Arabští kriminálníci a útočníci jsou prasata. Kritika přichází z nečekané strany

Berlín – Po silvestrovských sexuálních útocích na ženy jsou Afričané žijící v Německu po velkým tlakem. Podle příslušníků maghrebské komunity jsou teď menšiny cílem vzteku mnoha Němců. Maročané a Alžířané, kteří v Německu žijí dlouhodobě, se na své krajany velmi zlobí. Prý jim „pokazili pověst“.

Diskuse: 17

Arabští kriminálníci a útočníci jsou prasata. Kritika přichází z nečekané strany - anotační foto

Třiasedmdesátiletý důchodce Edris pro server The Local uvedl, že dokonce ani on nebyl ušetřen podezíravých otázek Němců, které se strhly po sexuálních útocích v Kolíně nad Rýnem. Hněv se obrací proti všem migrantům ze severní Afriky.

„Když se jedná o kriminálníky z Maroka, jako bumerang se to vrací k nám všem," myslí si Edris, který se do Německa přestěhoval z Maroka před 47 roky. Dodal, že Arabové, kteří se zapojili do kriminálních aktivit, jsou „prasata".

Právě maghrebská komunita se kvůli útoku dostala pod velký tlak, někteří z pachatelů silvestrovských útoků totiž pocházela z maghrebu, tedy ze zemí v severní Africe. Zatím byl zatčený jen jeden podezřelý pocházející z Alžírska. Dalších 25 z 30 podezřelých ale pochází z Maroka a Alžíru.

„Během posledních tří týdnů byla maghrebská komunita stigmatizována jako nepřítel," uvedl Samy Charchira, sociální pracovník ze západního Düsseldorfu, kde žije největší skupina Alžířanů a Maročanů v celém Německu. „To má vážné důsledky pro tyto lidi, kteří trpí slovními a fyzickými útoky. Je to velmi znepokojující," dodal Charchira, který také působí jako vládní poradce v otázkách spojených s islámem.

Ještě než k útokům došlo, Berlín s obavami sledoval náhlý skok v nárůstu počtu marockých a alžírských žadatelů o azyl. V červnu o azyl požádalo 847 Alžířanů, o šest měsíců poději to bylo už 2296. Mezi Maročany to bylo 368 v červnu, na konci roku pak 2869.

Kanclářka Angela Merkelová chce, by byly země severní Afriky přidány na seznam zemí, které jsou považovány za bezpečné, což by znamenalo, že jejich státní příslušníci by měli jen malou šanci získat azyl. Berlín také tlačí na Rabat a Alžír, aby přijímaly zpět ty své státní příslušníky, kteří azyl nezískali. Uvolnil by se tak prostor pro válečné uprchlíky.

Sociální pracovníci si stěžují, že mnoho Němců dnes považuje Maročany a Alžířany kvůli útokům za zločince, a to i přesto, že většina z nich jsou prý poctiví občané, kteří v Německu žijí a pracují celá desetiletí První severoafričtí migranté přijeli do země v 60. letech, aby pracovali v německých továrnách nebo aby v dolech těžili uhlí. V 80. letech se jejich profil změnil, mnoho nově příchozích tvořili studenti.

Členové severoafrické komunity se od hrstky drobných zločinců rychle distancovali. Tito lidí podle nich poškodili jejich pověst. „Jsme znepokojeni," přiznává Mohammed Aljannayi, který stojí v čele marocké komunity v kolínské čtvrti Kalk. „Mnoho žen v tomto okrese už nám kvůli těm lidem, kteří jednali tak nehorázně, že ani nemám slov, nedůvěřuje," uvedl pro magazín Stern.

Podle Charchira žije v Düsseldorfu skupina 40 až 50 mladých mužů, „kteří jsou dobře známí" kvůli tomu, že dělají potíže, a komunitě špiní jméno. „Někteří z nich doma žili na ulicích, jiní přišli ze Španělska, Itálie nebo Francie, kde pobývali nelegálně," vysvětluje.

Osmatřicetiletý kadeřník pocházející z Maroka, který nechtěl uvést své jméno, uvedl: „Tito mladí, kteří přišli do Německa, nemají žádnou budoucnost." „Náš okres byl normální, ale hodně věcí se změnilo," říká jeden z tech, kteří se v Düsseldorfu narodili a vyrostli. „Do některých oblastí ani nechodím, protože mám strach z gangů," dodal s tím, že silvestrovský chaos „zničil jejich pověst".

reklama
Klíčová slova: Německo uprchlíci

Diskuse

Arabští kriminálníci a útočníci jsou prasata. Kritika přichází z nečekané strany

Počet příspěvků: , poslední 26.01.2016 16:43
(Zobrazeno posledních 10 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Doporučujeme

1100 uprchlíků z Afriky bylo zachráněno u Sicílie - anotační foto

1100 uprchlíků z Afriky bylo zachráněno u Sicílie

29.08.2016 02:40 Řím - U pobřeží Sicílie bylo v neděli při několika operacích zachráněno na 1100 migrantů, kteří se snažili...

Francouzský ministr vnitra odmítá zakázat burkiny zákonem - anotační foto

Francouzský ministr vnitra odmítá zakázat burkiny zákonem

29.08.2016 02:38 Paříž - Případný zákon, který by ve Francii zakázal nosit celotělové plavky, takzvané burkiny, by byl...

Kdo nasadil chemické zbraně v Sýrii? Analytik CIA přišel se závažným obviněním

29.08.2016 00:01 Západ nechce připustit, že toleroval a mnohdy přímo podporoval skupiny, které v Sýrii záměrně používají...

Merkelová vrací úder Česku: Uprchlíky budete řešit taky

28.08.2016 22:04 Aktualizováno Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes kritizovala ty země Evropské unie, které nechtějí přijímat...

Související:

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Jste pro zavedení otcovské dovolené?

Hlasovalo 1741 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama