Ožralí Arabové dělali bordel, Německo to nezvládá. Ostrá kritika přichází ze Slovenska

Bratislava – Dění o silvestrovské noci v Kolíně a dalších německých městech vyvolalo zájem i na sousedním Slovensku. Poslanec a zakladatel strany Svoboda a solidarita Richard Sulík v komentáři pro portál EuropskeNoviny.sk ostře odsoudil útoky na německé ženy, celou věc spojuje navzdory vyjádření německých politiků s uprchlíky a migrací.

Přidejte svůj názor 32 komentářů

Ilustrační fotografie

„Více než tisíc 'severoafricky a arabsky vypadajících mužů' – tak se vyjádřila kolínská policie – se shromáždilo v Kolíně před hlavní železniční stanicí a dělali, co se na Silvestra dělá – chlastali. Okolo jedenácté večer začali dělat výtržnosti, i to se občas stává, ale po jedné ráno se silvestrovské oslavy zvrhly na hon na ženy," popisuje situaci Sulík.

Mladé Němky podle něj zažily něco, co naposledy zažily jejich babičky a prababičky na konci druhé světové války. „To si až doteď neuměly představit – že je horda chlapů nahání jako divou zvěř, ohmatává je, obtěžuje, svléká," píše poslanec. Dodává, že to vše se stalo v tom „nejcentrovatějším centru" Kolína. I proto je prý pochopitelné, že se v té oblasti vyskytuje hodně lidí. Na Silvestra obzvlášť.

„Co je nového, je skutečnost, že 31. prosince se předstaničního náměstí zmocnili cizinci – Arabové a Afričani, a jak musela německá policie přiznat, Němci odtud utekli. Najednou vylezou ze svých ubytoven a čtvrtí, kam nejen že běžní Němci, ale ani policie, nechodí. A najednou se ti běžní Němci nestačí divit, kdo to s nimi vlastně žije," ostře říká Slovák.

Policie podle něj sice po půlnoci „rozpustila" shromáždění v centru, „severoafricky a arabsky vypadající muži" však u nádraží pokračovali v tom, co Sulík nazývá „dělání bordelu". „Po jedné hodině ráno nastaly 'stavy podobné občanské válce, které nikdy nezažili', jak to popsali očití svědkové. Policie (kolínská i ta spolková) nestíhala, lokální záchytky přeplněné, přes jeden a půl hodiny nejezdila policejní auta pro zatčené, a tak museli policisté podezřelé opět pustit, a trestali je ústním upozorněním. Někomu, kdo si zažil tvrdý život v Africe, to mohlo být akorát tak k smíchu, navíc pokud byl pod vlivem alkoholu a součástí tisícové hordy. Plivali na policejní auta, pouštěli silvestrovské rachejtle do lidí, okrádali ty, kteří se nestíhali zdekovat a jak již bylo zmíněno, páchali násilnosti na ženách. V prvních hodinách nového roku ztratil německý stát monopol moci, to je nové poznání pro Němce a jejich politiky," ostře hodnotí dění v Německu Sulík.

Píše také, jak se policie vše pokoušela „ututlat", vše se pak provalilo, když o tom začali lidé diskutovat na sociálních sítích. Uvádí také, že se k facebookové skupině přidalo asi 148 tisíc uživatelů, ženy se tam svěřovaly se svými zážitky – jenže pak byla skupina odstraněna. Připomíná výroky kolínské primátorky o doporučení ženám, aby se od cizinců držely „na délku paže". „Kromě toho, že mezi tisícovkou lidí není technicky možné si držet odstup jedné ruky od cizích lidí, tato paní primátorka jen tak mezi řečí pro město Kolín zrušila jeden z velkých výdobytků naší civilizace a naší kultury - volný a bezpečný pohyb žen kdekoliv a kdykoliv. To je věru silná káva," přiznává slovenský politik.

„Henrieta Rekerová, zmiňovaná primátorka Kolína, řekla ještě jednu perlu, která je však při hlubším zamyšlení řádně děsivá. Řekla, že se neprokázalo, že mezi pachateli by byli nynější žadatelé o azyl. Bůhví, odkud to má, protože samotná kolínská policie přiznala, že pachatele nezná, ale řekněme, že tomu tak je. Pak to museli být buď již ti, co azyl dostali, nebo jejich potomci. To ale znamená, že dosud nedošlo k dostatečné integraci a že multikulti selhalo v plném rozsahu. Němci se tedy mohou těšit na generaci po nynějších migrantech, kterých letos došlo milion a příští rok to mohou být až tři miliony. Pro srovnání, v roce 2008 přišlo do Německa 28 tisíc migrantů. Ne za víkend, ale za rok. Ptám se, jak chtějí integrovat milion, když nedokázali integrovat 28 tisíc?" nechápe Sulík.

I přesto si poslanec myslí, že se výtržností v Kolíně účastnili i nově příchozí, byť to zřejmě bylo jen v menším měřítku. Jinak by se prý jen těžko vysvětlilo, proč se nic takového dosud nestalo. „Brzy bude v Kolíně masopust, a Kolín je centrum masopustních slavností, tak může paní primátorka sledovat, kolik migrantů se tam objeví. Snad nečeká, že budou trčet ve svých ubytovnách. Nastává velké vystřízlivění. Několikaměsíční oblbování národa začíná ztrácet účinek. Angela Merkelová bude muset přestat s řečmi o tom, jak to zvládnou a prezentovat skutečná řešení. Němečtí politici si budou muset přiznat, že přicházejí zejména (zejména znamená přes 70 procent) mladí muži, že přicházejí z kulturních a civilizačních okruhů, které jsou nekompatibilní s kulturou a civilizací a že přicházejí v obrovských množstvích. Čím dříve pochopí, že uzavřít hranici je sice jen jedno z řešení, ale nezbytné, tím méně škody napáchají. Finsko, Švédsko, Dánsko a také Norsko to mezitím pochopily. Nebude dlouho trvat, než to pochopí i Němci. S paní Merkelovou, nebo bez ní," dodává Sulík.

Vstupte do diskuze (32)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uprchlíci na ostrovech se bouří. Řecko kvůli turistům přijalo nové pravidlo

20.04.2018 22:07 Aktualizováno Lesbos - Vlnu nepokojů na řeckých ostrovech vyvolalo rozhodnutí Rady státu. Podle něj jej mohou…

Baskická ETA přiznala, že páchala zlo. Žádá o odpuštění

20.04.2018 22:01 Aktualizováno Madrid - Separatistická organizace Baskicko a jeho svoboda (ETA) přiznala, že páchala zlo a…

Francouzský expremiér Valls chce být starostou Barcelony

20.04.2018 20:12 Barcelona - Bývalý francouzský premiér Manuel Valls by se mohl stát příštím starostou Barcelony.…

Po královně Alžbětě bude Británii vládnout princ Charles

20.04.2018 19:02 Londýn - V čele britského Společenství (Commonwealth) stane v budoucnu po královně Alžbětě II. její…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama