Sarkozy chtěl zničit Sýrii, nakonec sám skončil v popelnici dějin

Damašek - Vítězství Francoise Hollanda ve volbách francouzského prezidenta si v pondělí všímá syrský vládní list Al-Vatan. Píše, že dosluhující šéf Elysejského paláce Nicolas Sarkozy a jeho ministr zahraničí Alain Juppé skončili na smetišti dějin.

Diskuse: 0

reklama

"Duo Sarkozy-Juppé skončilo v popelnici dějin," hlásá podle agentury AFP titulní strana deníku a připomíná, že Francie pod Sarkozyho vedením pořádala mezinárodní konference o syrském povstání.

"Ti dva 15 měsíců pracovali na tom, aby přes Radu bezpečnosti OSN zničili Sýrii na základě falešných záminek," konstatuje prorežimní list.

Dodává, že Francois Hollande zdědí po Sarkozym zemi, kterou "téměř zruinovala rekordní nezaměstnanost" a jež je "politicky podřízená Spojeným státům".

Juppé koncem dubna prohlásil, že Rada bezpečnosti OSN by měla zvážit vojenský zásah v Sýrii, pokud selže i poslední pokus mezinárodního společenství o zastavení vleklého občanského konfliktu.

Avšak i socialista Hollande se dal před časem slyšet, že by podpořil účast Francie na ozbrojené akci v Sýrii pod záštitou OSN. To však syrský deník nechal bez povšimnutí a podnikl výpad jen proti Sarkozymu a jeho ministrovi.

Socialista Hollande podle konečných oficiálních výsledků zvítězil v nedělních volbách se ziskem 51,62 procenta hlasů. Jeho pravicovému soupeři Sarkozymu, který usiloval o znovuzvolení, dalo hlas 48,38 procenta voličů.

Do úřadu nový prezident nastoupí 15. května. Sarkozy v tento den za přítomnosti televizních kamer předá Hollandovi Elysejský palác.

Sýrií zmítá již 14 měsíců povstání sunnitských obyvatel proti autoritářskému šíitskému režimu prezidenta Asada. Vyžádalo si podle OSN nejméně 9000 obětí, Syrská observatoř lidských práv uvádí 11 000 mrtvých.

reklama
Klíčová slova: Sýrie Sarkozy, Nicolas

Diskuse

Sarkozy chtěl zničit Sýrii, nakonec sám skončil v popelnici dějin

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Novozélandská policie zastřelila slovenského lupiče - anotační foto

Novozélandská policie zastřelila slovenského lupiče

03.08.2015 03:59 Auckland - Novozélandská policie v neděli v noci v Aucklandu zastřelila 21letého Slováka hledaného kvůli...

Uprchlíci v Calais jsou problém celé EU, vzkazuje Francie a Británie

03.08.2015 03:53 Aktualizováno Calais – Podle britské ministryně zahraničí Theresa Mayová a její francouzský kolega Bernard Cazeneuve není...

Italská pobřežní stráž dopadla 1800 uprchlíků, pět z nich zaplatilo cestu...

03.08.2015 02:59 Aktualizováno Řím – Nebezpečná cesta do Evropy přes Středozemní moře se stala osudnou pro pět uprchlíků. Jejich těla našla...

Ruské letadlové lodě na světových oceánech. Realita, či utopie?

03.08.2015 02:32 Aktualizováno "Jelikož se (ruský) prezident Vladimir Putin minulou neděli zúčastnil každoročních oslav Dne námořnictva...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 8406 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama