Migranti v Německu si vymýšlejí těžké zločiny, chtějí se tak vyhnout deportaci

Berlín - Uprchlíci, kteří mají být z Německa vyhoštěni, se snaží využít ustanovení zákona. Podle něj nemohou úřady vyhostit migranta do země, v níž mu hrozí trest smrti. Neúspěšní žadatelé o azyl si začali vymýšlet těžké zločiny, jichž se údajně ve své domovině dopustili.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Uprchlíci, ilustrační foto

Jen státní zastupitelství v Düsseldorfu se od počátku tohoto roku zabývalo dvacítkou těchto případů. V Bádensku-Württembersku evidují letos 60 až 80 "smyšlených zločinů", ke kterým se migranti přiznali, a v Bavorsku od loňského léta asi 150.

Migranti přitom ze strachu z vyhoštění často tvrdí i to, že byli ve vlasti členy teroristických organizací včetně Islámského státu (IS). Podle státního zastupitelství ve Frankfurtu nad Mohanem se běženci často přiznávají k politicky motivovaným zločinům. Jeden uprchlík například tvrdil, že jej v Afghánistánu unesli radikálové z Talibanu a on pak při útěku zabil jednoho ze svých strážců.

Migrant ze západní Afriky se v Severním Porýní-Vestfálsku zase snažil německé úřady přesvědčit, že zabil ve vlasti milence své švagrové poté, co je přistihl in flagranti. Až když mu u výslechu došlo, že by ho v Německu čekalo vězení, přiznal, že si vše vymyslel. Ve skutečnosti prý nemá ani švagrovou.

 "Každému, kdo si přiznání vymyslí, musí být jasné, že i kvůli tomu mu hrozí trestněprávní následky," uvedl saský ministr spravedlnosti Sebastian Gemkow.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slídil Instagram? Sleduje doslova naše pohyby, uživatelé jsou znechuceni

27.05.2018 11:43 Aktualizováno Londýn - Instagram patří mezi nejpopulárnější sociální sítě dnešní doby. Účet na něm mají milióny…

Kurz zopakoval odpor k migračním kvótám, chce měnit mandát Frontexu

27.05.2018 11:36 Vídeň - Rakouský kancléř Sebastian Kurz chce prosadit, aby pracovníci Evropské agentury pro…

Brexit zasahuje až do vesmíru. Co bude s navigačním systémem Galileo?

27.05.2018 08:39 Londýn/Brusel - Až na oběžnou dráhu zasahují spory mezi Londýnem a Bruselem při nynějším…

Mnichov děsil rozzuřený rotvajler. Pokousal pět lidí, policie ho zastřelila

27.05.2018 08:08 Mnichov - Policie v německém Mnichově zastřelila psa, který pokousal pět lidí.

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama