Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu

Miranšáh - Při sobotním útoku amerického bezpilotního letounu v Pákistánu zemřelo nejméně devět ozbrojenců. Informuje o tom agentura Reuters.

Diskuse: 0

Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu - anotační foto
reklama

Agentura AFP píše s odvoláním na důvěrný zdroj z místní bezpečnosti o 10 mrtvých islamistech. Nejméně dvě rakety podle jeho slov dopadly do uzavřeného areálu v Severním Vazíristánu.

Dva členové bezpečnostních složek v městě Miranšáh, vzdáleného asi 70 kilometrů od místa útoku, řekli, že ozbrojenci používali areál jako výcvikové středisko.

Kmenové oblasti Severní a Jižní Vazíristán leží při hranicích s Afghánistánem a jsou považovány za jedno z hlavních útočišť bojovníků Talibanu a teroristické sítě Al-Káida.

Vztahy Spojených států a Pákistánu se výrazně zhoršily poté, co americké komando loni v květnu v pákistánském městě Abotabádu zabilo vůdce Al-Káidy Usámu bin Ládina. Američané akci podnikli, aniž by o ní Pákistánce předem informovali.

Napětí mezi Washingtonem a Islámábádem zesílilo po listopadovém náletu Američanů na území poblíž afghánských hranic, při němž zemřelo 24 pákistánských vojáků. Oba státy vedly samostatná vyšetřování, která dospěla k rozdílným závěrům.

Pákistán požaduje zastavení amerických náletů na svém území. Podle Pákistánců jsou kontraproduktivní, protože často zabíjejí civilisty, provokují antiamerické nálady a ohrožují svrchovanost země. Američané je však považují za účinnou zbraň v boji proti Al-Káidě a Talibanu.

Podle údajů think-tanku New America Foundation nálety bezpilotních letounů zabily v Pákistánu za posledních osm let až 2680 lidí.

reklama
Klíčová slova: Pákistán USA

Diskuse

Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Česko v nebezpečí? MAPA odhalila riziko teroristického útoku - anotační foto

Česko v nebezpečí? MAPA odhalila riziko teroristického útoku

01.12.2015 10:07 Praha/New York - Institut pro ekonomiku a mír (IEP) zveřejnil mapu celého světa, na níž zobrazuje, jak velké...

Zemřel Avraham Klingberg (†97), usvědčený prosovětský špion - anotační foto

Zemřel Avraham Klingberg (†97), usvědčený prosovětský špion

01.12.2015 09:52 Jeruzalém - V Paříži zemřel Avraham Marcus Klingberg, bylo mu 97 let. Stal se nejznámějším Izraelcem...

Mezi syrskými uprchlíky jsou teroristé. Asad promluvil pro Českou televizi

01.12.2015 09:49 Praha – Syrský prezident Bašár Asad poskytl exkluzivní rozhovor České televizi. V něm mluvil o tom, že se...

Mauzoleum, nebo Šivův chrám? V Indii se rozhořel ostrý spor o Tádžmahal - anotační foto

Mauzoleum, nebo Šivův chrám? V Indii se rozhořel ostrý spor o Tádžmahal

01.12.2015 09:47 Aktualizováno Dillí - V Indii se vede spor mezi ministerstvem kultury a skupinou právníků o slavný Tádžmahal, kam denně...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Věříte, že světu hrozí jaderný konflikt?

Hlasovalo 8725 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama