Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu

Miranšáh - Při sobotním útoku amerického bezpilotního letounu v Pákistánu zemřelo nejméně devět ozbrojenců. Informuje o tom agentura Reuters.

Diskuse: 0

Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu - anotační foto
reklama

Agentura AFP píše s odvoláním na důvěrný zdroj z místní bezpečnosti o 10 mrtvých islamistech. Nejméně dvě rakety podle jeho slov dopadly do uzavřeného areálu v Severním Vazíristánu.

Dva členové bezpečnostních složek v městě Miranšáh, vzdáleného asi 70 kilometrů od místa útoku, řekli, že ozbrojenci používali areál jako výcvikové středisko.

Kmenové oblasti Severní a Jižní Vazíristán leží při hranicích s Afghánistánem a jsou považovány za jedno z hlavních útočišť bojovníků Talibanu a teroristické sítě Al-Káida.

Vztahy Spojených států a Pákistánu se výrazně zhoršily poté, co americké komando loni v květnu v pákistánském městě Abotabádu zabilo vůdce Al-Káidy Usámu bin Ládina. Američané akci podnikli, aniž by o ní Pákistánce předem informovali.

Napětí mezi Washingtonem a Islámábádem zesílilo po listopadovém náletu Američanů na území poblíž afghánských hranic, při němž zemřelo 24 pákistánských vojáků. Oba státy vedly samostatná vyšetřování, která dospěla k rozdílným závěrům.

Pákistán požaduje zastavení amerických náletů na svém území. Podle Pákistánců jsou kontraproduktivní, protože často zabíjejí civilisty, provokují antiamerické nálady a ohrožují svrchovanost země. Američané je však považují za účinnou zbraň v boji proti Al-Káidě a Talibanu.

Podle údajů think-tanku New America Foundation nálety bezpilotních letounů zabily v Pákistánu za posledních osm let až 2680 lidí.

reklama
Klíčová slova: Pákistán USA

Diskuse

Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Dvě indické dívky budou za trest znásilněny, rozhodli stařešinové

28.08.2015 23:11 Aktualizováno Dillí - Barbarský rozsudek vynesla v Indii rada starších v jedné vesnici nedaleko Dillí. Za provinění bratra...

Nezahrávejte si s námi, jsme všehoschopní! Kreml vyslal jasné poselství, tvrdí...

28.08.2015 21:45 "Očistný oheň se zjevil jako překvapení, když ruská vláda začala pálit potraviny a chlubit se tím ve...

Česko po palbou kritiky: OSN vadí odloučení Romů a islamofobie

28.08.2015 21:27 Aktualizováno Ženeva - Výbor OSN pro odstranění rasové diskriminace kritizuje Českou republiku za vysoký počet Romů ve...

S prací prezidenta Dudy je spokojena jen třetina Poláků  - anotační foto

S prací prezidenta Dudy je spokojena jen třetina Poláků

28.08.2015 21:19 Varšava - S dosavadní prací nového prezidenta Adrzeje Dudy je spokojena pouhá třetina Poláků. Vyplývá to z...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 19533 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama