Sarkozy chtěl zničit Sýrii, nakonec sám skončil v popelnici dějin

Damašek - Vítězství Francoise Hollanda ve volbách francouzského prezidenta si v pondělí všímá syrský vládní list Al-Vatan. Píše, že dosluhující šéf Elysejského paláce Nicolas Sarkozy a jeho ministr zahraničí Alain Juppé skončili na smetišti dějin.

Diskuse: 0

reklama

"Duo Sarkozy-Juppé skončilo v popelnici dějin," hlásá podle agentury AFP titulní strana deníku a připomíná, že Francie pod Sarkozyho vedením pořádala mezinárodní konference o syrském povstání.

"Ti dva 15 měsíců pracovali na tom, aby přes Radu bezpečnosti OSN zničili Sýrii na základě falešných záminek," konstatuje prorežimní list.

Dodává, že Francois Hollande zdědí po Sarkozym zemi, kterou "téměř zruinovala rekordní nezaměstnanost" a jež je "politicky podřízená Spojeným státům".

Juppé koncem dubna prohlásil, že Rada bezpečnosti OSN by měla zvážit vojenský zásah v Sýrii, pokud selže i poslední pokus mezinárodního společenství o zastavení vleklého občanského konfliktu.

Avšak i socialista Hollande se dal před časem slyšet, že by podpořil účast Francie na ozbrojené akci v Sýrii pod záštitou OSN. To však syrský deník nechal bez povšimnutí a podnikl výpad jen proti Sarkozymu a jeho ministrovi.

Socialista Hollande podle konečných oficiálních výsledků zvítězil v nedělních volbách se ziskem 51,62 procenta hlasů. Jeho pravicovému soupeři Sarkozymu, který usiloval o znovuzvolení, dalo hlas 48,38 procenta voličů.

Do úřadu nový prezident nastoupí 15. května. Sarkozy v tento den za přítomnosti televizních kamer předá Hollandovi Elysejský palác.

Sýrií zmítá již 14 měsíců povstání sunnitských obyvatel proti autoritářskému šíitskému režimu prezidenta Asada. Vyžádalo si podle OSN nejméně 9000 obětí, Syrská observatoř lidských práv uvádí 11 000 mrtvých.

reklama
Klíčová slova: Sýrie Sarkozy, Nicolas

Diskuse

Sarkozy chtěl zničit Sýrii, nakonec sám skončil v popelnici dějin

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Trajekty svážejí tisíce uprchlíků z řeckých ostrovů, u Kosu došlo k tragédii

02.09.2015 14:39 Aktualizováno Atény - Řecko sváží z přeplněných ostrovů uprchlíky. Do přístavu Pireus dnes v noci připluly dva trajekty se...

Slovensko neústupně: Kvóty pro uprchlíky odmítáme, měly by se řešit příčiny...

02.09.2015 14:38 Aktualizováno Bratislava - Slovensko dnes zopakovalo svůj odmítavý postoj k uprchlickým kvotám. Bratislava chce, aby se EU...

Džihádisté zaútočili nebezpečným yperitem. Nebezpečí hrozí i Evropě, varuje...

02.09.2015 14:31 Damašek – Islámský stát má přístup až ke 20 tunám vojenského plynu yperit. Tímto množstvím by mohl podle...

Komunistická nadvláda zdevastovala duši národa, posteskl si politik. Zanikne...

02.09.2015 14:18 Aktualizováno Praha – Německá kancléřka Angela Merkelová poprvé promluvila o znovuzavedení pohraničních kontrol. Pokud si...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 21499 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama