Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu

Miranšáh - Při sobotním útoku amerického bezpilotního letounu v Pákistánu zemřelo nejméně devět ozbrojenců. Informuje o tom agentura Reuters.

Diskuse: 0

Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu - anotační foto
reklama

Agentura AFP píše s odvoláním na důvěrný zdroj z místní bezpečnosti o 10 mrtvých islamistech. Nejméně dvě rakety podle jeho slov dopadly do uzavřeného areálu v Severním Vazíristánu.

Dva členové bezpečnostních složek v městě Miranšáh, vzdáleného asi 70 kilometrů od místa útoku, řekli, že ozbrojenci používali areál jako výcvikové středisko.

Kmenové oblasti Severní a Jižní Vazíristán leží při hranicích s Afghánistánem a jsou považovány za jedno z hlavních útočišť bojovníků Talibanu a teroristické sítě Al-Káida.

Vztahy Spojených států a Pákistánu se výrazně zhoršily poté, co americké komando loni v květnu v pákistánském městě Abotabádu zabilo vůdce Al-Káidy Usámu bin Ládina. Američané akci podnikli, aniž by o ní Pákistánce předem informovali.

Napětí mezi Washingtonem a Islámábádem zesílilo po listopadovém náletu Američanů na území poblíž afghánských hranic, při němž zemřelo 24 pákistánských vojáků. Oba státy vedly samostatná vyšetřování, která dospěla k rozdílným závěrům.

Pákistán požaduje zastavení amerických náletů na svém území. Podle Pákistánců jsou kontraproduktivní, protože často zabíjejí civilisty, provokují antiamerické nálady a ohrožují svrchovanost země. Američané je však považují za účinnou zbraň v boji proti Al-Káidě a Talibanu.

Podle údajů think-tanku New America Foundation nálety bezpilotních letounů zabily v Pákistánu za posledních osm let až 2680 lidí.

reklama
Klíčová slova: Pákistán USA

Diskuse

Americký bezpilotní letoun zabil devět ozbrojenců v Pákistánu

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Obama: Pro Islámský stát není na světě místo. Jsou jako rakovina

21.08.2014 03:03 Aktualizováno Washington - Spojené státy budou pokračovat v útocích proti organizaci Islámský stát (IS) navzdory hrozbám,...

Hamas vyhrožuje aerolinkám: Budeme ostřelovat raketami telavivské letiště - anotační foto

Hamas vyhrožuje aerolinkám: Budeme ostřelovat raketami telavivské letiště

21.08.2014 02:55 Jeruzalém - Z Pásma Gazy spadlo na Izrael od úterý již sto raket, které nikoho nezranily. Izraelci naproti...

Rusko ustupuje od zákazu dovozu některých potravin

21.08.2014 02:46 Aktualizováno Moskva - Ruská vláda dnes vyňala ze seznamu západních potravin ze Západu některé specifické produkty....

USA podnikly neúspěšný pokus o záchranu rukojmích držených islamisty - anotační foto

USA podnikly neúspěšný pokus o záchranu rukojmích držených islamisty

21.08.2014 02:23 Washington - Americký prezident Barack Obama vyslal během léta do Sýrie vojenské jednotky, aby tam osvobodily...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 2047 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama