Hamas šokuje: Otevřeme školu pro dětské vojáky!

Gaza - Palestinská radikální strana Hamas otevře v Gaze vojenskou akademii pro děti ve školním věku. Ismáíl Haníja, který je předsedou vlády Hamasu v pásmu Gazy, řekl, že děti budou v této škole připravovány k "osvobození Palestiny".

Diskuse: 0

Hamas šokuje: Otevřeme školu pro dětské vojáky! - anotační foto
reklama

Podle Haníji, který o akademii informoval při čtvrtečních oslavách narozenin proroka Mohameda, budou moci zařízení navštěvovat děti od 12 let. Studium ukončí obdržením diplomu nebo i dosažením bakalářského vzdělání v oboru vojenství.

Haníja prohlásil, že založením akademie pověřil ministerstvo školství. Cílem je připravit děti na založení Palestiny na území "od řeky po moře", tedy od řeky Jordánu na východě po Středozemní moře na západě.

Hamas neuznává Izrael a nevede s ním mírové rozhovory. V Izraeli je strana považovaná za teroristickou organizaci. Druhé palestinské autonomní území - západní břeh Jordánu - ovládá strana Fatah. Hamas a Fatah spolu nespolupracují od roku 2007.

V pravidelných i nepravidelných vojenských oddílech dvaceti zemí světa působí v současnosti kolem 300 000 dětských vojáků (tzv. neviditelné děti). Podle UNICEF je verbování dětí do armády systematické, v případě, že odmítnou, jsou jednoduše uneseny a zařazeny do bojových oddílů. Dětští vojáci (chlapci i dívky) jsou pověstní svojí krutostí a bezhlavou odvahou, se kterou se účastní bojových akcí.

Často i osmileté děti (Kolumbie, Barma, Uganda, Sierra Leone, Súdán) jsou unášeny a nuceny bojovat za věc, které nemohou vůbec rozumět. Teror, vymývání mozků, drogy, znásilňování a páchání krutostí na „nepřátelských vojácích" a civilním obyvatelstvu je na denním pořádku. Velitelé v těchto případech dávají přednost dětským vojákům, čili dětem, protože jsou snáze manipulovatelné a jsou schopné v určitém počtu páchat ta nejneuvěřitelnější zvěrstva.

reklama
Klíčová slova: palestina hamas gaza

Diskuse

Hamas šokuje: Otevřeme školu pro dětské vojáky!

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Poláci kvůli Ukrajině zrušili rok polské kultury v Rusku - anotační foto

Poláci kvůli Ukrajině zrušili rok polské kultury v Rusku

24.07.2014 09:56 Varšava - Polská vláda se rozhodla zrušit plán učinit rok 2015 rokem polské kultury v Rusku. S odvoláním na...

Radikálové v Iráku přepadli konvoj s vězni, nastal masakr  - anotační foto

Radikálové v Iráku přepadli konvoj s vězni, nastal masakr

24.07.2014 09:49 Bagdád - Islámští radikálové dnes při útoku na konvoj s vězni zabili severně od Bagdádu 60 lidí. Agentura AP...

Súdánka, které zrušili trest smrti, je prý na cestě do Itálie - anotační foto

Súdánka, které zrušili trest smrti, je prý na cestě do Itálie

24.07.2014 09:46 Chartúm - Súdánka, která byla nedávno zproštěna trestu smrti za odpadlictví od islámu ke křesťanství a...

Na místě pádu boeingu zůstaly zbytky těl, Austrálie zuří a vyšle komando - anotační foto

Na místě pádu boeingu zůstaly zbytky těl, Austrálie zuří a vyšle komando

24.07.2014 09:21 Aktualizováno Canberra - Austrálie je připravena poskytnout veškeré zdroje k zajištění místa pádu malajsijského letadla na...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Kdo myslíte, že sestřelil malajsijský letoun s 295 lidmi na palubě na Ukrajině poblíž hranic s Ruskem?

Hlasovalo 3974 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama