Švédsko hlásí epidemii sexuálních útoků na děti. Kvůli migrantům roste násilí, varuje šéf policie

Malmö – Švédská policie je v pozoru po několika oddělených incidentech, ke kterým došlo ve městě Malmö. Při nich bylo znásilněno hned několik dětí, a to přímo za denního světla. Úřady teď varují, že počet sexuálních útoků na mladé lidi by mohl „eskalovat“.

Přidejte svůj názor 16 komentářů

Švédská policie

Server Breitbart cituje policejní mluví regionu Ewu-Gun Westfordovou, která řekla, že bezpečnostní složky zaznamenávají stále větší počet sexuálních útoků spáchaných na dětech v Malmö. „Některé případy se týkají znásilnění, zatímco v jiných případech je to sexuální obtěžování. A myslíme si, že by tato situace mohla eskalovat," uvedla.

Vyšetřovány jsou případy znásilnění dívek, k jednomu došlo v říjnu, k druhému v červenci. Při červencovém incidentu byla čtrnáctiletá dívka, která se vydala na procházku po poli, zatažena do křoví neznámým mužem a v časných odpoledních hodinách znásilněna. Poté, co se svěřila rodičům o násilném útoku, se oběť zhroutila. V podobném incidentu v říjnu byla neznámým mužem znásilněna dvanáctiletá dívka.

Policie v reakci na tyto incidenty sestavila odborný tým 15 policistů „s různými schopnostmi", který má vyšetřovat „epidemii sexuálních útoků proti mladým lidem". Většina obětí jsou mladé dívky, je mezi nimi ale také jeden chlapec.

Na základě analýz těchto dvou trestných činů a jiných nedávných sexuálních útoků na mladistvé policejní experti uvádí, že vzorky DNA ukazují, že jsou do útoků zapojeni nejméně dva pachatelé.

Psali jsme:  

„Nechceme vytvářet zatrpklou atmosféru mezi veřejností, ale chceme postupovat opatrně. Máme informace, které nás vedou určitým směrem, ale jsou to velmi citlivé případy, které se dotýkají zranitelných osob," řekla Westfordová stanici 24Malmö.

24Malmö také uvedla, že policie „má [pouze] vágní popisy pachatelů, a proto je nechce zveřejňovat". Jak poukazuje server Breitbart, tisk a policie ve Švédsku, stejně jako v sousedním Dánsku a Norsku, jsou notoricky známé pro svou politickou korektnost při uvádění národnosti pachatelů i tím, že do svých zpráv neuvádí žádný popis podezřelých.

Server ale také poukazuje na výpověď svědka červencového útoku, který poznamenal, že muž, který znásilnil dívku, nemluvil švédsky. Tamní list Aftonbladet napsal, že některé z obětí v Malmö uvedly podobné popisy svých útočníků.

Zdroj, který s novinami o mimořádné události hovořil, řekl: „Byli hrubí a bezohlední, a k útoku došlo venku za denního světla. Opravdu nevíte, s čím se potýkáte. Víte jen, že to nebude dobré."

Malmö je třetí největší město ve Švédsku. Končící policejní šéf loni řekl serveru Breitbart, že v důsledku masové migrace v oblasti prudce roste kriminalita a násilí. Město hostí velkou řadu přistěhovalců. Až 43 procent jeho obyvatel má cizí původ.

Vstupte do diskuze (16)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vyhoštění ruští diplomaté opustili Británii, z Londýna odletěli do Moskvy

20.03.2018 17:38 Londýn - Skupina 23 ruských diplomatů a jejich rodinných příslušníků vyhoštěných z Velké Británie…

"Muslimové sem patří". Německý prezident rázně vstoupil do debaty o islámu

20.03.2018 17:13 Aktualizováno Berlín - V Německu pokračuje bouřlivá debata o tom, zda muslimové jsou součástí německé společnosti…

Facebook se otřásá: Šéf bezpečnosti odchází, firmu vyšetřují v Británii,…

20.03.2018 17:01 Aktualizováno Londýn - V médiích se objevily spekulace, že šéf pro bezpečnost Facebooku Alex Stamos odchází kvůli…

Kiska vypekl vládní koalici. Opozice to uvítala, budou další protesty

20.03.2018 16:15 Bratislava - V pátek budou na Slovensku pokračovat protivládní demonstrace, které byly v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama