Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu

Miranšáh - Při sobotním útoku amerického bezpilotního letounu v Pákistánu zemřelo nejméně devět ozbrojenců. Informuje o tom agentura Reuters.

Diskuse: 0

Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu - anotační foto
reklama

Agentura AFP píše s odvoláním na důvěrný zdroj z místní bezpečnosti o 10 mrtvých islamistech. Nejméně dvě rakety podle jeho slov dopadly do uzavřeného areálu v Severním Vazíristánu.

Dva členové bezpečnostních složek v městě Miranšáh, vzdáleného asi 70 kilometrů od místa útoku, řekli, že ozbrojenci používali areál jako výcvikové středisko.

Kmenové oblasti Severní a Jižní Vazíristán leží při hranicích s Afghánistánem a jsou považovány za jedno z hlavních útočišť bojovníků Talibanu a teroristické sítě Al-Káida.

Vztahy Spojených států a Pákistánu se výrazně zhoršily poté, co americké komando loni v květnu v pákistánském městě Abotabádu zabilo vůdce Al-Káidy Usámu bin Ládina. Američané akci podnikli, aniž by o ní Pákistánce předem informovali.

Napětí mezi Washingtonem a Islámábádem zesílilo po listopadovém náletu Američanů na území poblíž afghánských hranic, při němž zemřelo 24 pákistánských vojáků. Oba státy vedly samostatná vyšetřování, která dospěla k rozdílným závěrům.

Pákistán požaduje zastavení amerických náletů na svém území. Podle Pákistánců jsou kontraproduktivní, protože často zabíjejí civilisty, provokují antiamerické nálady a ohrožují svrchovanost země. Američané je však považují za účinnou zbraň v boji proti Al-Káidě a Talibanu.

Podle údajů think-tanku New America Foundation nálety bezpilotních letounů zabily v Pákistánu za posledních osm let až 2680 lidí.

reklama
Klíčová slova: Pákistán USA

Diskuse

Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Putin, nebo agenti Západu? Po vraždě Němcova se vyrojily divoké teorie

28.02.2015 16:18 Aktualizováno Moskva - V noci na dnešek byl na mostě u Kremlu zastřelen opoziční politik Boris Němcov. Ruský prezident...

Opozice smí pochodovat za Němcova. Putin slíbil jeho matce dopadení vrahů

28.02.2015 16:01 Moskva - Moskevská radnice povolila uspořádat v neděli odpoledne smuteční pochod za zavražděného politika...

Když Rusové zaútočí, budu bojovat se zbraní, překvapil Polsko exprezident

28.02.2015 15:50 Aktualizováno Varšava - Bývalý polský prezident a vůdce protikomunistického hnutí Solidarita Lech Walesa řekl, že v případě...

Egyptský soud označil Hamás za teroristickou organizaci a vyřešil i Muslimské bratrstvo - anotační foto

Egyptský soud označil Hamás za teroristickou organizaci a vyřešil i Muslimské...

28.02.2015 15:41 Aktualizováno Káhira - Vůdce zakázaného Muslimského bratrstva Muhammad Badím a jeho zástupce Chajrát Šatir dnes u...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Věříte, že nastane mír na Ukrajině?

Hlasovalo 3963 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama