Hamas šokuje: Otevřeme školu pro dětské vojáky!

Gaza - Palestinská radikální strana Hamas otevře v Gaze vojenskou akademii pro děti ve školním věku. Ismáíl Haníja, který je předsedou vlády Hamasu v pásmu Gazy, řekl, že děti budou v této škole připravovány k "osvobození Palestiny".

Diskuse: 0

Hamas šokuje: Otevřeme školu pro dětské vojáky! - anotační foto
reklama

Podle Haníji, který o akademii informoval při čtvrtečních oslavách narozenin proroka Mohameda, budou moci zařízení navštěvovat děti od 12 let. Studium ukončí obdržením diplomu nebo i dosažením bakalářského vzdělání v oboru vojenství.

Haníja prohlásil, že založením akademie pověřil ministerstvo školství. Cílem je připravit děti na založení Palestiny na území "od řeky po moře", tedy od řeky Jordánu na východě po Středozemní moře na západě.

Hamas neuznává Izrael a nevede s ním mírové rozhovory. V Izraeli je strana považovaná za teroristickou organizaci. Druhé palestinské autonomní území - západní břeh Jordánu - ovládá strana Fatah. Hamas a Fatah spolu nespolupracují od roku 2007.

V pravidelných i nepravidelných vojenských oddílech dvaceti zemí světa působí v současnosti kolem 300 000 dětských vojáků (tzv. neviditelné děti). Podle UNICEF je verbování dětí do armády systematické, v případě, že odmítnou, jsou jednoduše uneseny a zařazeny do bojových oddílů. Dětští vojáci (chlapci i dívky) jsou pověstní svojí krutostí a bezhlavou odvahou, se kterou se účastní bojových akcí.

Často i osmileté děti (Kolumbie, Barma, Uganda, Sierra Leone, Súdán) jsou unášeny a nuceny bojovat za věc, které nemohou vůbec rozumět. Teror, vymývání mozků, drogy, znásilňování a páchání krutostí na „nepřátelských vojácích" a civilním obyvatelstvu je na denním pořádku. Velitelé v těchto případech dávají přednost dětským vojákům, čili dětem, protože jsou snáze manipulovatelné a jsou schopné v určitém počtu páchat ta nejneuvěřitelnější zvěrstva.

reklama
Klíčová slova: palestina hamas gaza

Diskuse

Hamas šokuje: Otevřeme školu pro dětské vojáky!

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Ženě vytáhli z úst něco děsivého. Lékařům šlo také o život - anotační foto

Ženě vytáhli z úst něco děsivého. Lékařům šlo také o život

28.02.2015 14:47 Sinaola (Mexiko) - V okamžiku se jí změnil život. Matka tří dětí byla v nesprávný čas na nesprávném místě....

Ostrý konflikt: Videoklip "Sráčů" rozhádal mladou a starou generaci - anotační foto

Ostrý konflikt: Videoklip "Sráčů" rozhádal mladou a starou generaci

28.02.2015 14:40 Aktualizováno Paříž - Hudební videoklip, v němž proti sobě stojí mladá a stará generace, vyvolal ve Francii velmi ostrou...

Vlivný ukrajinský expolitik vyskočil z okna

28.02.2015 14:13 Aktualizováno Kyjev - Vlivný exposlanec ze strany loni svrženého ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče Michail Čečetov...

Egypt zatočil s Muslimským bratrstvem: Dvě doživotí, čtyři tresty smrti - anotační foto

Egypt zatočil s Muslimským bratrstvem: Dvě doživotí, čtyři tresty smrti

28.02.2015 14:02 Káhira - Vůdce zakázaného Muslimského bratrstva Muhammad Badím a jeho zástupce Chajrát Šatir dnes u...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Věříte, že nastane mír na Ukrajině?

Hlasovalo 3933 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama