Britka vypije šest litrů Coca-coly denně. Neuvěříte, co to udělalo s jejím tělem

Portsmouth – Britka Kathy O'Sullivanová (41) je závislá na Coca-cole. Denně jí vypije neuvěřitelných šest litrů. Ona sama ale s pitím sladkého nápoje nedokáže přestat. Když se o to pokusila, dostavily se těžké abstinenční příznaky. Doufá proto, že jí pomůže hypnoterapie. Celý svět se rozhodla před "nebezpečnou závislostí" varovat.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Coca Cola, ilustrační fotografie

O'Sullivanová, která denně vypije tři dvoulitrové lahve koly, je kvůli svému návyku tak anemická, že už musela podstoupit tři krevní transfuze. Teď se bojí, že ji její zlozvyk, při kterém denně přijíme 2400 kalorií a 163 lžiček cukru, zabije.

Se závislostí na Coca-cole se pokusila bojovat, když ale nápoj přestala pít, dostavily se ošklivé abstinenční příznaky, kvůli kterým se dostává do agónie. „Stažila jsem se přestat a abstinovat. Jenže během několika hodin se dostavil pot a třas," vysvětluje pracovnice call centra, která kvůli svému návyku přišla už o tři zuby.

Problém je o to větší, že žena má jen jednu ledvinu. Lékaři se proto obávají o její zdraví, její závislost by ji totiž mohla brzy zabít. I proto se teď podle serveru Daily Mail spoléhá, že ji z problémů dostaně hypnoterapie.

„Moje závislost je šokující a ničí mi život. Piju denně šest litrů. Kamkoliv jdu, mám lahev sebou," přiznává. K závislosti se přiznala poté, co tak učinila také herečka a bývalá tanečnice Jennifer Ellisonová. Ta se kvůli bolestem hlavy, která se dostavily poté, co kolu přestala pít, musela léčit.

„Coca-cola je závislost, jen lékaři ji zatím neberou příliš vážně. Lidé nemají ponětí, jak nebezpečná tato závislost je. Chci lidi varovat. Návyk na Coca-colu se k vám jen tak vplíží a může převzít celý váš život," vzkazuje lidem.

Kathy, která má tři děti (21, 18 a 13), začala nápoj pít, když jí bylo 13 let. Neuvědomila si, jak nebezpečné je množství koly, které vypije, až do chvíle, kdy byla těhotná se svým nejmladším synem. „Byla jsem hrozně chudokrevná a moje porodní asistentka mi řekla, že je to kvůli pití Coca-coly, a tomu, že jsem nevhodně jedla. Pak jsem krátce po narození syna byla a vyšetření kvůli žaludečním křečím. V tu chvíli zjistili, že jsem se narodila jen s jednou ledvinou," vysvětluje Britka.

„Lékaři byli vyděšeni množstvím koly, které vypiju. Prý to příliš zatěžuje mou zbývající ledvinu a způsobuje infekce," dodala Kathy. Se svým návykem však ani poté nepřestala. Ročně teď za kolu zaplatí asi 2 tisíce liber. Tedy asi 70 tisíc korun.

Jeden litr Coca-coly přitom obsahuje 400 kalorií a asi 27 lžiček cukru. Doporučené denní množství pro ženu je 2000 kalorií, Světová zdravotnická organizace také uvádí, že průměrná žena by měla konzumovat maximálně šest lžiček přidaného cukru denně.

„V průběhu let jsem několikrát zkolabovala, kvůli anémii jsem musela třikrát podstoupit transfuzi. Vím, že nejím správně. Neustále říhám, protože jsem plná plynů. Ale já prostě nemám hlad. Problém je ve všech těch kaloriích v kole, ty mě zaplní," vysvětluje.

„Mám celkem normální hmotnost, ale moje strava je hrozná. K jídlu se musím nutit, protože se celý den zaplňuju bublinkovým nápojem. A i když si možná představujete, že mi všechen ten cukr dodává hodně enegrie, pořád se cítím vyčerpaná a unavená," vysvětluje žena, které kvůli sladkému pití už uhnily tři zuby.

„Můj zubař říká, že moje zuby jsou špatně zbarvené a že zubní sklovina je kvůli cukru poškozená. Řekl mi, že pokud nedokážu přestat s pitím koly, mám ji alespoň pít brčkem. Jenže tak si ji vůbec nevychutnám," uvedla Kathy. Kvůli tomu se už pokusila přejít na dietní verzi, ta jí ale nechutná. A prý jí chybí i cukr.

Už mnohokrát kvůli svému zlozvyku navštívila svého praktického lékaře. „Dal mi nějaké kofeinové tablety, ale ty nic nezměnily. Radil mi, abych bublinkový nápoj naředila vodou, ale to prostě nejde. Kdybych byla narkoman nebo alkoholik, dostala bych řádnou pomoc a podporu. Ale pití koly v očích většiny není skutečná závislost," posteskla si Britka.

Je však ráda, že její děti kolu nepijí. Jako poslední možnost vidí hypnózu. „Modlím se, aby to fungovalo. Do té doby chci ale zvýšit povědomí o této noční můře. Jsem vyděšená z toho, že by mě moje závislost nakonec mohla zabít. A chci, aby si ostatní byli vědomi, jak jim tato závislost může zničit život," dodala.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Britka vypije šest litrů Coca-coly denně. Neuvěříte, co to udělalo s jejím tělem

Vstupte do diskuze (9)

Doporučujeme

Fico: EU není schopna přijímat vlastní názory, převládá despekt a závist

24.04.2017 16:54 Aktualizováno Bratislava – Slovenský premiér Robert Fico dnes vystoupil na konferenci předsedů parlamentů…

Šéf Pentagonu nečekaně přijel do Afghánistánu, řešil se pakt Ruska s…

24.04.2017 16:52 Aktualizováno Kábul - Na neohlášenou návštěvu Kábulu dnes přicestoval americký ministr obrany James Mattis.…

Co se děje za zavřenými dveřmi? Novinářka popsala život v Bílém domě,…

24.04.2017 16:26 Washington - Na rozdíl od svého předchůdce současný prezident Spojených států Donald Trump…

Jde o provokaci a cynický čin. Moskva ostře okomentovala smrt amerického…

24.04.2017 16:24 Moskva – V neděli na území ovládaném východoukrajinskými separatisty zemřel Američan patřící k…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama