Íránský jaderný vědec údajně požádal Izrael o politický azyl

Tel Aviv - Izrael v sobotu oznámil, že pomohl íránskému vědci, který je zapojen do teheránského jaderného programu, dostat se z Íránu. Vědec měl poté Izrael požádat o politický azyl, informuje televizní stanice FoxNews s odvoláním na prohlášení jednoho z představitelů izraelské vlády.

Diskuse: 0

reklama

Vědec je nyní podle náměstka izraelského ministra pro regionální rozvoj a rozvoj Negevské pouště a Galileje Ajúba Kary v „jedné spřátelené zemi.“ „Je příliš brzy na to, abychom poskytli bližší informace,“ odmítl Kara zveřejnit jakékoli podrobnější informace.

„Izrael pomůže všem, kteří chtějí odstranit strategickou jadernou hrozbu, kterou představuje Írán nejen pro naši zemi, ale pro celý civilizovaný a demokratický svět,“ uvedl Kara.

Pokud by se informace o útěku íránského jaderného vědce potvrdily, byl by to již druhý vědec, který Írán opustil. V červnu 2009 zmizel v Saúdské Arábii atomový vědec Šahrám Amirí, který pracoval pro íránskou Organizaci pro atomovou energii.

Teherán v prosinci obvinil Spojené státy a Saúdskou Arábii, že Amirího unesly. Spojené státy na začátku letošního roku popřely, že by o únosu nebo pobytu íránského fyzika cokoli věděly.

V březnu ale americká televizní stanice ABC citovala nejmenovaný zdroj, podle něhož bylo Amirího zmizení v Saúdské Arábii během poutě do Mekky součástí dlouhodobě plánované operace americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) s cílem dostat ho na území Spojených států. Jaderný vědec nyní údajně pracuje pro CIA.

Západní země Írán podezřívají, že usiluje o výrobu atomových zbraní. Teherán toto obvinění odmítá s tím, že státní jaderný program směřuje pouze k výrobě energie.

reklama
Klíčová slova: Izrael Vědci

Diskuse

Íránský jaderný vědec údajně požádal Izrael o politický azyl

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Boje v Jemenu pokračují, v akci jsou tisíce vojáků - anotační foto

Boje v Jemenu pokračují, v akci jsou tisíce vojáků

19.04.2015 22:28 Aktualizováno Saná - Boje mezi šíitskými povstalci a stoupenci současného prezidenta Jemenu se dnes soustředily na čtyři...

Velvyslanec USA v Polsku musel na kobereček. Co provedl?

19.04.2015 22:27 Aktualizováno Varšava - Americký velvyslanec v Polsku musel na tamním ministerstvu zahraničí vysvětlovat nedávné výroky...

Revoluční boty pro chudé: Sandály rostou s vaší nohou - anotační foto

Revoluční boty pro chudé: Sandály rostou s vaší nohou

19.04.2015 22:05 Idaho - Znáte to, koupíte svému dítěti boty a ono z nich za půl roku vyroste. A vy můžete vyrazit znovu na...

Finsko rozhoduje o novém složení parlamentu - anotační foto

Finsko rozhoduje o novém složení parlamentu

19.04.2015 22:04 Aktualizováno Helsinky - Opoziční strana Finský střed milionářského podnikatele Juhy Sipiläho míří k vítězství v dnešních...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s tím, aby byly obchody o svátcích zavřené?

Hlasovalo 10313 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama