Ochrana hranic nefunguje? Německo zveřejnilo nové počty migrantů, problémy hlásí Itálie i Řecko

Berlín – V řadě evropských států sice došlo ke zpřísnění hraničních kontrol, ani to ale migranty zatím nedokázalo zastavit. Ukazují to čísla, která s odkazem na německá média zveřejnil server Politico.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto

Podle nové statistiky za první dva měsíce roku 2017 do Německa přišlo 9 tisíc nelegálních migrantů. Většina z nich cestovala přes Rakousko a Švýcarska, píše server.

Federální policie zaregistrovala celkem 8758 běženců, kteří hranici překročili neoprávněně. Přes Rakousko jich přišlo 3080, přes Švýcarsko 1356 a přes Francii 643.

Největší skupinu nelegálních přistěhovalců byli Afghánci (742), dále Syřané (658) a Nigerijci (529). Z údajů také vyplývá, že podíl migrantů přicházejících z Afriky přes centrální Středomoří trasy roste. 

V roce 2016 německá federální policie zaznamenala celkem 167,500 nelegálních vstupů do země.

Jen za několik posledních dní záchranáři podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) ve Středomoří vyzvedli přes 6000 migrantů, kteří se z Libye plavili do Itálie. Od počátku roku do Evropy, především do Itálie, přišlo přes 20.000 migrantů. Dalších 500 lidí se podle odhadů IOM při pokusu přeplout Středozemní moře utopilo.

Nárůst migrantů, kteří na lodích připlouvají na východní ostrovy v Egejském moři, hlásí také Řecko. Pobřežní stráž aktuální vývoj přisuzuje dobrému počasí.

Balkánská cesta používaná migranty, kteří cestují ze Středního východu do západní Evropy ale také stále není zcela uzavřen, varuje zprávy.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Merkelová končí? Německo potřebuje vlastního Sebastiana Kurze

23.10.2017 17:06 Aktualizováno Berlín/Vídeň - Vítězství lidovců v rakouských volbách ukázalo německým konzervativcům něco cenného …

Slovenská policie podezírá exministra, že si objednal vraždu

23.10.2017 16:59 Bratislava - Slovenská policie dnes zadržela bývalého spolumajitele televize Markíza a exministra…

"Španělsko jedná jako diktatura." Katalánský parlament bude o nezávislosti…

23.10.2017 16:48 Barcelona - Katalánský parlament bude ve čtvrtek jednat o jednostranném vyhlášení nezávislosti na…

Fico k českým volbám: Slovensko se stává proevropským ostrovem ve střední…

23.10.2017 16:34 Aktualizováno Bratislava - Premiér Robert Fico dnes v reakci na výsledky voleb v Česku řekl, že Slovensko se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama