KOMENTÁŘ: V Miláně se sice italské bezpečnostní složky vyznamenaly, krátce na to však fatálně selhaly

KOMENTÁŘ - Je to sotva několik dní, co byl na jednom z milánských předměstí zastřelen jeden z nejhledanějších teroristů na světě. Tunisana Anise Amriho zlikvidoval mladý italský policista Luca Scatà. Při běžné kontrole na něj a jeho kolegu začal střílet jim neznámý mladík. Scatova kolegu trefil Amri do ramena, o chvíli později však život teroristy, který vjel do davu na berlínských vánočních trzích, vyhasl. Celá Itálie oslavovala svého hrdinu, brzy se však opojný pocit Scaty z dobře vykonané práce proměnil v obavy o holý život.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Luca Scata, italský policista, který zlikvidoval teroristu z Berlína.

Fotka italského národního hrdiny obletěla celý svět. Jeho obličej a jméno se objevilo ve všech světových médiích. Na facebookový účet mu chodily tisíce díků. Profil Scaty se dokonce na několik hodin po náporu vzkazů zhroutil. Za pár dnů ale nařídil milánský policejní komisař Facebook Scaty zablokovat. Kromě milých a hřejivých vzkazů se objevily bohužel i takové, kvůli kterým se Scata objevil na seznamu smrti zfanatizovaných džihádistů, kteří chtějí svého spolubojovníka Amriho pomstít. 

Scatà totiž nezastřelil pouličního zlodějíčka, ale člověka, který ve jménu zrůdné ideologie připravil o život několik nevinných lidí včetně Češky dlouhodobě žijící v Německu. Zatímco by se v případě zastřelení onoho zlodějíčka pomsta ostatních pouličních zlodějíčků asi čekat nedala, u islamisty Amriho má případný útok na policistu Scatu reálnější obrysy.

Samotná Itálie se jako celá řada dalších evropských zemí potýká s problémem celé řady migrantů, u kterých není jasný jak jejich původ, tak jejich další plány na evropské hroudě. Začátkem prosince vydal Europol zprávu o množství zfanatizovaných imigrantů, kteří se již pohybují v zemích EU a jsou připraveni kdykoliv spáchat další zvěrstva podobné těm z bruselského letiště, Nice, nebo Paříže.

Psali jsme:  

Je více než pravděpodobné, že se nespecifikované množství vyzbrojených a odhodlaných migrantů pohybuje i na území Itálie. V zemi, která minimálně jednoho společnosti nebezpečného migranta, o život už připravila.

Italská policie, která zveřejnila identitu svého hrdiny, tak krutě hazarduje s jeho osudem. Jeho jméno mělo navždy zůstat v přísně utajeném policejním archivu a milánská policie se mohla v lepším případě plácat po ramenu jako celek. V žádném případě však neměla médiím a veřejnosti předhazovat člověka, kterému už jde dnes zřejmě o život. Události z posledních měsíců v Evropě ukázaly, čeho jsou schopni islámští bojovníci.

Lidé, kteří se jim aktivně postaví na odpor, by měli být především střeženi a identity našich ochránců by měly být utajovány stejně jako se tomu děje v případě speciálních tajných agentů ze všech možných bezpečnostních složek státu. Italskou policii čeká teď nesmírně těžký úkol. Svého muže musí ochránit tak příkladně, jako ochránil společnost před dalším poblázněným islamistou on sám. Snad se všechny bezpečnostní složky z neuváženého jednání milánské policie poučí a role mediálních hvězd už nepřipadnou těm, kteří za nás nasazují vlastní životy.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: KOMENTÁŘ: V Miláně se sice italské bezpečnostní složky vyznamenaly, krátce na to však fatálně selhaly

Vstupte do diskuze (11)

Doporučujeme

Francie hlásí sečteno. Macron vyhrál před Le Penovou

24.04.2017 05:25 Aktualizováno Paříž - Po sečtení 97 procent hlasů z nedělního prvního kola prezidentských voleb ve Francii vede…

V Argentině našli další z násilně odebraných dětí za diktatury

24.04.2017 05:03 Buenos Aires - Argentinská organizace Abuelas de Plaza de Mayo (Babičky z Květnového náměstí) v…

Američanům dochází trpělivost: Ke Koreji míří flotila válečných lodí

24.04.2017 02:20 Aktualizováno Washington - Jižně od Korejského poloostrova zahájilo společné vojenské manévry s japonským…

Kdo je skutečně Le Penová? Zažila atentát i posměšky, matka se fotila pro…

24.04.2017 01:16 MAGAZÍN - Kandidátka na prezidentku Francie ultra-pravicové Národní fronty Marine Le Penová měla…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama