Hitlerovi inženýři a pohled do budoucna? Tahle superzbraň měla vyhladit celé národy

HISTORIE - Nacistický vůdce Adolf Hitler a jeho technici měli vizionářské cítění, které v několika případech dokázali převést do praxe. Vzniklo tak například největší dělo na světě, koncentrační tábory nebo obrovské logistické železniční sítě. Řadu dalších nápadů ale do praxe převést nestihli, a jedním z nich je i takzvané Sluneční dělo neboli Hvězda smrti.

Přidejte svůj názor 20 komentářů

Sluneční dělo, kterým chtěl Adolf Hitler ovládnout svět

Není náhoda, že zbraň dostala přezdívku podle orbitální stanice, kterou představil George Lucas v sérii Hvězdné války. Hvězda smrti se totiž vyznačovala schopností přesně zacílit proud usměrněné energie na planetu, kterou následný výboj paprsku zcela eliminoval. Na podobném principu měla fungovat Hitlerova sluneční zbraň.

O Slunečním dělu poprvé informovaly magazín Life a deník The New York Times v roce 1945. Na tehdejší dobu ale plány připomínaly šílené science fiction romány a téměř nikdo je nebral vážně. Z pohledu dnešní doby je ale nutné na masivní zbraň pohlížet jinak. A nutno dodat, že její vize tehdy sice byla děsivá, ale promyšlená.

img-responsive

"Sluneční dělo mělo zničit národy a ovládnout svět", píše v roce 1945 New York Times | foto: New York Times

Sluneční dělo mělo v praxi vypadat jako obří solární zrcadlo pohybující se ve vesmíru ve výšce 35 tisíc kilometrů nad Zemí. Za pomoci usměrňování slunečního záření mělo doslova usmažit nepřátelská města. Informace o zbrani podle deníku zjistili američtí vojáci, kteří po válce vyslýchali nacistické vědce. 

Zbraň ale neměla být používaná pouze k ničení a zabíjení. Rovněž měla sloužit jako nástroj k vydírání a teroru. Podle nacistických plánů měla být například užívána i k vypařování moří nebo jezer, čímž by v okolních oblastech způsobila sucho a následný hladomor.

img-responsive

O sluneční zbrani informoval časopis Life | foto: Life

O samotné stavbě toho už moc známo není. Podle výpovědi tehdejších vědců měla být na orbitu vynesena hlavní raketa s desetimetrovými kruhovými otvory, do kterých mělo být umístěno šest kabelů. Ty měly být propojeny se zemí a na stanici dodávat vzduch a zajišťovat dopravu materiálu potřebného ke stavbě zbraně.

Nacisté odhadovali vývoj zbraně na 15 let a cena pouhého výzkumu se měla pohybovat okolo 3 miliard říšských marek. To měl ale být pouze začátek. Nacistický režim totiž plánoval následný vývoj masivní vesmírné stanice na oběžné dráze Země.

Vstupte do diskuze (20)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poprask ve Švédsku: Muslim zmlátil baseballovou pálku vlastní sestru.…

19.02.2018 12:22 Stockholm – Devatenáctiletý muslimský mladík byl ve Švédsku obviněn z týrání poté, co zbil svou o…

Rakousko musel opustit turecký imám. Dopadl na něj zákon o muslimech

19.02.2018 11:54 Vídeň - Rakousko musel opustit Yakup A. z dolnorakouské obce Sankt Veit an der Gölsen, odešel do…

Generální tajemnicí CDU se má stát "mini-Merkelová", návrh sklidil aplaus

19.02.2018 10:23 Berlín - Novou generální tajemnicí německé Křesťanskodemokratické unie (CDU) se má stát dosavadní…

Divoké večírky, pak zastrašování svědků. Pracovník Oxfamu přiznal sex s…

19.02.2018 07:31 Londýn - Šéf mise humanitární organizace Oxfam po zemětřesení na Haiti z roku 2010 při interním…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama