EU se z roku 2015 nepoučila, další migrační krize je na obzoru. Na vině je Merkelová, tvrdí historik

Berlín - Německý historik Hans Peter Schwarz tvrdí, že se evropští představitelé nepoučili z migrační krize v roce 2015. I proto je podle něj kontinent špatně připraven vypořádat se s další nevyhnutelnou krizí.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Uprchlíci, ilustrační foto

Schwarz vydal novou knihu nazvanou „Nová migrace do Evropy“, ve které analyzuje současné imigrační trendy v Německu a obří demografický růst v Africe a na Středním východě. Poukazuje také na to, že vypuknutí další migrační krize je jen otázkou času, shrnuje jeho myšlenky deník Kronen Zeitung.

„Nejsme připraveni na migraci,“ varuje Schwarz a tvrdí, že současná legislativa týkající se žadatelů o azyl v Evropě je jako z úplně jiné doby. Současná právní úprava, která měla být schopna se vypořádat s malým počtem žadatelů o azyl, je v současné době, kdy přicházejí tisíce migrantů najednou, prostě neefektivní, myslí si.

„Dokud se Evropská unie bude řídit svou dobře míněnou, ale zastaralou legislativou, skončí jakýkoli pokus o účinnou ochranu vnější hranice EU krachem,“ myslí si Schwarz.

Schwarz podle svých slov považuje za viníka migrační krize německou kancléřkou Angelou Merkelovou a německou spolkovou vládou. „Nikdy předtím za 65 let německých dějin nezpůsobila federální vláda takový chaos,“ řekl a poznamenal, že kdyby rakouská vláda neuzavřela balkánskou trasu, chaos by pokračoval.

Řešením problému je podle něj reforma EU a do značné míry také zrušení Schengenské dohody, která umožňuje volný pohyb osob. Na určitých místech by podle něj měly být zavedeny hraniční kontroly.

Důležité podle něj také je udržovat počet žadatelů o azyl v zemi na určité rovni, která by podle něj neměla přesáhnout 1,5 procent obyvatel státu. V roce přijalo Švédsko představující 1,6 procenta populace a Německo 1,2 procent.

I když byla balkánská migrační cesta do značné míry uzavřena, Středomořská cesta do Itálie a Španělska je využívána stále více. Jen za posledních 48 hodin Itálie zachránila 13.500 migrantů, jen několik dní předtím se 400 migrantů pokusilo zaútočit na hranici mezi Itálií a Francií.

Vstupte do diskuze (8)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rumunsko navrhlo přijetí skoro 2000 uprchlíků

19.08.2017 13:01 Aktualizováno Bukurešť - Rumunsko chce přijmout 1942 běženců. Mělo by jít o migranty, kteří před konfliktem na…

Teroristické útoky pomocí nožů se množí, letos tak zahynula i Češka v…

19.08.2017 12:34 Helsinky - Při teroristických útocích se kromě výbušnin stále častěji objevují automobily, ale i…

Řidič dodávky z Barcelony je naživu? Policie má nového hlavního podezřelého

19.08.2017 12:22 Aktualizováno Madrid - Řidič dodávky, který ve čtvrtek při teroristickém útoku v Barceloně zabil 13 lidí, je…

Průlomové jednání v Salcburku? Sobotka bude s Macronem řešit mzdy i…

19.08.2017 12:07 Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) bude ve středu 23. srpna jedna v Salcburku s francouzským…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama