Politiky vyděsily fotky uprchlického tábora na severu Francie, už chystají velké změny

Paříž – Francie navýší kapacity bydlení pro uprchlíky a bude také systematicky deportovat nelegální migranty. Ve středu to oznámil francouzský premiér Edouard Philippe. Reagoval tak na tweety jednoho z francouzských starostů, který kritizoval nelidské podmínky, ve kterých v přistěhovaleckých táborech žijí malé děti.

Přidejte svůj názor 34 komentářů

Uprchlíci, ilustrační fotografie

Francie zkrátí dobu zpracování žádostí o azyl a podpoří bydlení pro uprchlíky, na druhé straně ale bude „systematicky“ deportovat ilegální ekonomické migranty, řekl ve středu premiér Philippe.

Tento „akční plán“ má pomoci vypořádat se s desítkami tisíc lidí, kteří přicházejí každý rok do Francie. cílem je „zaručit právo na azyl a lépe zvládat migrační toky", uvedl politik. Francie, která loni přijala 85.000 žádostí o azyl, se potýká s problémy, prezident Emmanuel Macron označil francouzský systém za „naprosto přetížený“.

Philippe také dodal, že Francie bude hledat rovnováhu mezi humanitárními obavami o uprchlíky a tvrdou politikou týkající se zacházení s ekonomickými migranty.

Slova Philippea přišla poté, co starosta severofrancouzského města Grand-Synthe, v blízkosti přístavu Dunkerque, na twitteru zveřejnil fotografie uprchlických dětí, které žijí v zoufalých podmínkách v uprchlickém táboře. Žádal proto prezidenta Emmanuela Macrona, aby podnikl nějaká opatření.

Starosta Damien Careme zveřejnil fotografie, které ukazují děti obklopené bahnem a odpadky, čímž chtěl upozornit na hrozné podmínky v táboře. Podle něj už takové podmínky nelze dál tolerovat.

Philippe přiznal, že 40 procent žadatelů o azyl a uprchlíků nemá přístup k bydlení, a že stávajících 80,000 míst by se do roku 2019 mohlo zvýšil o 12.500. Navíc prý dojde ke zkrácení doby pro zpracování žádosti o azyl ze 14 měsíců a šest měsíců. Dodal také, že ti, kterým azyl udělen nebude, boudou systematicky deportováni a že dojde k úpravě zákonů tak, aby mohli být lidé určení k deportaci zadržováni v detenci.

„Musíme zařídit, aby ekonomičtí migranti pochopili, že je nebudeme přijímat,“ vysvětluje. Francie podle něj také poskytne další prostředky na integraci uprchlíků, konkrétně zmínil výuku jazyka. Právě to byla jedna z priorit Macrona v jeho prezidentské kampani.

Vstupte do diskuze (34)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Riziko pro demokracii a Západ. Z Washingtonu zní varování před pádem…

24.11.2017 00:01 NÁZOR - Německá kancléřka Angela Merkelová fungovala jako tichá brzda a protiváha prezidentství…

Ve Vatikánu byl postaven vánoční strom

23.11.2017 23:49 Vatikán - Na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu dnes jeřáb vztyčil vánoční strom, který tam letos…

Češi pijí a jsou obézní? Z EU přišla kritika nejen na nás

23.11.2017 22:49 Aktualizováno Brusel/Praha - Členské země Evropské unie nedávají dost peněz na prevenci chronických onemocnění,…

Papež odsoudil vraždění nevinných v Jižním Súdánu a Kongu

23.11.2017 22:46 Vatikán - Vraždění nevinných žen a dětí dnes odsoudil papež František při modlitbě za mír v Jižním…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama