Skandál v Řecku: EU vyšetřuje neziskovky kvůli sexuálnímu vykořisťování migrantů, Brusel už jim sebral dotace

Atény - Evropská unie pozastavila financování nevládních neziskových organizací pomáhajících uprchlíkům v Řecku. Jednu ze skupinu teď čeká vyšetřování, její členové totiž byli obviněni ze sexuálního zneužívání a korupce, cituje evropského komisaře pro humanitární pomoc a krizový management Christose Stylianidese řecký server Ekathimerini.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Lékaři bez hranic pomáhají migrantům

Evropská komise oznámila, že zahájila formální šetření obvinění, podle kterého členové dosud nejmenované organizace mohli sexuálně zneužívat migranty, se kterými pracovali v Řecku. Komise také potvrdila, že bude vyšetřovat organizace na základě obvinění z korupce a pozastavila veškeré financování ze strany EU.

„Ačkoli jsou tato obvinění teprve předmětem šetření, Komise je bere velmi vážně,“ uvedl mluvčí eurokomisaře v prohlášení. „Zastáváme přístup nulové tolerance ke zneužití práv a osobní integrity všech uprchlíků a přistěhovalců, jakož i ke zneužití finančních prostředků,“ řekl. „Naším prvořadým zájmem je pohoda potenciálních obětí. V souladu s tím zajistíme, že jim bude poskytnuta okamžitá podpora,“ řekl. Mluvčí uvedl, že komise již informovala řecké orgány a předložila případ Evropskému úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) k okamžitému vyšetřování. 

Podle zprávy z Harvardovy univerzity zveřejněné na počátku tohoto roku jsou dětští uprchlíci bez doprovodu v Řecku nuceni prodávat své tělo, aby zaplatili pašerákům, kteří jim pomáhají dosáhnout jejich požadované evropské destinace. 

Zpráva doktora Vasileia Digidiki a profesorky Jacqueline Bhabhaové z univerzitního centra pro zdraví a lidská práva také varovala před „rostoucí epidemií sexuálního vykořisťování a zneužívání dětských migrantů v Řecku.“

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Německo financuje terorismus evropskými penězi, varují odborníci

18.12.2017 08:56 Berlín - Německa vláda nedávno schválila podporu ve výši skoro 300 tisíc eur pro ší'itskou pro…

Válka proti IS skončí do konce února, slibuje Macron. Nehezky hovořil o…

18.12.2017 07:23 Paříž - Francouzský prezident Emmanuel Macron slíbil brzké vítězství nad Islámským státem (IS).…

Británií otřásla tragická nehoda. Havárie v Birminghamu si vyžádala šest…

17.12.2017 21:41 Aktualizováno Birmingham (Británie) - V anglickém Birminghamu se dnes brzy po půlnoci stala tragická nehoda.…

Piloti společnosti Ryanair odvolali stávku v Portugalsku

17.12.2017 21:10 Lisabon - Piloti irské nízkonákladové letecké společnosti Ryanair se dnes rozhodli odvolat stávku,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama