Orbán v ráží: Žádné rozdělování migrantů, musíme je poslat pryč z Evropy. A Soros je velký mafián

Budapešť – Maďarský premiér Viktor Orbán opět ostře kritizoval Evropskou unii a Německo za přístup k uprchlické krizi. Vysvětlil také, proč jej údajně nemá rád miliardář George Soros. Text jeho posledního projevu zveřejnil úřad maďarské vlády na svých stránkách.

Přidejte svůj názor 64 komentářů

Viktor Orbán, maďarský premiér

Orbán varuje, že „v tuto chvíli jsme uprostřed dvou debat, které mohou určit budoucnost Evropy na celá desetiletí – nevratně a trvale“. Poukázal na to, že řadu zemí trápí vysoká nezaměstnanost a že práci hledají především mladí lidé. Dodal, že jen zlomek přistěhovalců si byl schopen najít práci.

Úsilí těch, kteří volají po solidaritě a vyžadují plnění kvót na usazování migrantů ve všech zemích bloku – nebo dokonce navrhují stěhování celých vesnic migrantů – označil za „Everest šílených nápadů“. Tito lidé podle něj očekávají spolupráci i od těch zemí, které nikdy migranty do Evropy nezvaly.

Orbán také řekl, že nechce být zapojen do „německých pokusů o falšování dějin“, protože právě Německo je podle něj odpovědné za to, že byli v roce 2015 do Evropy migranti hromadně pouštěni. „Multikulti velkolepě selhalo,“ uvedl s tím, že všechny členské státy EU, včetně Maďarska, za to teď mají platit.

Maďarsko podle jeho slov doporučuje, aby přistěhovalci nebyli distribuováni v rámci Evropy, ale aby byli z Evropy transportováni pryč. „My, kteří chceme Evropu národů, nejsme euroskeptici,“ zdůraznil premiér. „Jsme eurorealisté, kteří chtějí postavit Evropskou unii na originálních, pevných základech - ne na písku,“ odmítl kritiku ze strany některých států EU.

Žádný národ podle něj nemůže rozkazovat ostatním, s kým by měli lidé žít bok po boku ve vlastní zemi. Jen tak podle něj může být národ suverénní. Maďaři podle Orbána nelegální migranty prostě nechtějí. „Nechtějí ani jednoho, ani dočasně, nebo jakkoliv jinak,“ upozornil s tím, že se naopak shodují, že by běženci neměli volně procházet zemí, ale že by měli být drženi úřady, než budou posouzeny jejich žádosti.

Volal také po potrestání těch, kteří se snaží pomáhat nelegálnímu přistěhovalectví a kteří popularizují převaděče a ilegální migraci. Zmínil přitom organizace financované ze zahraničí, které podle něj působí jako „trojský kůň pro nelegální migraci a následný terorismus“. Převaděči a nevládní organizace podle jeho slov tvoří „kolektivní mafiánskou síť“.

V té souvislosti zmínil také jméno filantropa a miliardáře maďarského původu George Sorose, který podle jeho slov plánuje každý rok usadit v Evropě jeden milion migrantů pocházejících z odlišného kulturního prostředí, a to i přesto, že je to proti vůli většiny evropských občanů.

Orbán poznamenal, že pokud Soros opravdu chce pomoci, měl by použít své peníze tam, kde je to potřeba. Soros je však podle něj jen „spekulant provozující rozsáhlou mafiánskou síť, která ohrožuje mír a budoucnost Evropy“. Pro něj je migrace dobrý obchod – a byl by ještě lepší pokud bychom se přestali bránit, tvrdí premiér.

„Důvod, proč je tak naštvaný na Maďarsko - a mě osobně - je to, že stojíme v cestě jeho velkému plánu a jeho velkému podnikatelskému projektu,“ tvrdí Orbán s tím, že „Maďarsko nenechá Sorose, aby se smál jako poslední“.

Vstupte do diskuze (64)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Scotland Yard: Vinu na požáru londýnského Grenfell Tower může mít radnice

27.07.2017 21:08 Londýn – Vina za požár výškové budovy Grenfell Tower v Londýně padá na místní úředníky. Londýnská…

Soudní reformu přijmeme bez ohledu na Dudovo veto, musíme hájit své zájmy,…

27.07.2017 20:10 Varšava - Předseda vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński tvrdí, že polská…

Smrtelně nemocný britský chlapec bude převezen do hospice, rozhodl soudce

27.07.2017 19:36 Londýn - Britský soudce Nicholas Francis o osudu smrtelně nemocného chlapce Charlieho Garda. Ten má…

Budeme se dvojí kvalitou potravin zabývat, slíbil zemím V4 Juncker

27.07.2017 18:36 Aktualizováno Brusel - Problém dvojí kvality potravin nepovažuje Evropská komise za nevýznamný. V Bruselu to dnes…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama