Papež František přijel do Portugalska, navštíví slavné poutní místo ve Fátimě

Fátima - V kdysi malé portugalské vsi Fátimě se 13. května 1917 třem chudým pasáčkům podle katolické církve poprvé zjevila postava Panny Marie, která jim posléze sdělila tři tajemství. Kvůli tomu do země přiletěl i papež František, který v dva z těchto tří pasáčků prohlásí za svaté.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Papež František

František dnes přiletěl do Portugalska, cesta se koná u příležitosti stého výročí zázraku z Fátimy, které připadá na 13. května. Na vojenském letišti v centrálním Portugalsku se setkal s prezidentem Marcelem Rebelem de Sousa, uvedla agentura AFP.

V sobotu papež ve Fátimě prohlásí za svaté dvě ze tří dětí, kterým se podle katolické církve v roce 1917 na tomto místě zjevila Panna Maria. Zasvěcení se prý dostalo tehdy desetileté Lucii dos Santosové, její sedmileté sestřenici Jacintě a devítiletému bratranci Francisku Martovi. Dvě mladší děti nedlouho po zjeveních podlehly pandemii španělské chřipky - Francisko v roce 1919 a Jacinta o necelý rok později. Letos František podepsal zvláštní dekret, kterým schválil svatořečení sourozenců Franciska a Jacinty.

Kvůli ceremonii se letos ve Fátimě očekává až milion poutníků z celého světa. „Tato cesta je trochu zvláštní, je to cesta modlitby a setkání s Bohem a Matkou Boží," řekl František, který je v Portugalsku poprvé.

Kvůli papežově návštěvě Lisabon přistoupil k mimořádným bezpečnostním opatřením. Františkovo letadlo v portugalském vzdušném prostoru doprovázely dvě stíhačky F-16. Úřady také na každý den zmobilizovaly kolem 6000 příslušníků bezpečnostních sil a záchranných služeb.

Do Fátimy dopraví Františka vrtulník. Vyhlášené poutní místo je vzdáleno asi 40 kilometrů od základny, kde papež přistál. Ve Fátimě má nasednout do papamobilu přivezeného z Říma. U místní svatyně na něj čekají statisíce věřících. Do kaple má František vstoupit kolem 19:15 SELČ.

Do Fátimy mezitím jako každoročně proudí davy věřících. Kolem 45.000 poutníků směřuje na místo pěšky, uvedli portugalští katoličtí činitelé.

Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Uprchlíci hromadně plují do Španělska. Stráž vystopola 17 lodí, tři se…

27.05.2018 18:33 Barcelona - Španělské pobřežní hlídky zachytily o víkendu přes 500 přistěhovalců z více než deseti…

V Německu se krátce po sobě zřítila dvě malá letadla, piloti zahynuli

27.05.2018 18:28 Berlín - Při pádu dvou malých letadel ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko dnes zahynuli dva…

Němci jsou naštvaní: Jak jste to mohli dopustit? Tyto ženy mohly žít,…

27.05.2018 18:01 Aktualizováno Berlín - Téma kriminality migrantů je v evropských médiích hodně a často propíráno. Zvláště to…

"Vláda islámu v Německu je vládou zla." Berlín zachvátily protesty…

27.05.2018 17:48 Aktualizováno Berlín - Do ulic Berlína dnes vyšly tisíce příznivců i odpůrců protiimigrační opoziční strany…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama