V Calaiské úžině se srazila nákladní loď s tankerem, ten po kolizi nelze ovládat

Londýn - Mezi Británií a Francií se v noci na dnešek srazila nákladní loď Huayan Endeavour s plně naloženým tankerem.Seafrontier. Nikdo není zraněn a nehrozí znečištění moře, tanker ale nemůže manévrovat. Obě plavidla plují pod vlajkou Hongkongu.

Přidejte svůj názor

Lodní doprava, ilustrační foto

Britské námořní záchranné centrum kolem třetí hodiny ráno informovalo francouzskou stranu o kolizi 183 metrů dlouhého tankeru se 38.000 tunami benzinu s 224 metrů dlouhou nákladní lodí, která nepřepravuje žádný náklad.

K nehodě došlo přibližně 33 kilometrů od města Dunkerque v britské zóně. Podle agentury AFP se tak stalo na linii mezi Calais a Ramsgate.

Seafrontier, na jehož palubě je 27 členů posádky, nelze po srážce ovládat. Helikoptérou na něm byli vysazeni tři francouzští experti, kteří mají rozhodnout o dalších krocích. Podle listu The Independent bude loď odtažena na opravu do Belgie nebo Nizozemska. Na druhé straně 22členná posádka lodě Huayan Endeavour sdělila, že jejich plavidlo může dál bez problémů plout.

Calaiská úžina je nejrušnější námořní cestou na světě. Každý den ji využije více než 400 obchodních plavidel, což je čtvrtina světové námořní dopravy.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Další tajemství letu MH370: Byl na palubě utajený náklad? Něco tu nesedí,…

13.12.2017 23:03 Aktualizováno Londýn - Ztracený let MH370 společnosti  Malaysia Airlines s 239 lidmi na palubě nebyl ani po třech…

CDU/CSU a SPD jednají o nové německé vládě

13.12.2017 20:57 Berlín - V Německu dnes večer začalo jednání o vytvoření nové vlády mezi konzervativní unií CDU/CSU…

Vážné obvinění: Paříž podle USA vyzbrojila pachatele genocidy ve Rwandě

13.12.2017 20:41 Kigali/Paříž - Francie dodala zbraně pachatelům genocidy ve Rwandě v roce 1994. Francouzští…

Svět si všímá dění v Česku: Populistický miliardář se ujal vlády, píšou…

13.12.2017 20:12 Aktualizováno Praha - Dnešní jmenování kabinetu Andreje Babiše (ANO) prezidentem Milošem Zemanem sice světoví…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama