Krutá zábava, či kulturní dědictví? Býčí zápasy rozdělují Španělsko

Madrid - Centrem španělského hlavního města prošel pochod lidí, kteří protestovali proti býčím zápasům. Demonstrace ukazuje, jak je společnost rozdělená, Mnoho obyvatel totiž zápasy brání jako součást tradiční kultury Španělska.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Podle aktivistů bojujících za práva zvířat patří krvavé zápasy mezi nejvíce nehorázné formy krutosti na zvířatech na planetě. Pochod byl naplánován na dobu, kdy se koná slavná týdenní slavnost ve čtvrti San Isidro s velkým počtem býčích zápasů v madridské aréně Las Ventas.

Podle španělského zákona z roku 2013 je korida národním kulturním dědictvím. Demonstranti požadovali změnu legislativy, podle které by se krutost na zvířatech stala součástí trestního zákoníku země.

Mluvčí organizátorů protestu Laura Gonzalová vyzvala k okamžitému zastavení všech býčích zápasů. "Je načase, aby se celá společnost sjednotila a řekla dost," uvedla.

Levicová starostka Madridu Manuela Carmenová nezakázala býčí zápasy v zemi, ale zrušila roční dotace na jejich propagaci.

Býčí zápasy už v roce 1991 zakázaly Kanárské ostrovy, v roce 2010 pak Katalánsko. Španělský ústavní soud však loni zrušil rozhodnutí regionální vlády Katalánska s tím, že tento zákaz porušuje vnitrostátní právní předpisy chránící tuto kontroverzní podívanou.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Řecká vláda chce jednat o urovnání pře s Makedonií

22.01.2018 18:39 Atény/Skopje - Řecká vláda hodlá přes protesty dál jednat s Makedonií o vyřešení dlouholetého sporu…

EU je znepokojena vojenskou operací Turecka

22.01.2018 18:24 Brusel - Vážně znepokojena je z vojenské operace Turecka v okolí severosyrského Afrínu šéfka unijní…

Belgie snížila stupeň ohrožení terorismem na druhý

22.01.2018 17:57 Brusel - Belgie dnes snížila stupeň ohrožení teroristickým útokem, a to z třetího na druhý, který…

Šéfovi UKIP zavařila rasistická milenka, vedení strany se rozpadá

22.01.2018 17:05 Aktualizováno Londýn - Strana nezávislosti Spojeného království (UKIP) dál řeší aféru rasistických výroků, které…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama