Arabští kriminálníci a útočníci jsou prasata. Kritika přichází z nečekané strany

Berlín – Po silvestrovských sexuálních útocích na ženy jsou Afričané žijící v Německu po velkým tlakem. Podle příslušníků maghrebské komunity jsou teď menšiny cílem vzteku mnoha Němců. Maročané a Alžířané, kteří v Německu žijí dlouhodobě, se na své krajany velmi zlobí. Prý jim „pokazili pověst“.

Diskuse: 17

Arabští kriminálníci a útočníci jsou prasata. Kritika přichází z nečekané strany - anotační foto

Třiasedmdesátiletý důchodce Edris pro server The Local uvedl, že dokonce ani on nebyl ušetřen podezíravých otázek Němců, které se strhly po sexuálních útocích v Kolíně nad Rýnem. Hněv se obrací proti všem migrantům ze severní Afriky.

„Když se jedná o kriminálníky z Maroka, jako bumerang se to vrací k nám všem," myslí si Edris, který se do Německa přestěhoval z Maroka před 47 roky. Dodal, že Arabové, kteří se zapojili do kriminálních aktivit, jsou „prasata".

Právě maghrebská komunita se kvůli útoku dostala pod velký tlak, někteří z pachatelů silvestrovských útoků totiž pocházela z maghrebu, tedy ze zemí v severní Africe. Zatím byl zatčený jen jeden podezřelý pocházející z Alžírska. Dalších 25 z 30 podezřelých ale pochází z Maroka a Alžíru.

„Během posledních tří týdnů byla maghrebská komunita stigmatizována jako nepřítel," uvedl Samy Charchira, sociální pracovník ze západního Düsseldorfu, kde žije největší skupina Alžířanů a Maročanů v celém Německu. „To má vážné důsledky pro tyto lidi, kteří trpí slovními a fyzickými útoky. Je to velmi znepokojující," dodal Charchira, který také působí jako vládní poradce v otázkách spojených s islámem.

Ještě než k útokům došlo, Berlín s obavami sledoval náhlý skok v nárůstu počtu marockých a alžírských žadatelů o azyl. V červnu o azyl požádalo 847 Alžířanů, o šest měsíců poději to bylo už 2296. Mezi Maročany to bylo 368 v červnu, na konci roku pak 2869.

Kanclářka Angela Merkelová chce, by byly země severní Afriky přidány na seznam zemí, které jsou považovány za bezpečné, což by znamenalo, že jejich státní příslušníci by měli jen malou šanci získat azyl. Berlín také tlačí na Rabat a Alžír, aby přijímaly zpět ty své státní příslušníky, kteří azyl nezískali. Uvolnil by se tak prostor pro válečné uprchlíky.

Sociální pracovníci si stěžují, že mnoho Němců dnes považuje Maročany a Alžířany kvůli útokům za zločince, a to i přesto, že většina z nich jsou prý poctiví občané, kteří v Německu žijí a pracují celá desetiletí První severoafričtí migranté přijeli do země v 60. letech, aby pracovali v německých továrnách nebo aby v dolech těžili uhlí. V 80. letech se jejich profil změnil, mnoho nově příchozích tvořili studenti.

Členové severoafrické komunity se od hrstky drobných zločinců rychle distancovali. Tito lidí podle nich poškodili jejich pověst. „Jsme znepokojeni," přiznává Mohammed Aljannayi, který stojí v čele marocké komunity v kolínské čtvrti Kalk. „Mnoho žen v tomto okrese už nám kvůli těm lidem, kteří jednali tak nehorázně, že ani nemám slov, nedůvěřuje," uvedl pro magazín Stern.

Podle Charchira žije v Düsseldorfu skupina 40 až 50 mladých mužů, „kteří jsou dobře známí" kvůli tomu, že dělají potíže, a komunitě špiní jméno. „Někteří z nich doma žili na ulicích, jiní přišli ze Španělska, Itálie nebo Francie, kde pobývali nelegálně," vysvětluje.

Osmatřicetiletý kadeřník pocházející z Maroka, který nechtěl uvést své jméno, uvedl: „Tito mladí, kteří přišli do Německa, nemají žádnou budoucnost." „Náš okres byl normální, ale hodně věcí se změnilo," říká jeden z tech, kteří se v Düsseldorfu narodili a vyrostli. „Do některých oblastí ani nechodím, protože mám strach z gangů," dodal s tím, že silvestrovský chaos „zničil jejich pověst".

Klíčová slova: Německo uprchlíci

Diskuse

Arabští kriminálníci a útočníci jsou prasata. Kritika přichází z nečekané strany

Počet příspěvků: , poslední 26.01.2016 16:43
(Zobrazeno posledních 10 příspěvků)

Přidejte vlastní názor…

Doporučujeme

V Bulharsku explodoval nákladní vlak. Následky jsou tragické, nejméně čtyři mrtví - anotační foto

V Bulharsku explodoval nákladní vlak. Následky jsou tragické, nejméně čtyři...

10.12.2016 09:35 Sofia - Na severovýchodě Bulharska dnes brzy ráno vykolejil nákladní vlak s cisternami. Následný výbuch...

USA vyšlou do Sýrie dalších 200 vojáků, pomůžou Kurdům a Arabům dobýt baštu IS - anotační foto

USA vyšlou do Sýrie dalších 200 vojáků, pomůžou Kurdům a Arabům dobýt baštu IS

10.12.2016 09:21 Manáma - Americký ministr obrany Ash Carter dnes na bezpečnostní konferenci v Bahrajnu oznámil, že USA pošlou...

Co se děje mezi Putinovou elitou? Čtěte o mocenském boji v Rusku

10.12.2016 08:56 Aktualizováno Uplynuly téměř dva týdny od zadržení a odvolání bývalého ruského ministra pro ekonomický rozvoj Alexeje...

Branné hnutí ruských dětí má už 30 tisíc členů, oznámil ministr obrany

10.12.2016 08:45 Moskva - Branné hnutí ruské mládeže Junarmija, které bylo založené loni v říjnu, už přilákalo přes 30 tisíc...

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronické evidence tržeb (EET)?

Hlasovalo 8706 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama