Je to zatracený psychopat. Na muslimy údajně útočil duševně nemocný muž a těžký alkoholik

Londýn – Muž, který útočil před londýnskou mešitou, byl oficiálně identifikován jako sedmačtyřicetiletý Darren Osborne z Cardiffu. BBC informovala, že Osborne vyrůstal v západoanglickém městě Weston-super-Mare a má čtyři děti. Podle jeho rodiny ale rozhodně není terorista.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Dodávka najela do chodců před londýnskou mešitou (19.6.2017)

Muž, který dodávkou najel do davu muslimů v blízkosti mešity ve Finsbury Park, po útoku údajně křičel: „To je za útok na London Bridge“. Odkazoval tak na nedávný útok islamistických radikálů, kteří centru Londýna zabili nejméně sedm lidí a další desítky zranili. Navíc křičel, že chce „zabít všechny muslimy“.

Osbourne už byl obviněn z terorismu. Lidé, kteří ho znali v Cardiffu, uvedli, že jeho postoj se v posledních týdnech změnil, a podle hostů místní hospody byl noc před útokem z podniku vyhozen, protože byl opilý. Pro některé sousedy to pak prý byl „normální chlap“, který byl tak trochu tlučhuba, ale který také pomohl s malými pracemi kolem domu, uvádí server Daily Mail.

V neděli ráno, několik hodin před útokem, prý ještě měnil kohoutek v domě jednoho z jeho sousedů. Nejvíce v šoku pak byl jeho muslimský soused a taxikář Saleem Naema (50). „Vždy, když jsem něco potřeboval, přišel. Nemůžu uvěřit tomu, že to udělal,“ uvedl pro média.

Matka zadrženého útočníka, Christine Osborneová (72), tvrdí, že její syn není terorista. „Je to on, udělal to. Ale měl nějaké duševní problémy,“ vysvětluje. To potvrzují i jeho bývalí přátelé, podle kterých byl „zatracený psychopat“. Znám prý byl kvůli tomu, že je vztekloun a že se snadno zaplétá do bitek a šarvátek. Navíc prý byl těžký alkoholik. Jednou podle nich dokonce někoho zmlátil páskem.

V sobotu, den před útokem, byl Osborne v podnapilém stavu vyhozen z hospody poté, co mluvil o islámu. Jeden piják řekl: „Byl tak opilý, že ho museli vyhodit ven. Proklínal muslimy a říkal, že udělá nějaké škody." Další dodal: „Je to hlasitý a agresivní člověk. Vždycky křičel, když s ním někdo nesouhlasil.“

Paní Osborneová o svém synovi řekla: „On je nemocný a bere léky. V tuto chvíli je nezaměstnaný. Má problémy, ale také má ženu a čtyři děti. My teď ani nemůžeme mluvit s jeho partnerkou Sarah, je někde v bezpečí.“ Trvá ale na tom, že její syn nemá žádné problémy s muslimy, ani žádné vazby s krajně pravicovými skupinami. Navíc prý nikdy nebyl rasista. „Nehodlám ho bránit, ale je to můj syn a je to hrozný, hrozný šok. V tuto chvíli se s tím nemohu vyrovnat, nemohu,“ dodala.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Slovensko pošle vojáky do Pobaltí, vláda návrh schválila

25.04.2018 14:09 Aktualizováno Bratislava - Slovenská vláda dnes schválila návrh na vyslání přibližně 150 vojáků do Lotyšska.…

Útok v Dortmundu? Fotbalisté mají následky dodnes, sevřel je strach

25.04.2018 14:03 Berlín - Fotbalisté Borussie Dortmund dnes před soudem v tomto západoněmeckém městě vypovídali jako…

Babiš žaluje slovenský list Nový Čas, žádá milion eur

25.04.2018 12:32 Aktualizováno Bratislava - Český premiér Andrej Babiš podal žalobu na vydavatele nejčtenějšího slovenského listu…

V grónských volbách zvítězila strana premiéra. Ostrov pokukuje po…

25.04.2018 11:48 Kodaň - Grónská vládní sociálnědemokratická Pokroková strana (Siumut) premiéra Kima Kielsena…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama