EU páchá genocidu a zve migranty? Sládek podává žalobu, Zdechovský vysvětluje

Praha/Brusel – Českými médii prolétla zpráva o tom, že Brusel zakázal slevové akce na kojenecké výživy pro děti do půl roku. Tu prodejci nesmějí propagovat proto, aby matky nedávaly umělé výživě přednost před kojením. Podle europoslance Tomáše Zdechovského je to ale vše trošku jinak.

Diskuse: 15

EU páchá genocidu a zve migranty? Sládek podává žalobu, Zdechovský vysvětluje - anotační foto
reklama

Lobby některých farmaceutických firem si podle něj nedala pokoj ani v čase vánočních a novoročních svátků. „Výživa pro kojence je údajně drahá, protože (čti zlý) Brusel na ně zakázal slevy," píše na svém blogu na serveru iDnes.cz lidovec. Alespoň tak to v některých médiích prý bylo prezentováno. „Skutečně však má Brusel v úmyslu dělat lidem takové schválnosti, že chce, aby ceny potravin byly pro nejmenší děti co nejvyšší?" pokládá řečnisckou otázku Zdechvoský.

Podle něj je však všechno trošku jinak, proto se tento euromýtus snaží vyvrátit. Titulky u podobných článků by podle něj měli spíše znít -  „Brusel podpořil kojení oproti nezdravé umělé stravě."

„Evropská unie rozhodně nechce co nejdražší kojeneckou stravu, aby tak krvácely peněženky starostlivých maminek. Ve skutečnosti unie však reagovala na to, že matky v porodnicích byly zaplaveny letáky a různými vzorky. Ukázalo se, že nejen ti dříve narození se stali obětí 'šmejdských' praktik," vysvětluje skutečný důvod opaření europoslanec.

Firmy totiž podle něj matkám často podávaly nepřesné informace. „Některé farmaceutické firmy se neostýchaly snížit k takovému chování, které by člověk očekával právě od zmíněných šmejdů, a přesvědčovaly už v porodnici matky, že mají využívat předražených umělých náhražek dětské stravy formou slevových kuponů a vzorků, oproti přirozenému kojení. Takové klamavé jednání firem za účelem získání nových zákazníků považuji za naprostou nehoráznost, která nemůže být ponechána bez odezvy," říká rázně lidovec.

I proto krok Bruselu vítá. „Evropská komise zasáhla na základě doporučení odborných společností a schválený byl zákaz slev na reklamy na kojeneckou stravu. U maminek, které nemohou z nějakého důvodu kojit, se to dá individuálně řešit a řeší se to. Všechna nařízení z Bruselu nejsou ideální. Ale v tomto případě postupoval naprosto správně. Kojení je a bylo a bude vždy zdravější jak umělá strava a na tom žádný článek farmaceutické firmy nikdy nic nezmění," dodává.

Tohoto tématu se před několika dny chopil i bývalý předseda republikánů Miroslav Sládek. Na Evropsko komisi kvůli tomu podal trestní oznámení. „Podávám tímto trestní oznámení na Evropskou komisi pro podezření z páchání trestného činu genocidy ve formě zločinného spolčení. Evropská komise ve své směrnici zakázala propagaci a zlevňování dětské výživy pro novorozence do půl roku věku," píše se v oznámení, které bývalý šéf SPR-RSČ uveřejnil na Facebooku.

Nejvyšší státní zastupitelstvíP r a h aVěc: trestní oznámení na Evropskou komisiPodávám tímto trestní oznámení na...

Zveřejnil(a) Miroslav Sládek dne 3. leden 2016

Kvůli EU a komisi podle něj neustále klesá porodnost, což vede k malé kupní síle obyvatelstva a vysokým nákladům na děti. „Většina rodin by obětovala snížení své životní úrovně. Náklady jsou však natolik vysoké, že rodiny na více dětí prostě nemají. Je opět statisticky doloženo a v praxi vyzkoušeno, že mít v České republice a ve většině Evropy více dětí znamená poukázku do chudobince," zlobí se Sládek.

Připomíná, že ne každá matka může kojit. „Počet kojících žen se snižuje mnohými vlivy. Nejen zdravotní stav populace, ale také naprostá nemožnost skloubit zaměstnání, jako podmínku přežití a kojení dětí. Příspěvek, který stát vyplácí při mateřské dovolené je příliš nízký, nehledě k tomu, že v případě delšího čerpání hrozí ztráta zaměstnání a tím i ohrožení budoucnosti dítěte a rodiny," uvádí tento politický „důchodce".

Celkově nastavené nepříznivé podmínky a vládní politika je podle něj zaměřena proti mladým rodinám. „Přitom Evropská unie je extrémním příkladem. Při necelých 400 milionech obyvatel Evropské unie je cílevědomé snižování porodnosti zločinným jednáním, které oslabuje populaci starého kontinentu. Poté, co je snížena porodnost, populace stárne. Místo toho, aby byly vytvořeny materiální a společenské podmínky pro zvýšení porodnosti a posilování původní evropské populace Evropská komise a vlády jednotlivých států EU otevírají unii přistěhovalcům, kteří údajně mají zlepšit demografickou strukturu a zajistit chod ekonomiky a financování stárnoucí populace," uvádí Sládek.

Díky tomu všemu došel k názoru, že „EK a její byrokratický aparát cílevědomě usilují o snížení porodnosti a tím o likvidaci národů Evropy". To vše jsou podle něj známky genocidy, i když není uskutečňována přímo zbraněmi, ale nepřímo skrze nedostupnost potravin pro novorozence.

reklama

Diskuse

EU páchá genocidu a zve migranty? Sládek podává žalobu, Zdechovský vysvětluje

Počet příspěvků: , poslední 11.01.2016 17:26
(Zobrazeno posledních 10 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Tři muži znásilnili a uškrtili dívku (15). Její tělo pověsili na strom, aby to...

30.05.2016 22:04 Aktualizováno Dillí – Z Indie přišla zpráva o otřesném znásilnění dospívající dívky, jejíž tělo bylo nalezeno pověšené na...

Tyto běžné léky zabíjí, denně umírají lidé. Musíme jednat, burcují lékaři

30.05.2016 22:03 Aktualizováno Washington – Smrt oblíbeného zpěváka Prince mimo jiné také znovu posunula do popředí akutní problém, který...

Maďarsku došla trpělivost s uprchlíky. Evropa dostala vzkaz, který mnohé změní

30.05.2016 22:03 Aktualizováno Budapešť - Maďarsko odmítá přijímat uprchlíky, které chtějí do země vracet státy Evropské unie. Uvedl to...

Bílý dům byl uzavřen, přes plot někdo hodil podezřelý balíček

30.05.2016 21:57 Aktualizováno Washington – Neznámý pachatel dnes přes plot, který vede kolem Bílého domu, vhodil podezřelý balíček. Místo...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Hlasovali byste pro vystoupení České republiky z Evropské unie?

Hlasovalo 23086 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama