Řešení nedostatku rekrutů u policie? Menší nároky na inteligenci

Stockholm – Španělská policie chce posílit své řady, jejich přijímacím řízením ale neprošel dostatečně velký počet uchazečů. Policie se proto rozhodla snížit svá kritéria ohledně požadované inteligence. Informoval o tom server Politico.

Přidejte svůj názor

Švédská policie, ilustrační fotografie

Švédská policie chtěla v roce 2015 posílit své řady o 300 nových členů, ale pouze 266 lidí podle švédské stanice Sveriges Radio prošlo přijímacími testy. To podle ní úřady donutilo snížit obtížnost té části testu, která prověřuje inteligenci uchazečů.

Podle Stefana Annella, psychologa, který pracuje pro agenturu zajišťující nábor nových policistů, tyto změny umožní kandidátům s „nižšími teoretickými schopnostmi nebo obecnými schopnostmi řešit problémy“ projít prvním testem a dostat se tak k pohovorům a hodnocení osobnosti.

Policie ale ve svém vyjádření zdůraznila, že se tyto změny dotknou pouze jednoho kritéria, zatímco ostatní kritéria, která je pro to, aby se člověk stal védským policistou, potřeba splnit, zůstanou nedotčena.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tisíce důchodců demonstrovaly v Aténách proti škrtům v penzích, žádají…

15.12.2017 20:38 Atény – Dnes večer vyšlo do ulic Atén několik tisíc řeckých důchodců. Protestovali proti dalším…

Na letišti v Amsterodamu se střílelo

15.12.2017 20:32 Aktualizováno Amsterodam – Nizozemská policie postřelila na amsterodamském letišti Schiphol muže, který měl nůž.…

Zemřela nejstarší Evropanka. Jaký byl její recept na dlouhověkost?

15.12.2017 20:21 Aktualizováno Barcelona - Dnes ráno zemřela v Barceloně nejstarší Evropanka Ana Velaová, která byla i třetím…

V Berlíně se konala propalestinská demonstrace, policie zakázala vlajky…

15.12.2017 19:34 Berlín - V německé metropoli se dnes konala propalestinská demonstrace. Berlínská policie na ní ale…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama