Polovina Turků v Německu nepracuje. Většina prostě nemá o zaměstnání zájem, tvrdí úřady

Berlín - Čísla ukazují, že téměř každý druhý Turek v produktivním věku žijící v Německu je „ekonomicky neaktivní“, což znamená, že buď nepracuje, nebo je oficiálně registrovaný jako nezaměstnaný. Informují o tom německá média.

Přidejte svůj názor 46 komentářů

Berlín, ilustrační foto

Nejnovější údaje z Evropského statistického úřadu Eurostat ukazují, že 43 procent Turků žijících v Německu je ekonomicky neaktivní. Podle Federálního statistického úřadu je toto číslo dokonce 48 procent. V zemích Evropské unie (EU) je tato míra výrazně nižší - 27 procent. 

Zpráva deníku Die Welt týkající se údajů vysvětluje, že existuje celá řada důvodů, proč tolik lidí s tureckým původem ve věku 15 až 64 let nepracuje.

Asi třetina z nich navštěvuje školy nebo profesní přípravu, zatímco téměř jeden z pěti odešel ze zdravotních důvodů do předčasného důchodu. Asi 10 procent pak uvádí, že nemůže pracovat, protože se stará o rodinu.

„Drtivá většina Turků, kteří jsou nezaměstnaní, prohlašuje, že - alespoň pro tuto chvíli - nemá zájem o práci,“ uvádí deník. Rozdíl v míře zaměstnanosti mezi Turky a domorodci je obzvláště velký u žen, jen třetina tureckých žen pracuje. U Němek je jsou to přitom dvě třetiny, ukazují data Eurostatu.

Die Welt také píše, že v Německu není ekonomicky aktivních 18 procent mužů a 26 procent u žen. Jak poukazuje deník, v oficiálních statistikách nejsou zahrnuti ti, kteří pracují „na černo“, což také hraje určitou roli v konečných výsledcích.

Vstupte do diskuze (46)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Manžela zavražděné poslankyně Coxové dohnaly sexuální aféry, opouští dvě…

18.02.2018 20:53 Londýn - Manžel zavražděné britské poslankyně Jo Coxové opustil místa ve dvou charitativních…

Výrok polského premiéra má vážnou dohru. Na ambasádě v Izraeli se objevil…

18.02.2018 19:47 Aktualizováno Varšava/Tel Aviv- Polský premiér Mateusz Morawiecki v sobotu na mnichovské bezpečnostní konferenci…

Švédsko je na migranty příliš tvrdé? Moc je omezujete, to nejde. Pusťte…

18.02.2018 19:20 Stockholm - Komisař Rady Evropy pro lidská práva Nils Muizniek kritizuje Švédsko kvůli jeho…

Na Írán zaútočíme bez váhání, hrozil Netanjahu. Zmínil i Mnichov 1938

18.02.2018 19:11 Aktualizováno Mnichov - V bavorské metropoli dnes končí bezpečnostní konference. Izraelský premiér Benjamin…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama