KOMENTÁŘ: V Miláně se sice italské bezpečnostní složky vyznamenaly, krátce na to však fatálně selhaly

KOMENTÁŘ - Je to sotva několik dní, co byl na jednom z milánských předměstí zastřelen jeden z nejhledanějších teroristů na světě. Tunisana Anise Amriho zlikvidoval mladý italský policista Luca Scatà. Při běžné kontrole na něj a jeho kolegu začal střílet jim neznámý mladík. Scatova kolegu trefil Amri do ramena, o chvíli později však život teroristy, který vjel do davu na berlínských vánočních trzích, vyhasl. Celá Itálie oslavovala svého hrdinu, brzy se však opojný pocit Scaty z dobře vykonané práce proměnil v obavy o holý život.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Luca Scata, italský policista, který zlikvidoval teroristu z Berlína.

Fotka italského národního hrdiny obletěla celý svět. Jeho obličej a jméno se objevilo ve všech světových médiích. Na facebookový účet mu chodily tisíce díků. Profil Scaty se dokonce na několik hodin po náporu vzkazů zhroutil. Za pár dnů ale nařídil milánský policejní komisař Facebook Scaty zablokovat. Kromě milých a hřejivých vzkazů se objevily bohužel i takové, kvůli kterým se Scata objevil na seznamu smrti zfanatizovaných džihádistů, kteří chtějí svého spolubojovníka Amriho pomstít. 

Scatà totiž nezastřelil pouličního zlodějíčka, ale člověka, který ve jménu zrůdné ideologie připravil o život několik nevinných lidí včetně Češky dlouhodobě žijící v Německu. Zatímco by se v případě zastřelení onoho zlodějíčka pomsta ostatních pouličních zlodějíčků asi čekat nedala, u islamisty Amriho má případný útok na policistu Scatu reálnější obrysy.

Samotná Itálie se jako celá řada dalších evropských zemí potýká s problémem celé řady migrantů, u kterých není jasný jak jejich původ, tak jejich další plány na evropské hroudě. Začátkem prosince vydal Europol zprávu o množství zfanatizovaných imigrantů, kteří se již pohybují v zemích EU a jsou připraveni kdykoliv spáchat další zvěrstva podobné těm z bruselského letiště, Nice, nebo Paříže.

Psali jsme:  

Je více než pravděpodobné, že se nespecifikované množství vyzbrojených a odhodlaných migrantů pohybuje i na území Itálie. V zemi, která minimálně jednoho společnosti nebezpečného migranta, o život už připravila.

Italská policie, která zveřejnila identitu svého hrdiny, tak krutě hazarduje s jeho osudem. Jeho jméno mělo navždy zůstat v přísně utajeném policejním archivu a milánská policie se mohla v lepším případě plácat po ramenu jako celek. V žádném případě však neměla médiím a veřejnosti předhazovat člověka, kterému už jde dnes zřejmě o život. Události z posledních měsíců v Evropě ukázaly, čeho jsou schopni islámští bojovníci.

Lidé, kteří se jim aktivně postaví na odpor, by měli být především střeženi a identity našich ochránců by měly být utajovány stejně jako se tomu děje v případě speciálních tajných agentů ze všech možných bezpečnostních složek státu. Italskou policii čeká teď nesmírně těžký úkol. Svého muže musí ochránit tak příkladně, jako ochránil společnost před dalším poblázněným islamistou on sám. Snad se všechny bezpečnostní složky z neuváženého jednání milánské policie poučí a role mediálních hvězd už nepřipadnou těm, kteří za nás nasazují vlastní životy.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tanker s ruským plynem pro USA se otočil a pluje zpět

19.01.2018 22:08 Aktualizováno Londýn - Tanker Gaselys se před třemi týdny vydal s kontroverzním nákladem ruského plynu do USA,…

Mezi uprchlíky byla objevena nebezpečná nemoc, antibiotika ji nedokáží…

19.01.2018 22:07 Aktualizováno Curych - Švýcarští lékaři oznámili, že mezi žadateli o azyl, kteří do Evropy přišli z Afriky,…

„Můj mozek se zmenšuje". Maďarští vysokoškoláci vyšli do ulic, požadují…

19.01.2018 21:55 Budapešť - Před sídlem parlamentu v Budapešti dnes demonstrovalo několik tisíc vysokoškolských…

Rakouský ministr nařídil vznik jednotky na ochranu hranic

19.01.2018 19:31 Aktualizováno Vídeň - Rakouský ministr vnitra Herbert Kickl hodlá vytvořit novou policejní "jednotku na ochranu…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama