EU se z roku 2015 nepoučila, další migrační krize je na obzoru. Na vině je Merkelová, tvrdí historik

Berlín - Německý historik Hans Peter Schwarz tvrdí, že se evropští představitelé nepoučili z migrační krize v roce 2015. I proto je podle něj kontinent špatně připraven vypořádat se s další nevyhnutelnou krizí.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto

Schwarz vydal novou knihu nazvanou „Nová migrace do Evropy“, ve které analyzuje současné imigrační trendy v Německu a obří demografický růst v Africe a na Středním východě. Poukazuje také na to, že vypuknutí další migrační krize je jen otázkou času, shrnuje jeho myšlenky deník Kronen Zeitung.

„Nejsme připraveni na migraci,“ varuje Schwarz a tvrdí, že současná legislativa týkající se žadatelů o azyl v Evropě je jako z úplně jiné doby. Současná právní úprava, která měla být schopna se vypořádat s malým počtem žadatelů o azyl, je v současné době, kdy přicházejí tisíce migrantů najednou, prostě neefektivní, myslí si.

„Dokud se Evropská unie bude řídit svou dobře míněnou, ale zastaralou legislativou, skončí jakýkoli pokus o účinnou ochranu vnější hranice EU krachem,“ myslí si Schwarz.

Schwarz podle svých slov považuje za viníka migrační krize německou kancléřkou Angelou Merkelovou a německou spolkovou vládou. „Nikdy předtím za 65 let německých dějin nezpůsobila federální vláda takový chaos,“ řekl a poznamenal, že kdyby rakouská vláda neuzavřela balkánskou trasu, chaos by pokračoval.

Řešením problému je podle něj reforma EU a do značné míry také zrušení Schengenské dohody, která umožňuje volný pohyb osob. Na určitých místech by podle něj měly být zavedeny hraniční kontroly.

Důležité podle něj také je udržovat počet žadatelů o azyl v zemi na určité rovni, která by podle něj neměla přesáhnout 1,5 procent obyvatel státu. V roce přijalo Švédsko představující 1,6 procenta populace a Německo 1,2 procent.

I když byla balkánská migrační cesta do značné míry uzavřena, Středomořská cesta do Itálie a Španělska je využívána stále více. Jen za posledních 48 hodin Itálie zachránila 13.500 migrantů, jen několik dní předtím se 400 migrantů pokusilo zaútočit na hranici mezi Itálií a Francií.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Reuters: Drahoš musí vysvětlovat svůj postoj k migraci, Zeman má rád…

23.01.2018 19:17 Londýn/Praha - Agentura Reuters se opět věnuje tématu volby českého prezidenta. Pár dní před druhým…

Eurokomise bude v kauze Čapí hnízdo objektivní a rozvážná, ujistil…

23.01.2018 18:48 Brusel - V případě kauzy Čapí hnízdo bude Evropská komise postupovat objektivně a rozvážně, aby si…

Syrská vláda dál používá chemické zbraně proti lidu, varoval Tillerson

23.01.2018 18:32 Paříž – Šéf americké diplomacie Rex Tillerson dnes při návštěvě varoval, že syrská vláda patrně…

Dánský konstruktér vraždu novinářky plánoval. Před smrtí ji mučil pilou a…

23.01.2018 16:45 Kodaň - Dánský konstruktér Peter Madsen (47) podle státního zastupitelství vraždu švédské novinářky…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama