Rozdíly mezi zeměmi EU vytvářejí obavy

Bonn - Německý ministr financí Peer Steinbrück v pondělí prohlásil, že rozdíly v konkurenceschopnosti mezi členy eurozóny jsou zdrojem obav. Informovala o tom agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Německý ministr se nedomnívá, že by byla ohrožena společná evropská měna, nicméně mu dělají starosti křehké finance některých zemí. „Mou největší starostí je, že úrovně konkurenceschopnosti se v eurozóně ubírají po velmi rozdílných cestách,“ prohlásil Steinbrück na studentském shromáždění, které se konalo poblíž Bonnu.

Země, kterých se jeho obavy týkají, však ministr výslovně nejmenoval. „Existují členové eurozóny, které by mohly potkat vážné problémy. Nechci veřejně hovořit o pomoci těmto zemím. Vlády by měly dělat svou práci a podniknout vše, co je v jejich silách, aby stabilizovaly situaci,“ dodal ministr.

Reuters připomínají, že globální ekonomická krize zasáhla zvlášť silně Irsko a Řecko, pro které je nyní stále obtížnější, obstarat si finanční půjčky, jimiž musí udržovat svou ekonomiku v chodu. Steinbrück přitom prohlásil, že problémy eurozóny je třeba vidět v souvislostech a varoval, že nadouvající se americký rozpočtový schodek je „daleko znepokojivější,“ než růst deficitu v Irsku.

Témata: EU | krize
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Útok v Salisbury odpovídá ruskému chování, míní Stoltenberg

19.03.2018 18:13 Brusel - Dosavadní reakce Ruské federace v souvislosti s nedávným použitím vojenské nervové látky k…

Uvalí EU sankce i na Schrödera? Prý zmutoval v Putinova propagandistu

19.03.2018 17:06 Aktualizováno Berlín/Kyjev - Ukrajinský ministr zahraničí Pavlo Klimkin se domnívá, že by EU měla vzhledem k…

Nová slovenská vláda? Ministrem vnitra má být syn Jožo Ráže

19.03.2018 16:15 Aktualizováno Bratislava - Robert Fico (Směr-SD) sice rezignoval na post premiéra SR, další velké změny ve vedení…

Merkelová souzní se Seehoferem: Hraniční kontroly mají pokračovat

19.03.2018 16:10 Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) podporuje názor nového ministra vnitra Horsta…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama