Merkelová už nám vládnout nebude, ozývá se z Německa

Berlín - Podle nejnovějšího průzkumu si téměř dvě třetiny Němců nepřejí, aby byla i po příštích volbách kancléřkou Angela Merkelová.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Angela Merkelová bude své čtvrté zvolení obhajovat jen těžko

Průzkum připravil magazín Cicero ve spolupráci s agenturou INSA. Respondenti byli dotázáni, za si lidé myslí, že by měla kancléřka Angela Merkelová pokračovat ve své funkci.

Bylo by to již čtvrté zvolení této nejmocnější ženy světa, jak bývá někdy nazývána. 64 % dotázaných však odpovědělo, že ji její další vládu nepřeje.

Podle deníku Local a průzkumu INSA pro deník Bild se ukazuje, že pokud by volby v Německu proběhly nyní, dvě nejsilnější politické strany (CDU a SPD) by získaly kolem 50 % hlasů. A jejich podpora tak prý i nadále klesá. V posledních letech však vždy získaly bezproblémovou nadpoloviční většinu. 

Vzhledem ke zhoršující se situaci pro sociální demokraty se dokonce spekulovalo o odsoupení jejích předsedy, Sigmara Gabriela. Ten však podobné zprávy odmítá.

Na oblibě především ve východní části země získává krajně pravicová Alternativa pro Německo (AfD). Ta podle výsledků nyní získala o 15 % hlasů. O dvě procenta méně získali Zelení. 

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Merkelová je ohledně budoucnosti optimistická. V koaličním jednání ale…

17.11.2017 19:43 Aktualizováno Berlín - Jednání o německé vládní koalici dnes večer vstoupilo do závěrečné a podle některých…

Bavorská kontrarozvědka už nesleduje politika AfD Bystroně

17.11.2017 19:07 Berlín - Bavorská kontrarozvědka přestala na konci září sledovat tamního šéfa protiimigrační…

V Anglii se srazil vrtulník s letadlem, několik mrtvých

17.11.2017 18:35 Londýn - Na jihovýchodě Anglie se dnes ve vzduchu srazila helikoptéra s malým letadlem.

Země EU se na neformálním summitu radí o zlepšeního pracovní trhu, přijaly…

17.11.2017 18:08 Aktualizováno Göteborg (Švédsko) - Představitelé členských zemí Evropské unie se dnes v jihošvédském Göteborgu na…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama