Velmi neobvyklá svatba: Francouzský policista zastřelený džihádistou se posmrtně oženil

Paříž – Ve Francii se uskutečnila velmi neobvyklá svatba. Policista, který byl v dubnu na pařížském bulváru Champs-Elysées zastřelen džihádistou, byl posmrtně sezdán se svým přítelem. Ve středu o tom informoval server The Local.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Francie, ilustrační foto

Xavier Jugele (37) Byl zastřelen 20. dubna, pouhé tři dny před prvním kolem francouzských prezidentských voleb. Zákon ve Francii stanoví, že posmrtné sňatky jsou povoleny, pokud existují „významné důvody“ - a teroristické útoky spadají do této kategorie, uvádí se na internetových stránkách vlády.

Dále je třeba prokázat, že zesnulý měl „jednoznačné“ touhu vstoupit do manželství. Jsou-li splněny tyto důvody, pak prezident může povolit manželství vyhláškou – a to se v tomto případě také stalo. Xavier Jugele a Etienne Cardiles díky tomu mohli být oddáni.

Neobvyklého obřadu, který se uskutečnil v úterý, se zúčastnil i bývalý prezident Francois Hollande a pařížská starostka Anne Hidalgová se zúčastnil svatby v úterý.

Jugelé byl posmrtně povýšen do hodnosti kapitána a Hollande mu udělil řád Čestné legie. Krátce po útoku vyšlo najevo, že tento důstojník patřil mezi policisty, kteří zasahovali v pařížském klubu Bataclan, když jej 13. listopadu 2015 napadli teroristé.

Policista se později vrátil do koncertního sálu a na vzpomínkové akci téměř o rok později řekl novinářům, že je šťastný, že je součástí „symbolického“ znovuotevření. „Dnes jsme tady jako svědci,“ řekl Jugelé časopisu People. „Jsme tu na obranu našich občanských hodnot. Tento koncert je oslava života. Říkáme teroristům ne," vzkazoval tehdy do světa.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Grónsko, snící o nezávislosti, dnes volí parlament

24.04.2018 07:58 Nuuk - V Grónsku se dnes uskuteční volby, v nichž se rozhodne o obsazení 31 křesel místního…

Tusk vypovídal v případu letecké katastrofy u Smolensku

23.04.2018 22:04 Aktualizováno Varšava - Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes vystoupil jako svědek před varšavským soudem v…

Brexit: Mayová utrpěla další porážku, tentokrát od Sněmovny lordů

23.04.2018 21:58 Londýn - Britská premiérka Theresa Mayová čelí při řízení odchodu své země z Evropské unie dalšímu…

Ropa z USA teče do Evropy

23.04.2018 20:35 Londýn - Jak snaha Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) vybalancovat trh s ropou přináší ovoce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama