Nejbezpečnější místa na světě? Tady přežijete i válečný konflikt

Je jen málo míst, na kterých bychom se dnes mohli cítit opravdu bezpečně. Ačkoliv nám v České republice nic zásadního nehrozí, v případě, že by došlo k nějakému většímu konfliktu, jsme v srdci Evropy a takříkajíc "první na ráně". Existuje ale několik míst, která jsou zcela bezpečná a s nadsázkou lze říci, že nikoho nezajímají. A některá jsou relativně kousek od nás.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Kde byste se bezpečně cítili vy?

Island

Ostrov ležící na pomezí Severního ledového a Atlanstského oceánu je nejřidčeji zalidněným evropským státem. Právě proto by na něm mohlo mnoho Evropanů přežít ničivý konflikt, kdyby nastal. Deník New York Post uvádí, že Island leží stovky mil od jakékoliv jiné země a žádný scénář jaderné války s ním proto prakticky nepočítá.

Tristan da Cunha

I toto souostroví je jedním z nejvzdálenějších míst na Zemi. K břehům Afriky jsou to téměř tři tisíce kilometrů a do Jižní Ameriky je to ještě dál. Podle deníku si lze představit mnohem horší místa, kde lze strávit čekání na konec světa. Navíc je tato oblast stejně jako Island výborným místem pro rybolov.

Isle of Lewis

I tento skotský ostrov se řadí mezi ty, které jsou relativně daleko od pevniny a přitom plně soběstačné. Stejně jako výše uvedené ostrovy nespadá ani tento do žádného plánu jaderných mocností a případná válka by zde šla přežít bez úhony.

Antarktida

Žádná země nemá a nikdy v minulosti neměla důvod útočit na Antarktidu. Prakticky nikdo tam nežije a oblast nemá žádný vojenský význam. Pokud by se zde někdo usadil, válku by s největší pravděpodobností přežil, pokud by vydržel tamní podmínky. Místo se světem a radiací by totiž bojoval s nedostatkem potravy a s obrovskými mrazy.

Guam

Na rozdíl od Antarktidy má ostrov ležící uprostřed Tichého oceánu silnou vojenskou přítomnost. Právě to ho ale podle deníku činí ideálním místem, kde by se dalo válku přežít. Ostrov sice spadá pod Spojené státy, jde ale o nezačleněné území.

Kansas City

Poněkud překvapivě by se dala válka přežít v Kansas City. Největší město amerického Missouri by si sice nedokázalo poradit s radiací, v případě nejaderného konfliktu ale poskytuje úrodnou zemědělskou půdu a je ideálním místem k obraně.

Yukon

Místo rozprostírající se na severozápadě Kanady leží podle deníku mimo cíle jaderných útoků. I v tomto případě jde o jedno z nejodlehlejších míst na zemi a v oblasti přežívá pouze divoká zvěř. Právě proto je toto místo ideální pro přežití případné války.

Kapské město

Město je samo o sobě odlehlé, co je ale jeho hlavní výhodou je naprostá politická nestrannost. Válka by se mu proto teoreticky mohla vyhnout. 

Bern

Stejně jako ve výše uvedeném případě je i hlavní město Švýcarska neutrální. Právě proto lze předpokládat, že by se mu válka mohla zcela vyhnout a že by v něm, potažmo v celé zemi, šlo vojenský konflikt přečkat bez úhony.

Vstupte do diskuze (11)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neziskovky odmítnutým žadatelům o azyl platí advokáty. Sobotka se pořádně…

12.12.2017 11:20 Vídeň – Rakousko dál zůstává azylovým magnetem, píše list Kroner Zeitung. Ve svém článku se zabývá…

Německá politika v troskách: Lidé si nepřejí vznik další Velké koalice

12.12.2017 11:18 Berlín – Koaliční jednání mezi konzervativní unií CDU/CSU a sociálními demokraty SPD jsou poslední…

Horší než v pekle. EU nese část viny za utrpení migrantů v Libyi, tvrdí…

12.12.2017 10:08 Londýn - Amnesty International (AI) kritizuje vlády evropských zemí. Podporují libyjské úřady v…

EU stopla finanční podporu kambodžských voleb, prý budou nedůvěryhodné

12.12.2017 09:39 Phnompenh - Evropská unie pozastavila finanční podporu kambodžských parlamentních voleb. Podle EU…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama