KOMENTÁŘ: V Miláně se sice italské bezpečnostní složky vyznamenaly, krátce na to však fatálně selhaly

KOMENTÁŘ - Je to sotva několik dní, co byl na jednom z milánských předměstí zastřelen jeden z nejhledanějších teroristů na světě. Tunisana Anise Amriho zlikvidoval mladý italský policista Luca Scatà. Při běžné kontrole na něj a jeho kolegu začal střílet jim neznámý mladík. Scatova kolegu trefil Amri do ramena, o chvíli později však život teroristy, který vjel do davu na berlínských vánočních trzích, vyhasl. Celá Itálie oslavovala svého hrdinu, brzy se však opojný pocit Scaty z dobře vykonané práce proměnil v obavy o holý život.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

KOMENTÁŘ: V Miláně se sice italské bezpečnostní složky vyznamenaly, krátce na to však fatálně selhaly - anotační foto

Fotka italského národního hrdiny obletěla celý svět. Jeho obličej a jméno se objevilo ve všech světových médiích. Na facebookový účet mu chodily tisíce díků. Profil Scaty se dokonce na několik hodin po náporu vzkazů zhroutil. Za pár dnů ale nařídil milánský policejní komisař Facebook Scaty zablokovat. Kromě milých a hřejivých vzkazů se objevily bohužel i takové, kvůli kterým se Scata objevil na seznamu smrti zfanatizovaných džihádistů, kteří chtějí svého spolubojovníka Amriho pomstít. 

Scatà totiž nezastřelil pouličního zlodějíčka, ale člověka, který ve jménu zrůdné ideologie připravil o život několik nevinných lidí včetně Češky dlouhodobě žijící v Německu. Zatímco by se v případě zastřelení onoho zlodějíčka pomsta ostatních pouličních zlodějíčků asi čekat nedala, u islamisty Amriho má případný útok na policistu Scatu reálnější obrysy.

Samotná Itálie se jako celá řada dalších evropských zemí potýká s problémem celé řady migrantů, u kterých není jasný jak jejich původ, tak jejich další plány na evropské hroudě. Začátkem prosince vydal Europol zprávu o množství zfanatizovaných imigrantů, kteří se již pohybují v zemích EU a jsou připraveni kdykoliv spáchat další zvěrstva podobné těm z bruselského letiště, Nice, nebo Paříže.

Psali jsme:  

Je více než pravděpodobné, že se nespecifikované množství vyzbrojených a odhodlaných migrantů pohybuje i na území Itálie. V zemi, která minimálně jednoho společnosti nebezpečného migranta, o život už připravila.

Italská policie, která zveřejnila identitu svého hrdiny, tak krutě hazarduje s jeho osudem. Jeho jméno mělo navždy zůstat v přísně utajeném policejním archivu a milánská policie se mohla v lepším případě plácat po ramenu jako celek. V žádném případě však neměla médiím a veřejnosti předhazovat člověka, kterému už jde dnes zřejmě o život. Události z posledních měsíců v Evropě ukázaly, čeho jsou schopni islámští bojovníci.

Lidé, kteří se jim aktivně postaví na odpor, by měli být především střeženi a identity našich ochránců by měly být utajovány stejně jako se tomu děje v případě speciálních tajných agentů ze všech možných bezpečnostních složek státu. Italskou policii čeká teď nesmírně těžký úkol. Svého muže musí ochránit tak příkladně, jako ochránil společnost před dalším poblázněným islamistou on sám. Snad se všechny bezpečnostní složky z neuváženého jednání milánské policie poučí a role mediálních hvězd už nepřipadnou těm, kteří za nás nasazují vlastní životy.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: KOMENTÁŘ: V Miláně se sice italské bezpečnostní složky vyznamenaly, krátce na to však fatálně selhaly

Vstupte do diskuze (11)

Doporučujeme

Je czexit reálný? Reakce přímo z Bruselu, došlo i na Merkelovou - anotační foto

Je czexit reálný? Reakce přímo z Bruselu, došlo i na Merkelovou

26.03.2017 20:46 ROZHOVOR (Brusel) - Evropská unie momentálně prochází těžkou zkouškou, což je voda na mlýn kritikům…

JAR se potýká s nelegálním obchodem s oslí kůží - anotační foto

JAR se potýká s nelegálním obchodem s oslí kůží

26.03.2017 20:11 Aktualizováno Mogosani - Překupníci teď považují oslí kůži za stejně cennou surovinu jako sloní kly nebo rohy…

Terorista z Londýna komplice neměl, podle policie jednal osamoceně - anotační foto

Terorista z Londýna komplice neměl, podle policie jednal osamoceně

26.03.2017 19:54 Aktualizováno Londýn - Londýnská metropolitní policie nadále věří, že útočník Khalid Masood, který ve středu u…

Volby v Bulharsku zřejmě vyhrála proevropská strana GERB - anotační foto

Volby v Bulharsku zřejmě vyhrála proevropská strana GERB

26.03.2017 19:22 Aktualizováno Sofia - V Bulharsku dnes začaly parlamentní volby, v nichž se podle očekávání o vítězství utká…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama