EU páchá genocidu a zve migranty? Sládek podává žalobu, Zdechovský vysvětluje

Praha/Brusel – Českými médii prolétla zpráva o tom, že Brusel zakázal slevové akce na kojenecké výživy pro děti do půl roku. Tu prodejci nesmějí propagovat proto, aby matky nedávaly umělé výživě přednost před kojením. Podle europoslance Tomáše Zdechovského je to ale vše trošku jinak.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Evropská Unie

Lobby některých farmaceutických firem si podle něj nedala pokoj ani v čase vánočních a novoročních svátků. „Výživa pro kojence je údajně drahá, protože (čti zlý) Brusel na ně zakázal slevy," píše na svém blogu na serveru iDnes.cz lidovec. Alespoň tak to v některých médiích prý bylo prezentováno. „Skutečně však má Brusel v úmyslu dělat lidem takové schválnosti, že chce, aby ceny potravin byly pro nejmenší děti co nejvyšší?" pokládá řečnisckou otázku Zdechvoský.

Podle něj je však všechno trošku jinak, proto se tento euromýtus snaží vyvrátit. Titulky u podobných článků by podle něj měli spíše znít -  „Brusel podpořil kojení oproti nezdravé umělé stravě."

„Evropská unie rozhodně nechce co nejdražší kojeneckou stravu, aby tak krvácely peněženky starostlivých maminek. Ve skutečnosti unie však reagovala na to, že matky v porodnicích byly zaplaveny letáky a různými vzorky. Ukázalo se, že nejen ti dříve narození se stali obětí 'šmejdských' praktik," vysvětluje skutečný důvod opaření europoslanec.

Firmy totiž podle něj matkám často podávaly nepřesné informace. „Některé farmaceutické firmy se neostýchaly snížit k takovému chování, které by člověk očekával právě od zmíněných šmejdů, a přesvědčovaly už v porodnici matky, že mají využívat předražených umělých náhražek dětské stravy formou slevových kuponů a vzorků, oproti přirozenému kojení. Takové klamavé jednání firem za účelem získání nových zákazníků považuji za naprostou nehoráznost, která nemůže být ponechána bez odezvy," říká rázně lidovec.

I proto krok Bruselu vítá. „Evropská komise zasáhla na základě doporučení odborných společností a schválený byl zákaz slev na reklamy na kojeneckou stravu. U maminek, které nemohou z nějakého důvodu kojit, se to dá individuálně řešit a řeší se to. Všechna nařízení z Bruselu nejsou ideální. Ale v tomto případě postupoval naprosto správně. Kojení je a bylo a bude vždy zdravější jak umělá strava a na tom žádný článek farmaceutické firmy nikdy nic nezmění," dodává.

Tohoto tématu se před několika dny chopil i bývalý předseda republikánů Miroslav Sládek. Na Evropsko komisi kvůli tomu podal trestní oznámení. „Podávám tímto trestní oznámení na Evropskou komisi pro podezření z páchání trestného činu genocidy ve formě zločinného spolčení. Evropská komise ve své směrnici zakázala propagaci a zlevňování dětské výživy pro novorozence do půl roku věku," píše se v oznámení, které bývalý šéf SPR-RSČ uveřejnil na Facebooku.

Nejvyšší státní zastupitelstvíP r a h aVěc: trestní oznámení na Evropskou komisiPodávám tímto trestní oznámení na...

Zveřejnil(a) Miroslav Sládek dne 3. leden 2016

Kvůli EU a komisi podle něj neustále klesá porodnost, což vede k malé kupní síle obyvatelstva a vysokým nákladům na děti. „Většina rodin by obětovala snížení své životní úrovně. Náklady jsou však natolik vysoké, že rodiny na více dětí prostě nemají. Je opět statisticky doloženo a v praxi vyzkoušeno, že mít v České republice a ve většině Evropy více dětí znamená poukázku do chudobince," zlobí se Sládek.

Připomíná, že ne každá matka může kojit. „Počet kojících žen se snižuje mnohými vlivy. Nejen zdravotní stav populace, ale také naprostá nemožnost skloubit zaměstnání, jako podmínku přežití a kojení dětí. Příspěvek, který stát vyplácí při mateřské dovolené je příliš nízký, nehledě k tomu, že v případě delšího čerpání hrozí ztráta zaměstnání a tím i ohrožení budoucnosti dítěte a rodiny," uvádí tento politický „důchodce".

Celkově nastavené nepříznivé podmínky a vládní politika je podle něj zaměřena proti mladým rodinám. „Přitom Evropská unie je extrémním příkladem. Při necelých 400 milionech obyvatel Evropské unie je cílevědomé snižování porodnosti zločinným jednáním, které oslabuje populaci starého kontinentu. Poté, co je snížena porodnost, populace stárne. Místo toho, aby byly vytvořeny materiální a společenské podmínky pro zvýšení porodnosti a posilování původní evropské populace Evropská komise a vlády jednotlivých států EU otevírají unii přistěhovalcům, kteří údajně mají zlepšit demografickou strukturu a zajistit chod ekonomiky a financování stárnoucí populace," uvádí Sládek.

Díky tomu všemu došel k názoru, že „EK a její byrokratický aparát cílevědomě usilují o snížení porodnosti a tím o likvidaci národů Evropy". To vše jsou podle něj známky genocidy, i když není uskutečňována přímo zbraněmi, ale nepřímo skrze nedostupnost potravin pro novorozence.

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Fico opět v ráži. Napadl Kisku, média i protestující

26.04.2018 18:31 Bratislava - Po vraždě slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky nastal…

Trump v červenci poletí do Velké Británie, setká se s Mayovou

26.04.2018 18:28 Washington - Americký prezident Donald Trump přijede 13. července na pracovní návštěvu Británie,…

Přáli italskému exprezidentovi smrt, teď je šetří policie

26.04.2018 18:00 Řím - Italská policie začala vyšetřovat nenávistné vzkazy, které se na internetu objevily po…

Trest pro neonacistku Zschäpeovou? Obhajoba a obžaloba se značně rozcházejí

26.04.2018 16:29 Berlín - Maximálně desetileté vězení požaduje pro jedinou přeživší členku německé neonacistické…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama