Polovina Turků v Německu nepracuje. Většina prostě nemá o zaměstnání zájem, tvrdí úřady

Berlín - Čísla ukazují, že téměř každý druhý Turek v produktivním věku žijící v Německu je „ekonomicky neaktivní“, což znamená, že buď nepracuje, nebo je oficiálně registrovaný jako nezaměstnaný. Informují o tom německá média.

Přidejte svůj názor 46 komentářů

Berlín, ilustrační foto

Nejnovější údaje z Evropského statistického úřadu Eurostat ukazují, že 43 procent Turků žijících v Německu je ekonomicky neaktivní. Podle Federálního statistického úřadu je toto číslo dokonce 48 procent. V zemích Evropské unie (EU) je tato míra výrazně nižší - 27 procent. 

Zpráva deníku Die Welt týkající se údajů vysvětluje, že existuje celá řada důvodů, proč tolik lidí s tureckým původem ve věku 15 až 64 let nepracuje.

Asi třetina z nich navštěvuje školy nebo profesní přípravu, zatímco téměř jeden z pěti odešel ze zdravotních důvodů do předčasného důchodu. Asi 10 procent pak uvádí, že nemůže pracovat, protože se stará o rodinu.

„Drtivá většina Turků, kteří jsou nezaměstnaní, prohlašuje, že - alespoň pro tuto chvíli - nemá zájem o práci,“ uvádí deník. Rozdíl v míře zaměstnanosti mezi Turky a domorodci je obzvláště velký u žen, jen třetina tureckých žen pracuje. U Němek je jsou to přitom dvě třetiny, ukazují data Eurostatu.

Die Welt také píše, že v Německu není ekonomicky aktivních 18 procent mužů a 26 procent u žen. Jak poukazuje deník, v oficiálních statistikách nejsou zahrnuti ti, kteří pracují „na černo“, což také hraje určitou roli v konečných výsledcích.

Vstupte do diskuze (46)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Finsko uctilo oběti útoku v Turku, policie vyslechla údajného teroristu.…

20.08.2017 18:54 Aktualizováno Helsinky - Finsko dnes drželo minutu ticha za dvě oběti pátečního teroristického útoku ve městě…

Proč popularita Macrona rapidně klesá? Odborníci vyjmenovali důvody

20.08.2017 18:32 Aktualizováno NÁZOR - Francouzskému prezidentovi rekordně klesá obliba mezi voliči. Pokles je patrný od samotného…

Obětí teroristů z Barcelony je i malý Australan, jeho otec je zdrcen

20.08.2017 18:09 Aktualizováno Barcelona - Mezi oběťmi teroristického útoku v Barceloně je i dosud pohřešovaný sedmiletý Australan…

Migrační krize není pro Němce před volbami rozhodující téma. Co tedy? Nový…

20.08.2017 17:18 Aktualizováno Berlín - 24. září se budou v Německu konat parlamentní volby, jejichž favoritem je CDU/CSD a…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama