Nový nápad, jak na muslimy: Dejte jim vlastní města v Evropě, navrhuje Německo

Berlín – Levicový expert na salafismus a člen německých zelených Kurt Edler tvrdí, že Německo nemá žádnou skutečnou kulturu a že Syřanům by mělo být umožněno žít ve vlastním městě v Německu, spíše než aby byli nuceni k integraci do německé společnosti. Jeho slova přinesl německý list Die Welt.

Přidejte svůj názor 59 komentářů

Korán

Edler představil svou radikální představu o tom, jak by měla německá vláda zvládat integraci Syřanů a dalších přistěhovalců do německé společnosti. Tvrdí, že Německo nemá žádnou skutečnou kulturu, o které by se dalo mluvit, a že migranti by se neměli integrovat. Místo toho by jim mělo být umožněno založení jejich vlastního města v někde v Německu, navrhuje expert.

Edler přiznává, že po pokusu o bombový útok v Lipsku a dalších teroristických útocích ve Würzburgu a jinde, islamismus formálně dorazil do Německa.

Když mluvil o potřebě migranty integrovat do německé společnosti, řekl, že „tamní společnost se úplně rozložila". „Běžně se používá spojení dominantní kultura. Ale taková tu není. Je tu jen životní společenské prostředí," tvrdí expert.

Protože neexistuje žádná společná kultura, neměl by být podle Edlera problém vytvořit to, co nazývá „Novým Aleppem", třeba v domovském státě německé kancléřky Angely Merkelové, tedy v Meklenbursku-Předním Pomořansku. 

Nové syrské město by podle něj posílilo smysl pro komunitu. „Bývalá britská premiérka Margaret Thatcherová pronesla moudrou větu: Neexistuje žádná společnost. Opravdu to tak je," řekl. Dodává, že pojem vlast, německy Heimat, a představy Západu jsou „pseudoutopií" a dodal, že „Západ už dávno zahynul".

Myšlenku samostatných měst pro muslimy už dříve zmiňovala německá akademička Ulrike Guérotová, která souhlasí s Edlerem, že myšlenka „dominantní kultury" je „fašistická". Názorový soulad těchto dvou akademiků ukazuje, že tyto myšlenky mohou mít v německých akademických kruzích rostoucí důležitost.

Edler také zopakoval připomínky francouzského experta Gillese Kepela, který nazval třetí generaci muslimů „generací džihádu" – s ohledem na rostoucí popularitu salafismu. Kepel varoval, že tito mladí lidé mohou Evropu vést po cestě až k budoucí občanské válce.

Edler je však v otázce budoucnosti mladých muslimů optimističtější. Tvrdí, že salafismus se pravděpodobně v průběhu času rozptýlí. „Hodně z toho, co prožíváme jako mladický salafismus, je jen móda a subkultura," řekl s tím, že čase vyšumí. Jedním z důvodů je prý fakt, že Islámský stát ztrácí své území a porážky v bitvách dokazují, že džihádisté nejsou neporazitelní válečníci, jak tvrdí ve své propagandě.

Mnozí experti, policie a bezpečnostní agentury se však obávají vzestupu radikalismu mezi muslimskými mladíky. Průzkumy ukázaly, že vzestup radikalizace mezi mladými je rostoucí trend a jen málo z nich se dokáže z tohoto procesu vymanit.

Témata: Německo | islám | uprchlíci
Vstupte do diskuze (59)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Britské pasy se mají po brexitu tisknout v EU. Zvrácenost, běsní…

22.03.2018 12:22 Londýn - Nové pasy Spojeného království bude tisknout francouzsko-nizozemská společnost. Fakt, že…

Slovensko má novou vládu. Kiska jmenoval Pellegriniho premiérem

22.03.2018 12:13 Aktualizováno Bratislava - Slovenský prezident Andrej Kiska dnes jmenoval dosavadního vicepremiéra Petera…

Macron zažívá krušné chvíle. Francii ochromila rozsáhlá stávka

22.03.2018 12:07 Paříž - Po celé Francii dnes stávkují tisíce železničářů, pracovníků pařížské městské dopravy. K…

Uprchlík dostal v Německu doživotí. Znásilnil a zavraždil studentku

22.03.2018 11:45 Aktualizováno Freiburg - Německý soud dnes odsoudil afghánského uprchlíka Husajna K. k doživotí za znásilnění a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama