Hamas šokuje: Otevřeme školu pro dětské vojáky!

Gaza - Palestinská radikální strana Hamas otevře v Gaze vojenskou akademii pro děti ve školním věku. Ismáíl Haníja, který je předsedou vlády Hamasu v pásmu Gazy, řekl, že děti budou v této škole připravovány k "osvobození Palestiny".

Diskuse: 0

Hamas šokuje: Otevřeme školu pro dětské vojáky! - anotační foto
reklama

Podle Haníji, který o akademii informoval při čtvrtečních oslavách narozenin proroka Mohameda, budou moci zařízení navštěvovat děti od 12 let. Studium ukončí obdržením diplomu nebo i dosažením bakalářského vzdělání v oboru vojenství.

Haníja prohlásil, že založením akademie pověřil ministerstvo školství. Cílem je připravit děti na založení Palestiny na území "od řeky po moře", tedy od řeky Jordánu na východě po Středozemní moře na západě.

Hamas neuznává Izrael a nevede s ním mírové rozhovory. V Izraeli je strana považovaná za teroristickou organizaci. Druhé palestinské autonomní území - západní břeh Jordánu - ovládá strana Fatah. Hamas a Fatah spolu nespolupracují od roku 2007.

V pravidelných i nepravidelných vojenských oddílech dvaceti zemí světa působí v současnosti kolem 300 000 dětských vojáků (tzv. neviditelné děti). Podle UNICEF je verbování dětí do armády systematické, v případě, že odmítnou, jsou jednoduše uneseny a zařazeny do bojových oddílů. Dětští vojáci (chlapci i dívky) jsou pověstní svojí krutostí a bezhlavou odvahou, se kterou se účastní bojových akcí.

Často i osmileté děti (Kolumbie, Barma, Uganda, Sierra Leone, Súdán) jsou unášeny a nuceny bojovat za věc, které nemohou vůbec rozumět. Teror, vymývání mozků, drogy, znásilňování a páchání krutostí na „nepřátelských vojácích" a civilním obyvatelstvu je na denním pořádku. Velitelé v těchto případech dávají přednost dětským vojákům, čili dětem, protože jsou snáze manipulovatelné a jsou schopné v určitém počtu páchat ta nejneuvěřitelnější zvěrstva.

reklama
Klíčová slova: palestina hamas gaza

Diskuse

Hamas šokuje: Otevřeme školu pro dětské vojáky!

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Rusko provokuje u hranic NATO: Stoltenberg chce mluvit s Lavrovem

30.01.2015 17:35 Aktualizováno Brusel - Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg by se příští týden rád sešel ruským ministrem zahraničí...

Republikán Mitt Romney otočil, boj o Bílý dům vzdává - anotační foto

Republikán Mitt Romney otočil, boj o Bílý dům vzdává

30.01.2015 17:26 Aktualizováno Washington - Americký politik Mitt Romney, neúspěšný soupeř Baracka Obamy v roce 2012 a Johna McCaina z...

Zvrat ve vyšetřování tragédie letu QZ5801? Objevila se nová teorie

30.01.2015 17:18 Aktualizováno Jakarta - Ve vyšetřování tragédie letu QZ5801 se objevila nová teorie. Podle neověřených informací piloti...

Drsná odplata: Američané bombardovali teroristy v Sýrii a Iráku

30.01.2015 17:18 Aktualizováno Damašek - Američané a jejich koaliční partneři podnikli v posledních dnech 6 leteckých útoků na významné...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem kouření v restauracích?

Hlasovalo 8235 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama