S Wildersovou ochrankou byly problémy už v roce 2015

Amsterdam - Ochranka nizozemského pravicového politika Geerta Wilderse měla problémy už v roce 2015, kdy museli být mymi službu postaveni dva agenti. Politik, který nešetří ostrými výroky na adresu muslimů a přistěhovalců, žije pod policejním dohledem již deset let.

Přidejte svůj názor

Nizozemí

Nizozemský ministr spravedlnosti Stef Blok dnes řekl, že už v roce 2015 byli dva agenti z Wildersova bezpečnostního týmu suspendováni.

Nepotvrdil ale zprávu z listu De Telegraaf, podle kterého šlo o bratry podezřelé z účasti na praní špinavých peněz. Neřekl ani, zda odvolání těchto agentů vyústilo v jejich propuštění nebo vznesení obžaloby.

K informaci o problémech s ochrankou už v roce 2015 dnes Wilders na twitteru reagoval sdělením, že se o tom dověděl až dnes ráno a "znovu byl zcela šokován".

Parlamentní volby se v Nizozemsku konají 15. března a Wildersova PVV by se podle předvolebních průzkumů mohla stát nejsilnější stranou v zákonodárném sboru. Šance, že se Wildersovi podaří sestavit vládu, je ale podle nizozemských analytiků mizivá.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uprchlíci hromadně plují do Španělska. Stráž vystopola 17 lodí, tři se…

27.05.2018 18:33 Barcelona - Španělské pobřežní hlídky zachytily o víkendu přes 500 přistěhovalců z více než deseti…

V Německu se krátce po sobě zřítila dvě malá letadla, piloti zahynuli

27.05.2018 18:28 Berlín - Při pádu dvou malých letadel ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko dnes zahynuli dva…

Němci jsou naštvaní: Jak jste to mohli dopustit? Tyto ženy mohly žít,…

27.05.2018 18:01 Aktualizováno Berlín - Téma kriminality migrantů je v evropských médiích hodně a často propíráno. Zvláště to…

"Vláda islámu v Německu je vládou zla." Berlín zachvátily protesty…

27.05.2018 17:48 Aktualizováno Berlín - Do ulic Berlína dnes vyšly tisíce příznivců i odpůrců protiimigrační opoziční strany…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama