Sarkozy chtěl zničit Sýrii, nakonec sám skončil v popelnici dějin

Damašek - Vítězství Francoise Hollanda ve volbách francouzského prezidenta si v pondělí všímá syrský vládní list Al-Vatan. Píše, že dosluhující šéf Elysejského paláce Nicolas Sarkozy a jeho ministr zahraničí Alain Juppé skončili na smetišti dějin.

Diskuse: 0

reklama

"Duo Sarkozy-Juppé skončilo v popelnici dějin," hlásá podle agentury AFP titulní strana deníku a připomíná, že Francie pod Sarkozyho vedením pořádala mezinárodní konference o syrském povstání.

"Ti dva 15 měsíců pracovali na tom, aby přes Radu bezpečnosti OSN zničili Sýrii na základě falešných záminek," konstatuje prorežimní list.

Dodává, že Francois Hollande zdědí po Sarkozym zemi, kterou "téměř zruinovala rekordní nezaměstnanost" a jež je "politicky podřízená Spojeným státům".

Juppé koncem dubna prohlásil, že Rada bezpečnosti OSN by měla zvážit vojenský zásah v Sýrii, pokud selže i poslední pokus mezinárodního společenství o zastavení vleklého občanského konfliktu.

Avšak i socialista Hollande se dal před časem slyšet, že by podpořil účast Francie na ozbrojené akci v Sýrii pod záštitou OSN. To však syrský deník nechal bez povšimnutí a podnikl výpad jen proti Sarkozymu a jeho ministrovi.

Socialista Hollande podle konečných oficiálních výsledků zvítězil v nedělních volbách se ziskem 51,62 procenta hlasů. Jeho pravicovému soupeři Sarkozymu, který usiloval o znovuzvolení, dalo hlas 48,38 procenta voličů.

Do úřadu nový prezident nastoupí 15. května. Sarkozy v tento den za přítomnosti televizních kamer předá Hollandovi Elysejský palác.

Sýrií zmítá již 14 měsíců povstání sunnitských obyvatel proti autoritářskému šíitskému režimu prezidenta Asada. Vyžádalo si podle OSN nejméně 9000 obětí, Syrská observatoř lidských práv uvádí 11 000 mrtvých.

reklama
Klíčová slova: Sýrie Sarkozy, Nicolas

Diskuse

Sarkozy chtěl zničit Sýrii, nakonec sám skončil v popelnici dějin

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Válka v Evropě? Americký jestřáb dupe po Putinovi a žádá tvrdou akci

23.07.2014 13:47 Aktualizováno Sestřelení malajsijského letu MH17 přitáhlo světovou pozornost na Ruskem podporované separatisty na východní...

Čínu děsí syndrom náhlého nevysvětlitelného nočního úmrtí. Co se děje? - anotační foto

Čínu děsí syndrom náhlého nevysvětlitelného nočního úmrtí. Co se děje?

23.07.2014 13:40 Aktualizováno Tung-kuan - Čína řeší záhadnou vlnu úmrtí mladých dělníků. Ti z doposud neznámých důvodů umírají ve spánku....

Demokracie? Na Ukrajině jde o něco jiného. Kdo si dělá zálusk? - anotační foto

Demokracie? Na Ukrajině jde o něco jiného. Kdo si dělá zálusk?

23.07.2014 13:35 Kyjev - O co jde na východě Ukrajiny? O strategické území, peníze a ložiska břidlicového plynu. Území kolem...

Costa Concordia vyrazila na poslední plavbu, v Janově ji sešrotují +VIDEO - anotační foto

Costa Concordia vyrazila na poslední plavbu, v Janově ji sešrotují +VIDEO

23.07.2014 13:21 Aktualizováno Giglio - Loď Costa Concordia po dvou a půl letech od ztroskotání opustila přístav u italského ostrova Giglio...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Kdo myslíte, že sestřelil malajsijský letoun s 295 lidmi na palubě na Ukrajině poblíž hranic s Ruskem?

Hlasovalo 3533 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama