Íránský jaderný vědec údajně požádal Izrael o politický azyl

Tel Aviv - Izrael v sobotu oznámil, že pomohl íránskému vědci, který je zapojen do teheránského jaderného programu, dostat se z Íránu. Vědec měl poté Izrael požádat o politický azyl, informuje televizní stanice FoxNews s odvoláním na prohlášení jednoho z představitelů izraelské vlády.

Diskuse: 0

reklama

Vědec je nyní podle náměstka izraelského ministra pro regionální rozvoj a rozvoj Negevské pouště a Galileje Ajúba Kary v „jedné spřátelené zemi.“ „Je příliš brzy na to, abychom poskytli bližší informace,“ odmítl Kara zveřejnit jakékoli podrobnější informace.

„Izrael pomůže všem, kteří chtějí odstranit strategickou jadernou hrozbu, kterou představuje Írán nejen pro naši zemi, ale pro celý civilizovaný a demokratický svět,“ uvedl Kara.

Pokud by se informace o útěku íránského jaderného vědce potvrdily, byl by to již druhý vědec, který Írán opustil. V červnu 2009 zmizel v Saúdské Arábii atomový vědec Šahrám Amirí, který pracoval pro íránskou Organizaci pro atomovou energii.

Teherán v prosinci obvinil Spojené státy a Saúdskou Arábii, že Amirího unesly. Spojené státy na začátku letošního roku popřely, že by o únosu nebo pobytu íránského fyzika cokoli věděly.

V březnu ale americká televizní stanice ABC citovala nejmenovaný zdroj, podle něhož bylo Amirího zmizení v Saúdské Arábii během poutě do Mekky součástí dlouhodobě plánované operace americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) s cílem dostat ho na území Spojených států. Jaderný vědec nyní údajně pracuje pro CIA.

Západní země Írán podezřívají, že usiluje o výrobu atomových zbraní. Teherán toto obvinění odmítá s tím, že státní jaderný program směřuje pouze k výrobě energie.

reklama
Klíčová slova: Izrael Vědci

Diskuse

Íránský jaderný vědec údajně požádal Izrael o politický azyl

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

U Prešova se zřítil armádní vrtulník. Pilot zemřel, dva těžce zranění - anotační foto

U Prešova se zřítil armádní vrtulník. Pilot zemřel, dva těžce zranění

28.07.2015 23:36 Aktualizováno Nitra - Vrtulník slovenské armády dnes spadl nedaleko Prešova na východě Slovenska. Tříčlenná posádka utrpěla...

Uříznutá hlava jako svatební dar? Žena popisuje další zvěrstva Islámského státu

28.07.2015 23:33 Aktualizováno Damašek – Odpadlice od Hisbahu, náboženské policie Islámského státu, vypověděla v rozhovoru pro server The...

Drsná zpověď dívky z uprchlického tábora: Kvůli jídlu se pozabíjíme

28.07.2015 23:33 Aktualizováno Atény - Řecko slouží jako přestupní stanice pro tisíce přistěhovalců, kteří doufají, že na ně na evropském...

Chtějí Rusové integraci se Západem? Průzkum přinesl nečekanou odpověď

28.07.2015 23:33 Aktualizováno Moskva - Hospodářská integrace se Západem je pro Rusko důležitá. Myslí si to drtivá většina Rusů, ukázal...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 6578 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama