Neznámé střípky historie: Víte, jak dlouho trvala nejdelší válka na světě?

MAGAZÍN – Historie je plná prapodivných událostí, incidentů a zvyků. A i když tomu možné nebudete chtít věřit, všechny tyto věci se skutečně staly.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Násilí

1. Sultán Osmanské říše Ibrahim I. utopil v moři 208 svých konkubín poté, co jedna z nich spala s jiným mužem.

2. Významný mexický generál a státník Antonio López de Santa Anna byl v jedné bitvě roku 1836 zasažen do nohy a ta mu musela být amputována. Nejkurióznější na tomto příběhu je fakt, že jeho noha dostala vlastní státní pohřeb s vlajkou na rakvi, slavností salvou a všemi náležitostmi.

3. Lidé často kvůli špatné péči přicházeli o zuby. Až do poloviny 19. století se náhradní protézy vyráběly ze zubů vytažených z úst mrtvých vojáků.

4. Římský císař Gaius udělal ze svého milovaného koně senátora.

5. Poté, co papež Řehoř IX. prohlásil, že uctívání ďábla je spojeno s kočkami, byly kočky v celé Evropě téměř vyhlazeny. Tento náhlý nedostatek koček vedl k šíření nákazy, protože nikdo nelikvidoval infikované krysy. Vznikla nejničivější epidemie dýmějového moru, která zabila 100 milionů lidí.

6. Aztékové prováděli lidské oběti bohům. V roce 1487 při posvěcení chrámu v Tenochtitlánu bylo obětováno asi 20 tisíc lidí.

7. Mayové také obětovali lidi. Nejběžnějším způsobem zabití bylo vytržení srdce z hrudi oběti.

8. Ve 13. století se vydalo 30 000 dětí na tzv. dětskou křížovou výpravu. Děti byly přesvědčeny, že Bůh jim pomůže získat Svatou zemi bez komplikací, ale většina z nich zemřela na cestě, nebo byla prodána do otroctví. 

9. Ve starověkém Egyptě byli sluhové potíráni medem, aby odlákali mouchy pryč od faraóna.

10. Římané používali lidskou moč jako ústní vodu.

11. V roce 1788 rakouská armáda zaútočila sama na sebe a ztratila 10.000 mužů.

12. Než se stal Pius II. papežem, napsal populární erotickou knihu Příběh dvou milenců.

13. V americké občanské válce zemřelo asi 750 tisíc lidí, což v té době bylo více než 2,5 procenta americké populace.

14. V letech 1525 a 1866 bylo 12,5 milionů Afričanů uneseno a prodáno do otroctví ve Spojených státech, Karibiku a Jižní Americe.

15. Petr Veliký popravil milence své ženy a pak ji přinutil, aby si jeho hlavu vystavila ve sklenici alkoholu ve své ložnici.

16. V 16. století pily ženy v Kanadě jako antikoncepci elixír z mletých bobřích varlat.

17. V 16. a 17. století jedli bohatí Evropané lidská těla v domnění, že by jim mohly vyléčit jejich nemoci. Evropané té doby dokonce jedli zbytky egyptských mumií. Vykradači hrobek kvůli tomu často riskovali vlastní životy.

18. Sovětský biolog Ilja Ivanovič Ivanov se pokoušel oplodnit šimpanze lidskou spermií, ale jeho snaha zkřížit člověka s šimpanzem selhala. 

19. Saddámu Hussejnovi byl předán klíč od města Detroit.

20. V koloniální Americe těhotné ženy nemohly dostávat analgetika při porodu, protože bolest byla považována za boží trest za to, že Eva jedla zakázané ovoce.

21. Současnou vlajku USA navrhl Robert G. Heft jako školní projekt, když mu bylo 17 let. Za svůj výtvor původně dostal B, ale díky velkém úspěchu učitelé přehodnotili své rozhodnutí a získal A.

22. Z deseti nejsmrtelnějších válek historie se jich sedm odehrálo v Číně. A dva takové čínské konflikty měly více obětí obětí než první světová válka.

23. Z historie víme, že války a boje o území probíhaly téměř neustále a prakticky všude, kde žili lidé. Ale i přesto je poměrně překvapující, že za posledních 3000 let byl na světě mír v součtu jen asi 240 let.

24. Oficiálně nejdelší válka v historii zuřila mezi Nizozemskem a ostrůvkem Scilly. Trvala od roku 1651 do roku 1986 a nezemřeli při ní žádní lidé.

25. Albertu Einsteinovi byla v roce 1952 nabídnuta role druhého prezidenta Izraele, on to odmítl.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Riziko pro demokracii a Západ. Z Washingtonu zní varování před pádem…

24.11.2017 00:01 NÁZOR - Německá kancléřka Angela Merkelová fungovala jako tichá brzda a protiváha prezidentství…

Ve Vatikánu byl postaven vánoční strom

23.11.2017 23:49 Vatikán - Na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu dnes jeřáb vztyčil vánoční strom, který tam letos…

Češi pijí a jsou obézní? Z EU přišla kritika nejen na nás

23.11.2017 22:49 Aktualizováno Brusel/Praha - Členské země Evropské unie nedávají dost peněz na prevenci chronických onemocnění,…

Papež odsoudil vraždění nevinných v Jižním Súdánu a Kongu

23.11.2017 22:46 Vatikán - Vraždění nevinných žen a dětí dnes odsoudil papež František při modlitbě za mír v Jižním…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama