U libyjských břehů bylo za dva dny zachráněno více než 900 migrantů

Řím – V blízkosti libyjských břehů bylo v posledních dvou dnech zachráněno celkem 930 migrantů. Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky přišlo od počátku roku do Itálie zhruba 61.250 běženců, což znamená více než třicetiprocentní nárůst oproti loňsku. Dalších 1778 lidí během téhož období zahynulo nebo se pohřešuje po pokusech o překonání Středozemního moře.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

Italské námořnictvo zachraňuje uprchlíky

Informovala o tom dnes podle agentury AFP italská pobřežní stráž, která operace koordinuje. „Přibližně 800 osob bylo dnes zachráněno v průběhu osmi různých operací," uvedl mluvčí pobřežní stráže.

Migranti byli podle něj na palubách pěti velkých lodí, jednoho menšího plavidla a v pěti nafukovacích člunech. Dalších 130 lidí bylo zachráněno ve čtvrtek.

Organizace Lékaři bez hranic uvedla, že 716 lidí zachránila ona. „Právě jsme dokončili pátou záchrannou operaci a nyní máme na palubě 716 lidí. Pro jednoho člověka bohužel přišla naše pomoc příliš pozdě," uvedla skupina na twitteru.

Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) uvádí, že nyní je v Libyi 800.000 až milion lidí, kteří doufají, že naleznou útočiště v Evropě. Většina z nich pochází ze subsaharské Afriky.

Vstupte do diskuze (21)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na letišti v Amsterodamu se střílelo

15.12.2017 22:02 Aktualizováno Amsterodam – Nizozemská policie postřelila na amsterodamském letišti Schiphol muže, který měl nůž.…

Údajně nezletilý migrant zabil dceru vysoce postaveného úředníka EU. Před…

15.12.2017 22:02 Aktualizováno Berlín - Otec žadatele o azyl Husseina Khavariho, který se před soudem zpovídá ze znásilnění a…

Rakouští lidovci a protiimigrační svobodní se dohodli na vytvoření vlády

15.12.2017 21:52 Aktualizováno Vídeň – Koaliční jednání v Rakousku skončila. Rakouská lidová strana (ÖVP) a protiimigrační…

Tisíce důchodců demonstrovaly v Aténách proti škrtům v penzích, žádají…

15.12.2017 20:38 Atény – Dnes večer vyšlo do ulic Atén několik tisíc řeckých důchodců. Protestovali proti dalším…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama