Policistky se vydaly zatknout migranta. Ten na ně vzal kameny a kus železa a začal cirkus + VIDEO

Fagersjö (Stockholm) – Žadatel o azyl ve Švédsku napadl tři policistky, kteří se jej pokoušely odvézt z azylového domu do vazby. Video, které celý incident zachycuje, se objevilo na sociálních sítích.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Švédská policie

Podle zpráv švédských médií přijely policistky zatknout muže poté, co se pokoušel podpálit ubytovnu, ve které žil. K incidentu došlo ve městě Fagersjö jižně od Stockholmu. Muž strážkyně zákona napadl a házel po nich kameny. Jedním z nich rozbil sklo jejich auta.

Poté ženy napadl velkým kusem kovu. Policistkám na pomoc přiběhl další žadatel o azyl, který útočníka zpacifikoval a srazil jej na zem. Policistky se mu pokoušely nasadit pouta, ale neuspěly. Migrant se po chvíli vysvobodil a nezkrotil ho ani slzný plyn, které proti němu jedna ze zasahujících policistek použila.

Po šarvátce pak žadatel o azyl volně odešel, jako by se policii vysmíval. Podle švédského portálu Friatider byl  zadržen až po skončení videa, předtím ale podpálil oblečení a stohy papíru. Kromě žhářství je teď také obviněn z napadení policistek, násilí proti úřední osobě a obtěžování. Policistky a člen ochranky mají drobná zranění.

Video bylo podle serveru pořízeno před dvěma týdny - 20. března. Na veřejnost se ale dostalo až v neděli. Od té doby koluje na sociálních sítích, kde ho už ho vidělo více než 4,7 milionu lidí.

Od roku 1990 švédská policie prosazuje politiku rovnosti mužů a žen a investuje čas a peníze do náboru většího počtu žen.

Vstupte do diskuze (22)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Vláda islámu v Německu je vládou zla." Berlín zachvátily protesty…

27.05.2018 17:48 Aktualizováno Berlín - Do ulic Berlína dnes vyšly tisíce příznivců i odpůrců protiimigrační opoziční strany…

Němci jsou naštvaní: Jak jste to mohli dopustit? Tyto ženy mohly žít,…

27.05.2018 17:20 Berlín - Téma kriminality migrantů je v evropských médiích hodně a často propíráno. Zvláště to…

Obří zábavní park v Německu zachvátil požár, tisíce evakuovaných +VIDEO

27.05.2018 16:18 Aktualizováno Berlín - Zábavní park v Rustu na jihu Německa, kde v sobotu přes 500 hasičů bojovalo s velkým…

Macron se vložil do Libye, v Paříži se sejdou aktéři tamního konfliktu

27.05.2018 13:45 Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron svolal na příští týden do Paříže hlavní aktéry…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama