Spor o muslimského starostu Londýna. Americké velvyslanectví se postavilo Trumpovi

Londýn – Americký prezident Donald Trump po útoku v Londýně tvrdě kritizoval londýnského starostu Londýna Sadiqa Khana za jeho slova o tom, že není potřeba se znepokojovat. Tento výrok muslimského politika však byl vytržen v kontextu. Od Trumpových slov se na twitteru nepřímo distancoval úřadující americký velvyslanec ve Velké Británii.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Londýnský starosta Sadiq Khan

„Nejméně sedm mrtvých a 48 zraněných při teroristickém útoku a starosta Londýna říká, že ´není důvod k poplachu!´," napsal Trump po útoku na twitteru. Podle Khanova mluvčího ale šéf Bílého domu vytrhl starostova slova z kontextu, neboť Khan se tímto výrokem vyjadřoval k citelnému zvýšení policejní přítomnosti v ulicích metropole.

Americký velvyslanec v Londýně to ale vidí poněkud jinak, než Trump. „S těžkým srdcem nabízím svou soustrast a podporu lidu Spojeného království. Amerika truchlí s vámi.“ napsal diplomat Lewis Lukens na twitteru. „Odezva od záchranných služeb, bezpečnostních složek a úředníků v Londýně - stejně jako od běžných Londýňanů, byla výjimečná,“pokračoval Lukens.

Na rozdíl od Trumpa velvyslanec Khana za jeho práci chválí. „Chválím silné vedení starosty Londýna, který vede město kupředu po tomto odporného útoku,“ napsal.

Sám muslimský starosta útok tvrdě odsoudil. „Všichni jsme dnes v šoku a máme vztek - ale to je naše město,“ uvedl politik v neděli na twitteru. „My nikdy nedovolíme těmto zbabělci vyhrát a nikdy se nenecháme zastrašit terorismem,“ dodal.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nová kapitola migrační krize? Problémy se přesouvají do další evropské země

20.01.2018 21:14 Aktualizováno Madrid - Evropská agentura pro pohraniční a pobřežní stráž (Frontex) varuje, že počet přistěhovalců…

Merkelová přivítala plány na setkání zástupců EU a Turecka

20.01.2018 20:56 Sofia - Německá kancléřka Angela Merkelová dnes při návštěvě Sofie uvítala plán Bulharska na…

Francie truchlí: Zemřel jeden z nejslavnějších šéfkuchařů světa, bylo mu…

20.01.2018 17:36 Aktualizováno Paříž - Ve věku 91 let zemřel Francouz Paul Bocuse, jeden z nejznámějších šéfkuchařů světa. Stál u…

Farage byl zapojen do skandálu kolem Trumpa a ovlivňování voleb? Prý…

20.01.2018 17:29 Londýn – Někdejší šéf protievropské Strany nezávislosti Spojeného království (UKIP) Nigel Farage se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama