Poprask v Německu: Úřady vyšetřují zatajování informací o útoku v Berlíně, do bytů policistů vtrhlo komando

Berlín – Vyšetřování útoku na vánoční trh v Berlíně má nečekanou dohru. Německé úřady údajně vtrhly do domovů a kanceláří pěti policistů, kteří podle obvinění maskovali minulost útočníka Anise Amriho. S odvoláním na tamní média to píše server Politico.

Přidejte svůj názor 6 komentářů

Anis Amri

Při razii zasahující policisté podle dostupných zpráv hledali mobilní telefony, aby bylo možné ověřit, zda spolu úředníci komunikovali v otázce údajného krytí Amriho minulosti.

Začátkem tohoto měsíce se totiž ukázalo, že Anis Amri, který provedl prosincový útok v Berlíně, byl známý drogový dealer. Policie údajně měla před útokem dost důkazů, aby ho uvěznila až na šest měsíců. To se ale nestalo a řádění atentátníka si vyžádalo životy 12 lidí.

Prokurátoři na základě policejních dokumentů věřili, že Amri byl zapojen pouze do drobné kriminality. Ale jiný z nalazených dokumentů naznačil, že policie věděla o jeho minulosti a o obchodování s drogami. Po útoku se policisté údajně snažili změnit údaje ve svých spisech, aby na ně nepadl stín viny.

Berlínský ministr vnitra Andreas Geisel už se nechal slyšet, že Amri měl být zatčen dlouho předtím, než provedl útok. Zároveň vyzval k vyšetřování případu. Sociální demokraté, levice a Zelení v berlínském regionálním parlamentu v Berlíně se dohodli na zřízení parlamentní vyšetřovací komise k tomuto případu, první zpráva by měla být vyhotovena do 3. července.

Vstupte do diskuze (6)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U Norimberka bouralo auto s Čechy. Jedna žena zemřela, čtyři lidé byli…

25.04.2018 22:00 Norimberk - Při srážce českého vozu s nákladním autem na dálnici u Norimberka zemřela dnes…

EU chce posílit vztahy se Srbskem a dalšími zeměmi západního Balkánu, říká…

25.04.2018 21:19 Bělehrad - Evropská unie chce dál posílit ekonomické i další vztahy se Srbskem a dalšími zeměmi…

Separatistická organizace ETA odevzdala francouzské justici zbraně a munici

25.04.2018 21:06 Bayonne - Separatistická organizace Baskicko a jeho svoboda (ETA) dnes francouzské justici předala…

Morawiecki a Pellegrini se shodli v pohledu na peníze z EU

25.04.2018 20:16 Aktualizováno Varšava - Polsko a Slovensko mají prakticky shodné názory na budoucnost kohezních fondů (fondů…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama