskotané lodi s uprchlíky zatčen

21.04.2015 08:08 Řím - Kapitán lodi s uprchlíky, která se v neděli potopila mezi Libyí a italskou Lampedusou, byl zatčen. Mimo...

EU zvažuje, že bude potápět lodě používané k převozu uprchlíků

21.04.2015 00:18 Aktualizováno Lucemburk - Evropská unie uvažuje o tom, jak potápět prázdné lodě, které pašeráci používají k převážení...

Putin chystá tvrdý úder, píše server. Na koho se zaměří?

21.04.2015 00:14 Aktualizováno Moskva - Ačkoliv režim ruského prezidenta Vladimira Putina mnozí nepovažují za demokratický, zajímá se o...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s tím, aby byly obchody o svátcích zavřené?

Hlasovalo 10760 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama